Hokejisty Vítkovic podržel při výhře v Brně brankář Miroslav Svoboda

Osmé Vítkovice, devátá Kometa Brno. Takové je aktuální postavení obou celků v hokejové extralize po vzájemném zápase na brněnském ledě. Byť oba týmy figurují podle průběžného umístění v těsném kontaktu, dělí je docela velký bodový rozdíl.

Reklama

 

Vítkovičtí nasbírali osmnáct bodů, kdežto Kometa jen jedenáct. Ostravský celek vyhrál v Brně 3:2. A co rozhodlo o výsledku?

„Ubránili jsme se ve třetí třetině a musím vyzdvihnout výkon brankáře Miroslava Svobody,“ podotkl asistent vítkovického trenéra Darek Stránský při hodnocení pro média.

„Gólman nás podržel hlavně při přesilovkách soupeře. Důležité bylo, že jsme v začátku utkání dali rychlý gól,“ uvažoval Stránský.

Výhra v Brně je pro Vítkovice povzbudivá i z toho důvodu, že tým napravil nedávný debakl od Českých Budějovic. „V tom utkání nám nevyšlo vůbec nic, což se někdy stane. Postupně jsme se z toho oklepali. Pak jsme vyhráli venku dva zápasy,“ připomněl Stránský.

Z individuálních statistik ční bilance vítkovického útočníka Dominika Lakatoše, který vstřelil už devět gólů. Více jich zaznamenali jen třinecký Matěj Stránský a mladoboleslavský David Šťastný s dvanácti brankami.

Libor Zábranský chyběl na střídačce

Kometa Brno ztratila zápas s tradičním rivalem z Ostravy. „Chyběl nám na střídačce Libor Zábranský, je zdravotně indisponován, ale více mi nepřísluší to komentovat. Problém v koučování v tom nebyl, zůstali jsme v kontaktu. Víc to nechci rozebírat,“ konstatoval nový asistent trenéra Jan Zachrla o absenci majitele klubu a hlavního trenéra Libora Zábranského v hodnocení pro média.

Zachrla označil konfrontaci s Vítkovicemi za nešťastný zápas. „Rozhodly přesilovky v závěru. Soupeř byl v nich produktivnější. Nevyužili jsme šance při hře v plném počtu,“ mínil Zachrla.„Zradila nás koncovka. Věděli jsme o kvalitě Vítkovic, které podaly organizovaný výkon,“ uvažoval asistent.

Oba týmy mají před sebou náročný program. Vítkovičtí se přesouvají na západ Čech, kde je v pátek 27. listopadu čeká zápas v Karlových Varech a hned o den později v Plzni. Kometa Brno nastoupí v Plzni už v pátek a v neděli hostí doma Liberec, který hraje už v pátek v Třinci.

Reklama
Přidejte se k nám na Facebooku!

Hodnocení

Zatím nikdo nehodnotil


Přidat/zobrazit komentáře

Aktuálně

Obchvat Frýdku-Místku je zprovozněn. Po D48 od Nového Jičína po Český Těšín Obchvat Frýdku-Místku je zprovozněn. Po D48 od Nového Jičína po Český Těšín
Začala stavba další části obchvatu Jihlavy. Odvede dopravu od Třebíče mimo centrum Začala stavba další části obchvatu Jihlavy. Odvede dopravu od Třebíče mimo centrum
Policie chce podat obžalobu za výbuch domu v Koryčanech, kde zahynuli dva dobrovolní hasiči Policie chce podat obžalobu za výbuch domu v Koryčanech, kde zahynuli dva dobrovolní hasiči

Stavba posledního úseku D1 okolo Přerova může začít. Zafunguje jako obchvat města Stavba posledního úseku D1 okolo Přerova může začít. Zafunguje jako obchvat města
Velký návrat vlaků mezi Brnem a Blanskem. Adamov má nové nádraží Velký návrat vlaků mezi Brnem a Blanskem. Adamov má nové nádraží
Na severní Moravě možná bude gigafactory od LG. Využít chce blízkost továren Kia a Hyundai Na severní Moravě možná bude gigafactory od LG. Využít chce blízkost továren Kia a Hyundai


Komentáře