Trenér Jozef Weber věří v úspěšný návrat na lavičku fotbalistů Karviné

Trenér Jozef Weber. Foto Archiv MoravskeListyTrenér Jozef Weber. Foto Archiv MoravskeListy

Do fotbalové Karviné se po třech a půl letech vrátila známá osobnost. Staronovým trenérem prvoligového týmu se stal Jozef Weber, který naposledy působil v Mladé Boleslavi. Obnovenou premiéru na lavičce Karviné by si měl odbýt v neděli 4. dubna na stadionu Fastavu Zlín.

Reklama

 

V Karviné si Weber za asistenta vybral Jana Baránka staršího, se kterým spolupracoval i v Mladé Boleslavi. Také pro Baránka, který pochází z Dolního Benešova, to je v podstatě návrat do pro něj známého regionu, protože kdysi hrál za Opavu, Baník Ostrava, Vítkovice, trénoval v Opavě. Jen dodejme, že Jan Baránek mladší je jedním z asistentů trenéra v Baníku Ostrava, kde působí i na postu trenéra brankářů Vít Baránek, bratr Jana staršího a synovec Jana mladšího.

Weber se ujal Karviné po odvolání Juraje Jarábka, když v jednom zápase byl zastupujícím trenérem asistent Petr Mašlej.

„Na to, abych rozebíral karvinský kádr, je příšli brzy. Proto ani nebudu hodnotit vyhlídky a pozice mladých hráčů. K tahounům týmu by podle mě měli patřit zkušení Papadopulos a Šindelář,“ uvažoval Weber.

Trenérův syn Tomáš Weber hraje za druholigový Třinec. Oba kdysi byli v jednom klubu. „Ale teď jsme už tři roky každý jinde. Budeme k sobě ovšem blíž, než když jsem působil v Boleslavi,“ dodal karvinský kouč.

S Mladou Boleslavi účinkoval v Evropě

Weber během mladoboleslavského působení přivedl tamní tým i do kvalifikační fáze v pohárové Evropě, což bylo pro každý ligový klub mimo elitní trojici Slavii Praha, Spartu Praha a Viktorii Plzeň, splněným cílem i snem.

V Mladé Boleslavi Weber pracoval s řadou kvalitních hráčů, kteří ale postupně z klubu nebo i z české ligy odešli. Kouč například vedl  nejlepšího ligového kanonýra Nikolaje Komličenka, který si vydobyl pozici střelecké hvězdy Mladé Boleslavi i celé ligy.

„Mnozí kluci ale postupně Boleslav opustili. Kromě Komličenka to byl například i další střelec Muris Mešanovič, Viktoria Plzeň si stáhla Pavla Buchu. Ladislav Takács zamířil do Slavie, odkud se nedávno do Boleslavi zase vrátil. A dlouhodobě zraněný byl Marek Matějovský,“ vybavil si Weber při on-line tiskové konferenci.

V Mladé Boleslavi ho na trenérské lavičce v prosinici nahradil Karel Jarolím.

Reklama
Přidejte se k nám na Facebooku!

Hodnocení

Zatím nikdo nehodnotil


Přidat/zobrazit komentáře

Aktuálně

Jeden milion naočkovaných dávek, Jihomoravský kraj překonal další magickou laťku Jeden milion naočkovaných dávek, Jihomoravský kraj překonal další magickou laťku
Olomouc - tramvajová trať na Nové Sady: trolejové vedení už stojí, jinde zpevňují zemi pod budoucí koleje Olomouc - tramvajová trať na Nové Sady: trolejové vedení už stojí, jinde zpevňují zemi pod budoucí koleje
Nová radnice v Ostravě  chce zvýšit bezpečnost a informovanost občanů Nová radnice v Ostravě chce zvýšit bezpečnost a informovanost občanů

Davy dobrovolníků nedorazily, hasiči i policisté postupně snižují své nasazení Davy dobrovolníků nedorazily, hasiči i policisté postupně snižují své nasazení
Aquapark v Olomouci láká na novinku - Aktivity Park Aquapark v Olomouci láká na novinku - Aktivity Park
Památník Tomáše Bati sbírá ocenění Památník Tomáše Bati sbírá ocenění


Komentáře