V Kladně hrál s Jágrem, teď se hokejový obránce Barinka vrací do Komety Brno

Hokejová Kometa Brno hlásí staronovou posilu. Do týmu přichází zkušený obránce Michal Barinka, který v probíhajícím ročníku extraligy sehrál tři zápasy za Vítkovice.

Reklama

 

Svého času Barinka nastupoval rovněž za českou reprezentaci, je mistrem světa z roku 2010 a startoval i na zimní olympiádě v Soči v roce 2014.

V minulé sezoně patřil k nejzkušenějším hráčům Rytířů Kladno v extralize, když si v týmu zahrál i s hrajícím majitelem klubu Jaromírem Jágrem. Po sestupu Kladna ale Barinka v tamním klubu skončil. A zkoušel štěstí ve Vítkovicích.

Za posledních pět let se svými týmy vybojoval dvě medaile v extralize. V roce 2016 stříbro se Spartou Praha a v roce 2018 dokonce zlato s Kometou Brno.

x Jak se ohlížíte za obdobím stráveném v brněnském klubu?

Přišel jsem do mužstva po jeho první mistrovské sezoně v roce 2017. A cíle byly znovu jen nejvyšší, tedy extraligový triumf zopakovat. Jsem rád, že se to Kometě podařilo, takže mám na tamní působení výborné vzpomínky. Naposledy jsem hrál za Brno loni na jaře v play off.

x Proč jste tam nezůstal?

Přestěhovali jsme se s rodinou do Prahy, prostřední syn šel do školy. A tudíž nebylo co řešit.

x Zvažoval jste před rokem i jiné nabídky, než z Kladna?

Do ciziny jsem už určitě nechtěl. A Kladno bylo nejschůdnější variantou.

x S jakým předsevzetím jste přišel loni do Kladna?

Moje role byla asi daná, předat mladším klukům zkušenosti. A pokud šlo o týmové plány ohledně umístění, chtěli jsme se pohybovat v bezpečných patrech tabulky. Bohužel jsme sestoupili.

Reklama
Přidejte se k nám na Facebooku!

Hodnocení

4.5 hvězdiček / Hodnoceno: 4x


Přidat/zobrazit komentáře

Aktuálně

Tři tituly Třince v řadě? Něco výjimečného, podotýká Tomáš Plíhal Tři tituly Třince v řadě? Něco výjimečného, podotýká Tomáš Plíhal
Vítkovice? Na titul se nedá zapomenout, říká ligový mistr Houška Vítkovice? Na titul se nedá zapomenout, říká ligový mistr Houška
Vítkovice? Nejkrásnější etapa v kariéře, říká ligový mistr Houška Vítkovice? Nejkrásnější etapa v kariéře, říká ligový mistr Houška

Vukadinovič se vrátil do Zlína Vukadinovič se vrátil do Zlína
Do Beskyd se cestující dostanou z Ostravy novými soupravami Do Beskyd se cestující dostanou z Ostravy novými soupravami
Trenéra Jiřího Jarošíka nahradil v Prostějově Daniel Šmejkal Trenéra Jiřího Jarošíka nahradil v Prostějově Daniel Šmejkal


Komentáře