V Karviné vzniká návrh energeticky pozitivní čtvrti

Logo KarvinéLogo Karviné

Výzkumný ústav UCEEB Českého vysokého učení technického se pustil do návrhu energeticky pozitivní čtvrti v Karviné. Výsledkem bude vytipování vhodného území ve městě, které by díky zavedení technologických a organizačních inovací dosahovalo energeticky aktivní bilance a současně nabízelo vysoký standard kvality života.

Reklama

 

Studie má být hotová do poloviny letošního roku. Její vznik umožnila nedávno schválená dotace na Inovační vouchery z Operačního programu Podnikání a inovace pro konkurenceschopnost, která pokryje až 75 % nákladů. Uvádí to v tiskové zprávě mluvčí města Lukáš Hudeček.


Energeticky pozitivní čtvrť bude zahrnovat a respektovat stávající zástavbu, v níž budou navržena opatření, která povedou k energetické úspoře samotných objektů a také zpříjemnění života v celé čtvrti. Její součástí budou také objekty k podnikání.

Do návrhu energetických opatření v potenciálně vytipovaných lokalitách jsou kromě karvinského magistrátu zapojení také další místní partneři, kteří se věnují energetice, dopravě a bydlení.

Projekt je součástí rozvojových aktivit Karviná všemi deseti2 a je jedním z průlomových vzhledem k vizi energeticky úsporného managementu města. Dostane také Karvinou na mapu energetických inovací. Inspiruje se obdobnými řešeními ve světě, například švédském Lundu a španělském Mieres.

Podobné lze najít také v Česku, například v Kladně nebo v Židlochovicích. Ve městech, kde se již obdobné energeticky pozitivní čtvrti budují, se rovněž zvýšil zájem investorů o podnikání v daných lokalitách.    
Reklama
Přidejte se k nám na Facebooku!

Hodnocení

4 hvězdiček / Hodnoceno: 1x


Přidat/zobrazit komentáře

Aktuálně

Zlínský kouč Bohumil Páník pochválil po výhře v Olomouci Romana Potočného, posilu z Ostravy Zlínský kouč Bohumil Páník pochválil po výhře v Olomouci Romana Potočného, posilu z Ostravy
Rekordní počet projektů v Ostravě získá podporu města Rekordní počet projektů v Ostravě získá podporu města
Ela dostala hračky a peněžní dárek Ela dostala hračky a peněžní dárek

Najeli jsme na náš styl hokeje, řekl třinecký trenér Varaďa po výhře na ledě Vítkovic Najeli jsme na náš styl hokeje, řekl třinecký trenér Varaďa po výhře na ledě Vítkovic
Otevírací doba zlínského magistrátu se vrátila do běžného režimu Otevírací doba zlínského magistrátu se vrátila do běžného režimu
Také Ostrava plně obnovila úřední hodiny Také Ostrava plně obnovila úřední hodiny


Komentáře