Vydařený závěr, ale trápí mě výkyvy, říká trenér Martin Svědík o Slovácku

Fotbalový stadion. Foto MoravskeListy.czFotbalový stadion. Foto MoravskeListy.cz

Šesté místo v tabulce po třinácti odehraných zápasech. S takovou bilancí zakončili fotbalisté 1. FC Slovácko podzimní část fotbalové ligy.

Reklama

 

Mají v ligové soutěži o jedno utkání méně, než celky z příček před nimi, takže v případě vítězné dohrávky by se mohli posunout až na čtvrtou pozici.

Trenér celku z Uherského Hradiště Martin Svědík při hodnocení dosavadního průběhu sezony akcentoval dva faktory.

„Trápí nás křivka výkonnosti. Místo konstantního cyklu jsme měli velké výkyvy. Nejvíc mě mrzí domácí porážka s Pardubicemi a v Brně. Byly to nečekané ztráty a zrovna s oběma nováčky soutěže. Takže celkově jsme asi měli na víc,“ uvažoval Svědík při on-line tiskové konferenci na závěr podzimu.

„Mohli jsme uhrát i lepší výsledek s Jabloncem. Ani se Spartou jsme nebyli horším týmem, naopak jsem vnímal z naší strany lepší herní pasáže oproti soupeři. Ne že bych byl detailista, ale snažím se dostat z týmu maximum. Člověk musí mít nějaké nároky na mužstvo,“ přemítal Svědík.

„Proto bych našel rezervy, které nám zabránily v ještě úspěšnějších výsledcích. Ale na druhou stranu oceňuji dvě výhry na závěr podzimu. Díky nim jsme se posunuli v tabulce do pozic, ve kterých chceme být,“ zmínil kouč vítězství nad Plzní 4:0 i v Mladé Boleslavi 3:2.

„Třeba v Boleslavi jsme si ověřili, že dokážeme otočit nepříznivý vývoj zápasu,“ vypíchl Svědík.

Fotbalisté Slovácka by měli odstartovat krátkou zimní přípravu už 2. ledna.

„Další den bychom chtěli odjet na soustředění do Chorvatska se třemi zápasy. Půjdeme do toho s cílem se co nejlépe přichystat na další boje. Liga se má rozjet znovu už v polovině ledna a je potřeba se na dlouhé jaro připravit,“ dodal Svědík.

Podle nového rozpisu je zápas Slovácko-Karviná na programu v sobotu 16. ledna.
...

Reklama
Přidejte se k nám na Facebooku!

Hodnocení

4 hvězdiček / Hodnoceno: 1x


Přidat/zobrazit komentáře

Aktuálně

Vukadinovič se vrátil do Zlína Vukadinovič se vrátil do Zlína
Do Beskyd se cestující dostanou z Ostravy novými soupravami Do Beskyd se cestující dostanou z Ostravy novými soupravami
Trenéra Jiřího Jarošíka nahradil v Prostějově Daniel Šmejkal Trenéra Jiřího Jarošíka nahradil v Prostějově Daniel Šmejkal

Fotbalisté Zbrojovky Brno dominovali v Ústí a chystají se na Spartu B Fotbalisté Zbrojovky Brno dominovali v Ústí a chystají se na Spartu B
Ostravští basketbalisté si ze severu Čech přivezli vítězství i prohru Ostravští basketbalisté si ze severu Čech přivezli vítězství i prohru
Brankář Jakub Sedláček posílí hokejisty Olomouce Brankář Jakub Sedláček posílí hokejisty Olomouce


Komentáře