Třinecká vítězná jízda v extralize pokračuje i po duelu s Olomoucí

Hokejová aréna v Třinci.  Foto Archiv MoravskeListy.czHokejová aréna v Třinci. Foto Archiv MoravskeListy.cz

Šest zápasů, stejný počet vítězství a zisk sedmnácti bodů z osmnácti možných. Impozantní je zatím bilance třineckých hokejistů v dosavadním průběhu extraligy.

Reklama

 

Po restartu soutěže zdolali Oceláři během sedmi dní doma Kometu Brno, vyhráli v Karlových Varech a v Liberci a následně si poradili i s HC Olomouc.Třinečtí jsou v tabulce na třetím místě, když na druhou Spartu ztrácejí jen dva body. Přitom Pražané odehráli dokonce už deset zápasů, takže z tohoto pohledu je ztráta Ocelářů minimální. Třinec tak má šanci se při dohrání chybějících čtyř kol dostat do absolutní špičky extraligového pořadí.

V zápase Ocelářů s hanáckým celkem se tudíž překvapení nekonalo. Vítězství Třince 5:2 vypadá přesvědčivě. „Ale utkání nás stálo hodně sil,“ tvrdil asistent třineckého trenéra Marek Zadina při hodnocení utkání pro novináře.

„Celkově však můžeme být spokojeni, byť by se našla i okénka v naší hře. Rychle jsme vedli 3:0. Soupeř ovšem nic nevzdal, dohrával každý souboj. Naopak na naší straně přišla menší ztráta koncentrace. Trošku jsme polevili v hlavách,“ všiml si Zadina.

Za stavu 3:2 ale Oceláři znovu zabrali. „Naštěstí jsme přidali další dva góly. Tříbrankový náskok byl dostatečný. Extraliga pokračuje strhujícím tempem, proto se musíme připravit na další zápas. Už od začátku bychom měli být na něj správně nastavení, důležitý je zodpovědný přístup,“ mínil asistent.

Moták: Podali jsme slušný výkon

Olomoučtí se potýkají s problémy ohledně hráčského kádru. Oslabená sestava měla proti favoritovi těžkou úlohu. „Ač jsme prohráli, podali jsme poměrně slušný výkon. Kvůli porážce bych měl mít velké výhrady, ale naštvanost z výsledku je trochu mírnější, než při jiných zápasech,“ uvedl trenér Zdeněk Moták v těchto intencích pro média.

Litoval nepovedené první třetiny. „Od toho se utkání vyvíjelo. Postupně jsme se herně zvedli. Využili jsme dvě přesilovky a měli jsme i další šance,“ připomněl Moták.

„K dalšímu skórování, které by nás povzbudilo, nám nepomohla ani čtyřminutová přesilová hra ve třetí třetině. V tom bych viděl jeden z  rozhodujících faktorů zápasu,“ uvažoval trenér Hanáků. „Tak kvalitní celek jako je Třinec si pak potřebný náskok už uhlídal,“ dodal Moták.

Reklama
Přidejte se k nám na Facebooku!

Hodnocení

4 hvězdiček / Hodnoceno: 1x


Přidat/zobrazit komentáře

Aktuálně

Vydařený závěr, ale trápí mě výkyvy, říká trenér Martin Svědík o Slovácku Vydařený závěr, ale trápí mě výkyvy, říká trenér Martin Svědík o Slovácku
Obranná práce byla výborná, kvitoval trenér Zdeněk Moták výhru Olomouce v Plzni Obranná práce byla výborná, kvitoval trenér Zdeněk Moták výhru Olomouce v Plzni
Vzpomínka na skladatele a hudebního pedagoga Vadima Petrova Vzpomínka na skladatele a hudebního pedagoga Vadima Petrova

Nový trenér Miloš Holaň začal ve Vítkovicích prohrou v Litvínově, ale s bodem Nový trenér Miloš Holaň začal ve Vítkovicích prohrou v Litvínově, ale s bodem
Zdenka Němečková Crkvenjaš: Rádu čtu manažerské knihy Zdenka Němečková Crkvenjaš: Rádu čtu manažerské knihy
V Kladně hrál s Jágrem, teď se hokejový obránce Barinka vrací do Komety Brno V Kladně hrál s Jágrem, teď se hokejový obránce Barinka vrací do Komety Brno


Komentáře