Zbrojovka Brno zaskočila Slavii. Pro nás je to zlatý bod, těšil se trenér Machálek

Fotbalový stadion Slavie Praha. Foto MoravskeListy.czFotbalový stadion Slavie Praha. Foto MoravskeListy.cz

Výsledek s nádechem senzace. Tak by se dal charakterizovat zápas fotbalistů Zbrojovky Brno na půdě pražské Slavie. Brněnský nováček první ligy remizoval v Edenu 1:1, když se postaral nejen o svůj nečekaný bodový zisk, ale zároveň připravil lídru tabulky nevídanou dvoubodovou ztrátu.

Reklama

 

Brněnští nastoupili proti Slavii pár dní poté, co si český mistr přivezl cenné vítězství z francouzského Nice v rámci Evropské ligy. Takže Slavia šla do utkání se Zbrojovkou v roli velkého favorita.

Pro Brno to byla další konfrontace s týmem ze silné ligové trojky.

„Proti špičkovým celkům se dá uspět jedině díky poctivému a sebevědomému výkonu. Dostali jsme čtyři góly od Sparty, čtyři góly od Plzně, ale to bylo v době, kdy nehrál Pavel Dreksa. Organizace defenzivy stojí na něm,“ konstatoval brněnský trenér Miloslav Machálek pro média po zápase na Slavii.

„Pro nás je to zlatý bod z Prahy. Jsou zápasy, kdy favorit klopýtne, a to se přesně stalo Slavii. Předpokládali jsme, že soupeř bude asi šetřit některé důležité hráče. Vstoupili jsme do utkání celkem aktivně, byli jsme odvážní. Postupně jsme se ale dostali do defenzivy a museli jsme bránit,“ líčil Machálek.

Čelili obrovské kvalitě

„Když Slavia v poločase vystřídala a poslal do hry tři reprezentanty, tak jsme věděli, že budeme čelit obrovské kvalitě. Obstáli jsme v hlavičkových soubojích, ale pak jsme dostali zbytečný gól,“ rozebíral brněnský kouč.V závěru se podařilo Zbrojovce vyrovnat gólem Jakuba Šurala. „Zvedli jsme se a byli trpěliví. Pomohli jsme si i standardní situací,“ oddechl si Machálek.

Slavia není na remízové zápasy v lize, navíc v domácím prostředí, zvyklá. Až dosud všechna utkání v Edenu vyhrávala, nerozhodně hrála jen s Pardubicemi v jejich „azylu“ ve vršovickém Ďolíčku.

„Pro nás je to s Brnem samozřejmě ztráta. Výhru nás stál první poločas a neproměněné šance v druhém, kdy jsme šli třikrát sami na bránu,“ posteskl si slávistický trenér Jindřich Trpišovský.

Reklama
Přidejte se k nám na Facebooku!

Hodnocení

4 hvězdiček / Hodnoceno: 2x


Přidat/zobrazit komentáře

Aktuálně

Vukadinovič se vrátil do Zlína Vukadinovič se vrátil do Zlína
Do Beskyd se cestující dostanou z Ostravy novými soupravami Do Beskyd se cestující dostanou z Ostravy novými soupravami
Trenéra Jiřího Jarošíka nahradil v Prostějově Daniel Šmejkal Trenéra Jiřího Jarošíka nahradil v Prostějově Daniel Šmejkal

Fotbalisté Zbrojovky Brno dominovali v Ústí a chystají se na Spartu B Fotbalisté Zbrojovky Brno dominovali v Ústí a chystají se na Spartu B
Ostravští basketbalisté si ze severu Čech přivezli vítězství i prohru Ostravští basketbalisté si ze severu Čech přivezli vítězství i prohru
Brankář Jakub Sedláček posílí hokejisty Olomouce Brankář Jakub Sedláček posílí hokejisty Olomouce


Komentáře