Hanáci chtějí v hokejové extralize náležitě potrápit i pražskou Spartu

Zimní stadion v Olomouci. Foto MoravskeListyZimní stadion v Olomouci. Foto MoravskeListy

Hokejisté Olomouce zaujali v předkole play off extraligy nečekaným vyřazením favorizované Plzně. Díky postupu do čtvrtfinále se tak už dostali do elitní osmičky a jejich soupeřem v boji o semifinále je pražská Sparta, vítězný celek po základní části.

Reklama

 

Čtvrtfinálová série začala v sobotu 20. března v pražské O2 areně. Po dvou zápasech v Praze se má hrát následně podle rozpisu ve středu 24. března a ve čtvrtek 25. března v Olomouci, pro kterou budou duely se Spartou velkým svátkem.

"Bezprostředně po skončení série s Plzni přišla velká euforie. Žádné velké volno jsme ale neměli. Hned  jsme se zajímali, co dál,“ uvedl olomoucký trenér Zdeněk Moták při vyjádření pro média.

„ Zaměřili jsme se na plány před Spartou, jak budeme trénovat, jak budeme hrát.  Otázek je hodně, ale jsme rádi, že pokračujeme v soutěži,“ podotkl Moták.

"Jestli jsme schopni podat stejné výkony jako proti Plzni? Nevidím jediný důvod, proč by to nešlo. Samozřejmě uznáváme sílu soupeře, jsme pokorní před její kvalitou. Nechci říct, že se postaráme o další senzaci, ale budeme se rvát, budeme bojovat, trhat, hryzat," řekl Moták.

Sezona je dlouhá, play off znamená patřičný vrchol snažení.

"Měli jsme spoustu zraněných a nemohli jsme v sezoně ukázat, co v nás je. Teď si myslím, že jsme to ukázali. Jsme komplet a možná je to vzkaz, že si na nás musí všichni dávat pozor," podotkl Moták, jenž v minulosti stejně jako druhý trenér Jan Tomajko působil ve Spartě.

Olomoučtí chtějí vycházet z atributů, které je dovedly do čtvrtfinále.

Důležité  bylo, že hrálo všech dvacet hráčů. Když jich bude devatenáct, osmnáct nebo patnáct, tak je to málo. Potřebujeme, aby hráli všichni a všichni výborně. Všichni včetně realizačního týmu jsme odhodlaní udělat pro úspěch  maximum," dodal Moták.

Reklama
Přidejte se k nám na Facebooku!

Hodnocení

4.17 hvězdiček / Hodnoceno: 6x


Přidat/zobrazit komentáře

Aktuálně

Fotbalisté Zbrojovky Brno dominovali v Ústí a chystají se na Spartu B Fotbalisté Zbrojovky Brno dominovali v Ústí a chystají se na Spartu B
Ostravští basketbalisté si ze severu Čech přivezli vítězství i prohru Ostravští basketbalisté si ze severu Čech přivezli vítězství i prohru
Brankář Jakub Sedláček posílí hokejisty Olomouce Brankář Jakub Sedláček posílí hokejisty Olomouce

Oceňuji přístup týmu, kvitoval trenér Ondřej Smetana další výhru Baníku Oceňuji přístup týmu, kvitoval trenér Ondřej Smetana další výhru Baníku
David Krejčí ozdobil olomoucký svátek hokeje gólem David Krejčí ozdobil olomoucký svátek hokeje gólem
Jsme na dobré cestě, míní třinecký trenér Václav Varaďa po premiéře Jsme na dobré cestě, míní třinecký trenér Václav Varaďa po premiéře


Komentáře