Nový trenér Miloš Holaň začal ve Vítkovicích prohrou v Litvínově, ale s bodem

Trenér Miloš Holaň. Foto Archiv MoravskeListy.czTrenér Miloš Holaň. Foto Archiv MoravskeListy.cz

Premiéra bez vstřeleného gólu, přesto se ziskem jednoho bodu. Tak dopadlo pro hokejového trenéra Miloše Holaně i jeho asistenty první vystoupení na střídačce Vítkovic. Ostravský celek prohrál v dalším extraligovém kole v Litvínově 0:1 po prodloužení.

Reklama

 

Byla to rychlá akce. Po nedělním nezdaru v Olomouci odvolalo vedení vítkovického klubu trenéra Mojmíra Trličíka i s jeho asistenty Darkem Stránským a Ladislavem Svozilem.

Hned druhý den byl představen hráčům i veřejnosti nový realizační tým. A po dlouhé cestě takřka na opačný konec republiky Vítkovice přerušily sérii pěti zápasů bez bodového příspěvku. Paradoxní je, že naději na vítězství aspoň v prodloužení utnul pro vítkovický tým rozhodujícím gólem útočník Litvínova Patrik Zdráhal, který v létě přišel do severočeského celku právě z Vítkovic, když měl za sebou hostování v Plzni.

Naposledy vedl Porubu

Největší pozornost ale patřila Miloši Holaňovi. Kouč, který letos v lednu skončil v prvoligové Porubě, se ujal taktovky ostravského extraligového týmu. Není to pro něj ale první štace v nejvyšší soutěži. Už dříve zastával ve Vítkovicích post asistenta i hlavního trenéra. Vedl i pražskou Spartu, Mladou Boleslav a Pardubice.

„Mám dobrý pocit z toho, že se hráči chtěli patřičně ukázat a předvést kvalitu, jakou od nich očekáváme,“ svěřil se Holaň při hodnocení pro média. „Ve třetí třetině jsme přečkali dlouhé oslabení. Kluci v poli odvedli velký kus práce včetně gólmana, což zaslouží absolutorium. V prodloužení rozhodl jeden moment a byl z toho bod pro ná a dva pro Litvínov,“ shrnul Holaň.

Vítkovická trenérská změna je druhou rošádou v průběhu extraligového ročníku, pokud jde o obsazení míst na střídačkách. Nedávno v Pardubicích byli odvoláni Milan Razým, Michal Mikeska a Petr Čáslava, mužstvo vedou Richard Král, David Havíř a u mužstva působí jako týmový manažer TomᚠRolinek a pomáhá jim i Petr Sýkora.

Reklama
Přidejte se k nám na Facebooku!

Hodnocení

4 hvězdiček / Hodnoceno: 2x


Přidat/zobrazit komentáře

Aktuálně

Vukadinovič se vrátil do Zlína Vukadinovič se vrátil do Zlína
Do Beskyd se cestující dostanou z Ostravy novými soupravami Do Beskyd se cestující dostanou z Ostravy novými soupravami
Trenéra Jiřího Jarošíka nahradil v Prostějově Daniel Šmejkal Trenéra Jiřího Jarošíka nahradil v Prostějově Daniel Šmejkal

Fotbalisté Zbrojovky Brno dominovali v Ústí a chystají se na Spartu B Fotbalisté Zbrojovky Brno dominovali v Ústí a chystají se na Spartu B
Ostravští basketbalisté si ze severu Čech přivezli vítězství i prohru Ostravští basketbalisté si ze severu Čech přivezli vítězství i prohru
Brankář Jakub Sedláček posílí hokejisty Olomouce Brankář Jakub Sedláček posílí hokejisty Olomouce


Komentáře