Hokejisty Vítkovic podržel při výhře v Brně brankář Miroslav Svoboda

Hala v Brně. Foto Archiv MoravskeListy.czHala v Brně. Foto Archiv MoravskeListy.cz

Osmé Vítkovice, devátá Kometa Brno. Takové je aktuální postavení obou celků v hokejové extralize po vzájemném zápase na brněnském ledě. Byť oba týmy figurují podle průběžného umístění v těsném kontaktu, dělí je docela velký bodový rozdíl.

Reklama

 

Vítkovičtí nasbírali osmnáct bodů, kdežto Kometa jen jedenáct. Ostravský celek vyhrál v Brně 3:2. A co rozhodlo o výsledku?

„Ubránili jsme se ve třetí třetině a musím vyzdvihnout výkon brankáře Miroslava Svobody,“ podotkl asistent vítkovického trenéra Darek Stránský při hodnocení pro média.

„Gólman nás podržel hlavně při přesilovkách soupeře. Důležité bylo, že jsme v začátku utkání dali rychlý gól,“ uvažoval Stránský.

Výhra v Brně je pro Vítkovice povzbudivá i z toho důvodu, že tým napravil nedávný debakl od Českých Budějovic. „V tom utkání nám nevyšlo vůbec nic, což se někdy stane. Postupně jsme se z toho oklepali. Pak jsme vyhráli venku dva zápasy,“ připomněl Stránský.

Z individuálních statistik ční bilance vítkovického útočníka Dominika Lakatoše, který vstřelil už devět gólů. Více jich zaznamenali jen třinecký Matěj Stránský a mladoboleslavský David Šťastný s dvanácti brankami.

Libor Zábranský chyběl na střídačce

Kometa Brno ztratila zápas s tradičním rivalem z Ostravy. „Chyběl nám na střídačce Libor Zábranský, je zdravotně indisponován, ale více mi nepřísluší to komentovat. Problém v koučování v tom nebyl, zůstali jsme v kontaktu. Víc to nechci rozebírat,“ konstatoval nový asistent trenéra Jan Zachrla o absenci majitele klubu a hlavního trenéra Libora Zábranského v hodnocení pro média.

Zachrla označil konfrontaci s Vítkovicemi za nešťastný zápas. „Rozhodly přesilovky v závěru. Soupeř byl v nich produktivnější. Nevyužili jsme šance při hře v plném počtu,“ mínil Zachrla.„Zradila nás koncovka. Věděli jsme o kvalitě Vítkovic, které podaly organizovaný výkon,“ uvažoval asistent.

Oba týmy mají před sebou náročný program. Vítkovičtí se přesouvají na západ Čech, kde je v pátek 27. listopadu čeká zápas v Karlových Varech a hned o den později v Plzni. Kometa Brno nastoupí v Plzni už v pátek a v neděli hostí doma Liberec, který hraje už v pátek v Třinci.

Reklama
Přidejte se k nám na Facebooku!

Hodnocení

Zatím nikdo nehodnotil


Přidat/zobrazit komentáře

Aktuálně

Vukadinovič se vrátil do Zlína Vukadinovič se vrátil do Zlína
Do Beskyd se cestující dostanou z Ostravy novými soupravami Do Beskyd se cestující dostanou z Ostravy novými soupravami
Trenéra Jiřího Jarošíka nahradil v Prostějově Daniel Šmejkal Trenéra Jiřího Jarošíka nahradil v Prostějově Daniel Šmejkal

Fotbalisté Zbrojovky Brno dominovali v Ústí a chystají se na Spartu B Fotbalisté Zbrojovky Brno dominovali v Ústí a chystají se na Spartu B
Ostravští basketbalisté si ze severu Čech přivezli vítězství i prohru Ostravští basketbalisté si ze severu Čech přivezli vítězství i prohru
Brankář Jakub Sedláček posílí hokejisty Olomouce Brankář Jakub Sedláček posílí hokejisty Olomouce


Komentáře