Basketbalisté Brna splnili cíl. Odměna za dřinu, říká trenér Lubomír Růžička

Trenér Lubomír Růžička. Foto Archiv MoravskeListy.czTrenér Lubomír Růžička. Foto Archiv MoravskeListy.cz

Basketbalisté Brna splnili předsevzetí, které si dali před obnovením zápasového programu v nejvyšší soutěži. Během krátké doby absolvovali tři utkání a pokaždé se radovali z vítězství.

Reklama

 

Trenér brněnského celku Lubomír Růžička proto mohl být spokojen. Vyplynulo to i z jeho vyjádření na webu nbl.basketball.

X Tým Basket Brno figuruje na čtvrtém místě tabulky Kooperativa NBL, když nejlépe na tom jsou Opava, Nymburk a třetí se drží USK Praha. Co pro vás současné postavení znamená?

Šli jsme krok po kroku a vítězná série je odměnou za dřinu, jakou jsme věnovali tréninkům i hře už od začátku sezony. Celkově si vážíme toho, že jsme po koronavirové přestávce splnili cíl. Chtěli jsme všechny tři zápasy vyhrát, což se podařilo.

X Jak vnímáte vítězství na palubovce BK Ústí nad Labem?

Věděli jsme, že severočeský tým má výborné hráče a skvělé střelce z perimetru. Asi byli oslabení o pivota Rakočeviče, což Ústí pochopitelně ublížilo. Rozhodující ale byl výsledek a na okolnosti zápasu se historie takříkajíc ptát nebude.

X Našel byste navzdory úspěchu na hřišti nějaké herní nedostatky?

Pokud se zaměříme na obranu, máme poměrně solidní útok, ale na obranné polovině děláme pořád spoustu. Pohybujeme se v určitých vlnách. Chvíli hrajeme skvěle, pak přijde úsek s několika ztrátami. Z toho vzniknou špatná řešení v obraně a soupeři tím poskytneme prostor pro jeho hru.

X Nastává reprezentační pauza, přičemž Brno má v národním týmu tři hráče. Jak to berete?

Samozřejmě přejeme klukům, ať se jim při reprezentační akci v  rámci kvalifikace o mistrovství Evropy v Litvě proti Belgii a Dánsku daří.

Reklama
Přidejte se k nám na Facebooku!

Hodnocení

3.73 hvězdiček / Hodnoceno: 11x


Přidat/zobrazit komentáře

Aktuálně

Vukadinovič se vrátil do Zlína Vukadinovič se vrátil do Zlína
Do Beskyd se cestující dostanou z Ostravy novými soupravami Do Beskyd se cestující dostanou z Ostravy novými soupravami
Trenéra Jiřího Jarošíka nahradil v Prostějově Daniel Šmejkal Trenéra Jiřího Jarošíka nahradil v Prostějově Daniel Šmejkal

Fotbalisté Zbrojovky Brno dominovali v Ústí a chystají se na Spartu B Fotbalisté Zbrojovky Brno dominovali v Ústí a chystají se na Spartu B
Ostravští basketbalisté si ze severu Čech přivezli vítězství i prohru Ostravští basketbalisté si ze severu Čech přivezli vítězství i prohru
Brankář Jakub Sedláček posílí hokejisty Olomouce Brankář Jakub Sedláček posílí hokejisty Olomouce


Komentáře