Třetí výhra v řadě, Poznar ve střelecké formě a Zlín je už pátý

Fotbalový stadion. Ilustrační foto MoravskeListy.czFotbalový stadion. Ilustrační foto MoravskeListy.cz

Musí to být pro fotbalisty FC Fastav Zlín i jejich příznivce velmi radostný pohled na tabulku první ligy. „Ševci“ figurují po devíti odehraných zápasech na skvělém pátém místě tabulky těsně za čtvrtou Plzní.

Reklama

 

Některé týmy, konkrétně na šestém, osmém a devátém místě mají sice o utkání méně, než Zlín, ale nic to nemění na faktu, že si Zlínští vybudovali v poslední době velmi dobré renomé.

K razantnímu posunu pomohla fotbalistům Fastavu tři vítězství v řadě. Na výhru v Českých Budějovicích 2:1 navázali skalpem favorizované Viktorie Plzeň (1:0) a v minulém kole si Zlín odvezl tři body z Karviné (2:0). Poslední dva výsledkové úspěchy zařídil svými třemi góly Tomáš Poznar, který se s celkově pěti brankami dostal až do popředí statistik ligových kanonýrů v sezoně.

Zlínský trenér Bohumil Páník si cenil úspěšného výsledku v Karviné.

„Bylo to pro nás těžké utkání. Karvinští mají různé typy hráčů, jejich mužstvo je za půl roku úplně jiné, než předtím. Přišla tam spousta posil, většinou s herními schopnostmi,“ uvedl Páník v těchto intencích na pozápasové tiskovce, kterou zveřejnil i zlínský klubový web.

Kouče Zlína těšilo, že se jeho tým dostal do vedení už v první minutě hry. „Bereme jakýkoli gól, který přinese body. Pozitivní je, že Tomáš Poznar má nejen střeleckou formu, ale dostal se i do herní pohody. V tom byla podstata jeho výkonu,“ mínil Páník. „Důležité je, že jsme měli v týmu i hráče, kteří ho doplňovalu. Takříkajíc jsme uskákali i tlak Karviné,“ shrnul kouč.

Páník ocenil gesto karvinského Papadopulose

A pak se Páník zastavil u karvinského útočníka Michala Papadopulose. „Měl by dostat cenu fair play za svoje gesto. U mě je to borec, klobouk dolů – takhle se zachovat. To se na hřišti málokdy vidí,“ připomněl trenér moment ze zápasu, kdy rozhodčí i po zhlédnutí videa nejprve uznali gól Karviné. Následně ale už gól neplatil a stav zůstával 0:2 z pohledu Karviné.

„Ze sedmdesáti metrů jsem nemohl postřehnout, jestli té střele předcházela teč domácího nebo našeho hráče. To musí posoudit borci u videa. Jestliže šlo o hráče Karviné, tak to byl ofsajd. Papadopulos se férovým vyjádřením přiznal, že míč tečoval,“ líčil Páník.

„Michala Papadopulose znám z Baníku Ostrava ještě jako mladého kluka. Potom udělal obrovskou kariéru i v zahraničí. Teď by se mu mohlo dát třeba ocenění Osobnost ligy nebo něco takového,“ uvažoval Páník.
..

Reklama
Přidejte se k nám na Facebooku!

Hodnocení

Zatím nikdo nehodnotil


Přidat/zobrazit komentáře

Aktuálně

Vydařený závěr, ale trápí mě výkyvy, říká trenér Martin Svědík o Slovácku Vydařený závěr, ale trápí mě výkyvy, říká trenér Martin Svědík o Slovácku
Obranná práce byla výborná, kvitoval trenér Zdeněk Moták výhru Olomouce v Plzni Obranná práce byla výborná, kvitoval trenér Zdeněk Moták výhru Olomouce v Plzni
Vzpomínka na skladatele a hudebního pedagoga Vadima Petrova Vzpomínka na skladatele a hudebního pedagoga Vadima Petrova

Nový trenér Miloš Holaň začal ve Vítkovicích prohrou v Litvínově, ale s bodem Nový trenér Miloš Holaň začal ve Vítkovicích prohrou v Litvínově, ale s bodem
Zdenka Němečková Crkvenjaš: Rádu čtu manažerské knihy Zdenka Němečková Crkvenjaš: Rádu čtu manažerské knihy
V Kladně hrál s Jágrem, teď se hokejový obránce Barinka vrací do Komety Brno V Kladně hrál s Jágrem, teď se hokejový obránce Barinka vrací do Komety Brno


Komentáře