Olomoucký Vít Beneš se dočkal návratu na ligový trávník

Fotbalový stadion v Olomouci. Foto: MoravskéListy.czFotbalový stadion v Olomouci. Foto: MoravskéListy.cz

Po pěti měsících se vrátil fotbalový stoper Vít Beneš na ligový trávník. Důvodem absence zkušeného středního obránce Sigmy Olomouc bylo dlouhodobé zranění.

Reklama

Mimo aktivní dění se tak ocitl od června až takřka do poloviny listopadu, když vynechal závěr minulé sezony i prvních šest kol v probíhajícím ročníku nejvyšší soutěže.Beneš nastoupil na půdě Slovácka v Uherském Hradišti pri remíze 0:0. Každopádně přivítal návrat s úlevou a věří, že v dalším období se rychle dostane do formy a zúročí zkušenosti z dřívějška.

Rodák z Ústí nad Labem, kde začínal i s fotbalem, se poprvé dostal do první ligy už v sezoně 2006/2007 v dresu SK Kladno. Ve středočeském klubu strávil čtyři sezony a vedli jej postupně například trenéři Miroslav Koubek, Jaroslav Šilhavý s asistentem Václavem Kotalem. Koubek získal v roce 2015 titul jako trenér s Plzní, nynější reprezentační  kouč Šilhavý byl u titulu Liberce i pražské Slavie a Kotal vede momentálně Spartu. Beneš poznal na Kladně i tehdejšího asistenta Stanislava Hejkala, který je nyní hlavním koučem v Teplicích.

Sedm let v Jablonci

Nejúspěšnější éru zažil Beneš v FK Jablonec, s nímž v roce 2011 vybojoval druhé místo v lize. O dva roky později byl u triumfu Severočechů v Českém poháru. V Jablonci rozvíjel svoje schopnosti pod taktovkou trenérů Františka Komňackého, Václava Kotala, Romana Skuhravého, Jaroslava Šilhavého, Zdenko Frťaly i Zdeňka Kluckého.

Za tu dobu nastupoval po boku špičkových hráčů, jako např. kanonýra Davida Lafaty, Karla Pitáka, Filipa Nováka, Luboše Loučky, Jana Kopice, Jana Kovaříka, ale i kapitána Tomáše Hübschmana, Michala Trávníka, Lukáše Masopusta, Luďka Pernici, Martina Doležala a spousty dalších.

Po zahraničním angažmá v Maďarsku (2017-2019) zakotvil v Sigmě Olomouc. A váží si toho, že tým aktuálně figuruje na čtvrté příčce tabulky první ligy.

„I když jsem toho letos na podzim dosud mnoho neodehrál, snažil jsem se připravovat na návrat do sestavy. Ale to nepřijde samo, musel jsem si místo znovu vybojovat. Dostal jsem šanci na hřišti a chci ji využít, abych byl platný pro mužstvo,“ uvažoval Beneš při videokonferenci pro média po zápase v Uherském Hradišti.

Reklama
Přidejte se k nám na Facebooku!

Hodnocení

4 hvězdiček / Hodnoceno: 2x


Přidat/zobrazit komentáře

Aktuálně

Vukadinovič se vrátil do Zlína Vukadinovič se vrátil do Zlína
Do Beskyd se cestující dostanou z Ostravy novými soupravami Do Beskyd se cestující dostanou z Ostravy novými soupravami
Trenéra Jiřího Jarošíka nahradil v Prostějově Daniel Šmejkal Trenéra Jiřího Jarošíka nahradil v Prostějově Daniel Šmejkal

Fotbalisté Zbrojovky Brno dominovali v Ústí a chystají se na Spartu B Fotbalisté Zbrojovky Brno dominovali v Ústí a chystají se na Spartu B
Ostravští basketbalisté si ze severu Čech přivezli vítězství i prohru Ostravští basketbalisté si ze severu Čech přivezli vítězství i prohru
Brankář Jakub Sedláček posílí hokejisty Olomouce Brankář Jakub Sedláček posílí hokejisty Olomouce


Komentáře