Volejbalový trenér Jan Václavík skončil v Ostravě a odchází do Švýcarska

Trenér Jan Václavík. Foto Archiv MoravskeListyTrenér Jan Václavík. Foto Archiv MoravskeListy

Zásadní změna nastává ve volejbalovém extraligovém klubu VK Ostrava. Na lavičce týmu skončil trenér Jan Václavík, který jako hráč a později trenér strávil v ostravském celku dvanáct let.

Reklama

 

V roce 2013 mu pomohl k titulu, jako kouč slavil předloni s týmem bronzovou medaili. V uplynulém ročníku Ostrava obsadila šesté místo. Ve čtvrtfinále nestačila na favorizovanou Duklu Liberec.

Šestatřicetiletý Václavík přijal nabídku z ciziny a příští sezonu by měl strávit na lavičce švýcarského Näfels. V Ostravě prožil Václavík třetinu života, ale rozhodl se přijmout novou výzvu.

"Hledali nového trenéra na další sezonu. Smlouvu jsme uzavřeli asi před třemi týdny. Samozřejmě jsem zvažoval, zda zůstat v Ostravě, nebo jít do světa s kůží na trh. Nakonec zvítězila chuť obstát před novou výzvou," uvedl Václavík pro klubový web.

Tým Näfels rovněž bojoval neúspěšně o postup do semifinále, v osmičlenné švýcarské lize obsadil 5. místo.

Ostravu opustily i opory Jakub Ihnát, David Janků a Oliver Sedláček.

Do nové extraligové sezony vstoupí s novým koučem i Příbram, předposlední celek povede Martin Demar, jenž posledních deset let trénoval ve Francii.

Mistrovský titul v nedávno skončeném ročníku extraligy získal tým VK Karlovarsko, další pořadí: 2. Jihostroj České Budějovice, 3. Dukla Liberec, 4. VK Lvi Praha.

Reklama
Přidejte se k nám na Facebooku!

Hodnocení

4 hvězdiček / Hodnoceno: 1x


Přidat/zobrazit komentáře

Aktuálně

Svátky města jinak. Olomouc baví Olomouc Svátky města jinak. Olomouc baví Olomouc
Jako hráč získal hokejový titul s pražskou Slavií, teď bude Aleš Krátoška asistentem trenéra v Třinci Jako hráč získal hokejový titul s pražskou Slavií, teď bude Aleš Krátoška asistentem trenéra v Třinci
Fotbalisté Karviné mohou dohrávat sezonu v klidu Fotbalisté Karviné mohou dohrávat sezonu v klidu

Vážil jsem si toho, že mohu fandit synovi na mistrovství světa v Číně, říká otec Jakuba Šiřiny Vážil jsem si toho, že mohu fandit synovi na mistrovství světa v Číně, říká otec Jakuba Šiřiny
Trenér Jozef Weber věří v úspěšný návrat na lavičku fotbalistů Karviné Trenér Jozef Weber věří v úspěšný návrat na lavičku fotbalistů Karviné
S Libercem si zahrál v Evropské lize, teď se Milan Kerbr stal asistentem trenéra v Olomouci S Libercem si zahrál v Evropské lize, teď se Milan Kerbr stal asistentem trenéra v Olomouci


Komentáře