V Kladně hrál s Jágrem, teď se hokejový obránce Barinka vrací do Komety Brno

Michal Barinka. Foto Archiv MoravskeListy.czMichal Barinka. Foto Archiv MoravskeListy.cz

Hokejová Kometa Brno hlásí staronovou posilu. Do týmu přichází zkušený obránce Michal Barinka, který v probíhajícím ročníku extraligy sehrál tři zápasy za Vítkovice.

Reklama

 

Svého času Barinka nastupoval rovněž za českou reprezentaci, je mistrem světa z roku 2010 a startoval i na zimní olympiádě v Soči v roce 2014.

V minulé sezoně patřil k nejzkušenějším hráčům Rytířů Kladno v extralize, když si v týmu zahrál i s hrajícím majitelem klubu Jaromírem Jágrem. Po sestupu Kladna ale Barinka v tamním klubu skončil. A zkoušel štěstí ve Vítkovicích.

Za posledních pět let se svými týmy vybojoval dvě medaile v extralize. V roce 2016 stříbro se Spartou Praha a v roce 2018 dokonce zlato s Kometou Brno.

x Jak se ohlížíte za obdobím stráveném v brněnském klubu?

Přišel jsem do mužstva po jeho první mistrovské sezoně v roce 2017. A cíle byly znovu jen nejvyšší, tedy extraligový triumf zopakovat. Jsem rád, že se to Kometě podařilo, takže mám na tamní působení výborné vzpomínky. Naposledy jsem hrál za Brno loni na jaře v play off.

x Proč jste tam nezůstal?

Přestěhovali jsme se s rodinou do Prahy, prostřední syn šel do školy. A tudíž nebylo co řešit.

x Zvažoval jste před rokem i jiné nabídky, než z Kladna?

Do ciziny jsem už určitě nechtěl. A Kladno bylo nejschůdnější variantou.

x S jakým předsevzetím jste přišel loni do Kladna?

Moje role byla asi daná, předat mladším klukům zkušenosti. A pokud šlo o týmové plány ohledně umístění, chtěli jsme se pohybovat v bezpečných patrech tabulky. Bohužel jsme sestoupili.

Reklama
Přidejte se k nám na Facebooku!

Hodnocení

4.5 hvězdiček / Hodnoceno: 4x


Přidat/zobrazit komentáře

Aktuálně

Vydařený závěr, ale trápí mě výkyvy, říká trenér Martin Svědík o Slovácku Vydařený závěr, ale trápí mě výkyvy, říká trenér Martin Svědík o Slovácku
Obranná práce byla výborná, kvitoval trenér Zdeněk Moták výhru Olomouce v Plzni Obranná práce byla výborná, kvitoval trenér Zdeněk Moták výhru Olomouce v Plzni
Vzpomínka na skladatele a hudebního pedagoga Vadima Petrova Vzpomínka na skladatele a hudebního pedagoga Vadima Petrova

Nový trenér Miloš Holaň začal ve Vítkovicích prohrou v Litvínově, ale s bodem Nový trenér Miloš Holaň začal ve Vítkovicích prohrou v Litvínově, ale s bodem
Zdenka Němečková Crkvenjaš: Rádu čtu manažerské knihy Zdenka Němečková Crkvenjaš: Rádu čtu manažerské knihy
Městská nemocnice Ostrava se pozvolna vrací k běžnému provozu Městská nemocnice Ostrava se pozvolna vrací k běžnému provozu


Komentáře