V Karviné vzniká návrh energeticky pozitivní čtvrti

Logo KarvinéLogo Karviné

Výzkumný ústav UCEEB Českého vysokého učení technického se pustil do návrhu energeticky pozitivní čtvrti v Karviné. Výsledkem bude vytipování vhodného území ve městě, které by díky zavedení technologických a organizačních inovací dosahovalo energeticky aktivní bilance a současně nabízelo vysoký standard kvality života.

Reklama

 

Studie má být hotová do poloviny letošního roku. Její vznik umožnila nedávno schválená dotace na Inovační vouchery z Operačního programu Podnikání a inovace pro konkurenceschopnost, která pokryje až 75 % nákladů. Uvádí to v tiskové zprávě mluvčí města Lukáš Hudeček.


Energeticky pozitivní čtvrť bude zahrnovat a respektovat stávající zástavbu, v níž budou navržena opatření, která povedou k energetické úspoře samotných objektů a také zpříjemnění života v celé čtvrti. Její součástí budou také objekty k podnikání.

Do návrhu energetických opatření v potenciálně vytipovaných lokalitách jsou kromě karvinského magistrátu zapojení také další místní partneři, kteří se věnují energetice, dopravě a bydlení.

Projekt je součástí rozvojových aktivit Karviná všemi deseti2 a je jedním z průlomových vzhledem k vizi energeticky úsporného managementu města. Dostane také Karvinou na mapu energetických inovací. Inspiruje se obdobnými řešeními ve světě, například švédském Lundu a španělském Mieres.

Podobné lze najít také v Česku, například v Kladně nebo v Židlochovicích. Ve městech, kde se již obdobné energeticky pozitivní čtvrti budují, se rovněž zvýšil zájem investorů o podnikání v daných lokalitách.    
Reklama
Přidejte se k nám na Facebooku!

Hodnocení

4 hvězdiček / Hodnoceno: 1x


Přidat/zobrazit komentáře

Aktuálně

Vukadinovič se vrátil do Zlína Vukadinovič se vrátil do Zlína
Do Beskyd se cestující dostanou z Ostravy novými soupravami Do Beskyd se cestující dostanou z Ostravy novými soupravami
Trenéra Jiřího Jarošíka nahradil v Prostějově Daniel Šmejkal Trenéra Jiřího Jarošíka nahradil v Prostějově Daniel Šmejkal

Fotbalisté Zbrojovky Brno dominovali v Ústí a chystají se na Spartu B Fotbalisté Zbrojovky Brno dominovali v Ústí a chystají se na Spartu B
Ostravští basketbalisté si ze severu Čech přivezli vítězství i prohru Ostravští basketbalisté si ze severu Čech přivezli vítězství i prohru
Brankář Jakub Sedláček posílí hokejisty Olomouce Brankář Jakub Sedláček posílí hokejisty Olomouce


Komentáře