Trenér Jarošík si přivezl do Prostějova bod z rodného Ústí nad Labem

Ze zápasu Ústí nad Labem - Prostějov. Foto MoravskeListy.czZe zápasu Ústí nad Labem - Prostějov. Foto MoravskeListy.cz

Fotbalisté Prostějova figurují po čtyřech odehraných kolech na třináctém místě tabulky druhé ligy se ziskem čtyř bodů. Ve vyrovnaném středu pořadí je ale dělí jen dva body od sedmé Viktorie Žižkov.

Reklama

 

Uplynulé dva zápasy měly pro prostějovský fotbal nevšední příchuť. Jednak se hanácký tým dočkal prvního vítězství na podzim, a to proti exligové Zbrojovce Brno, a poté nastoupil na půdě Ústí nad Labem, někdejším působišti nynějšího prostějovského trenéra Jiřího Jarošíka. Prostějovští si odvezli bod za remízu 1:1.

Právě na severu Čech začínal rodák z Ústí nad Labem Jarošík svoji hráčskou kariéru, během níž poznal špičkový fotbal nejen v České republice, ale i v Rusku, Anglii, Skotsku, Španělsku. Trenérskou dráhu odstartoval u juniorky pražské Sparty, byl asistentem trenéra Davida Holoubka v prvoligovém Slovanu Liberec i slovenském Ružomberoku. A jako hlavní trenér vedl právě FK Ústí nad Labem na podzim 2020. Záhy odešel do slovinského klubu NK Celje, ale v létě 2021 se stal lodivodem Prostějova.

Jarošíkova mise ve slovinské lize trvala jen půl roku.

Ve fotbale nikdy nevíte, co se stane. Ještě nedávno bych neřekl, že do Ústí nad Labem přijedu jako soupeř a do kabiny hostí, když předtím byl ústecký stadion mým domácím působištěm. Přesto se tak stalo,“ líčil Jarošík na klubových webech.

Podle svých slov se do Ústí těšil.

„Extrémní motivaci jsem ale neměl. Čím víc jsme se blížili ke stadionu, tím na mě vše víc doléhalo. Nechtěl jsem si to připouštět,“ svěřil se prostějovský trenér po remíze 1:1.

Jarošík byl s bodem z Ústí spokojen. „Přece jen jsme hráli na soupeřově hřišti a zejména ve druhém poločase nás Ústí takříkající válcovalo. Nemá cenu se vymlouvat na dalekou cestu, ale hlavně zpočátku bylo vidět, že jsme ve všech soubojích byli druzí,“ přemítal kouč.

Jedinou branku Prostějova vstřelil Vasil Kušej, který přišel v létě do prostějovského týmu právě z Ústí nad Labem, kde se údajně nedohodl na smlouvě. A zamířil za trenérem Jarošíkem, který ho vedl právě v ústeckém  klubu.

.. 

Reklama
Přidejte se k nám na Facebooku!

Hodnocení

2.6 hvězdiček / Hodnoceno: 5x


Přidat/zobrazit komentáře

Aktuálně

Vukadinovič se vrátil do Zlína Vukadinovič se vrátil do Zlína
Do Beskyd se cestující dostanou z Ostravy novými soupravami Do Beskyd se cestující dostanou z Ostravy novými soupravami
Trenéra Jiřího Jarošíka nahradil v Prostějově Daniel Šmejkal Trenéra Jiřího Jarošíka nahradil v Prostějově Daniel Šmejkal

Fotbalisté Zbrojovky Brno dominovali v Ústí a chystají se na Spartu B Fotbalisté Zbrojovky Brno dominovali v Ústí a chystají se na Spartu B
Ostravští basketbalisté si ze severu Čech přivezli vítězství i prohru Ostravští basketbalisté si ze severu Čech přivezli vítězství i prohru
Brankář Jakub Sedláček posílí hokejisty Olomouce Brankář Jakub Sedláček posílí hokejisty Olomouce


Komentáře