Zbrojovka Brno i trenér Machálek mají první ligovou výhru

Dlouhé čekání fotbalistů Zbrojovky Brno na první ligové vítězství skončilo. Až takřka v polovině listopadu nováček nejvyšší soutěž poprvé naplno uspěl v bojích o body. V Brně věří, že to bude impuls do dalšího průběhu sezony.

Reklama

Fotbalová Zbrojovka Brno se dočkala. Po letním návratu do první ligy ukončila dlouhé čekání na první výhru v sezoně. Stalo se tak až v sedmém kole v první polovině listopadu při restartu soutěže po více než měsíční nucené přestávce na ligových trávnících.

Po sestupu z první ligy v roce 2018 absolvovala Zbrojovka účinkování v druholigových bojích. Loni neuspěla při snaze o postup v baráži, ale v červenci 2020 přece jen pronikla do první ligy z druhé příčky druholigové soutěže.

Šest podzimních zápasů brněnským fotbalistům nevyšlo. Paradoxně si pro první tříbodový zisk dojeli až do Jablonce.

Trenér Miloslav Machálek, jenž je ve svých devětapadesáti letech nováčkem mezi prvoligovými trenéry, si cenil při vítězství 1:0 i dalších okolností, spojených se zápasem. Brňané totiž i s ohledem na nákladná hygienická opatření proti šíření covidu-19 vyrazili do dalekého Jablonce až v den zápasu.

„Každý si může vyzkoušet, jak je v současné době složité a finančně nákladné zabezpečit hotel, pro každého pokoj. Druhá věc je, že jsme hráli od 18:00, byl by luxus strávit celý den čekáním na utkání. Rozhodli jsme se pro tuto cestu a ukázalo se, že byla správná," líčil Machálek v nahrávce pro média.

„Vycházeli jsme z předpokladu, že LFA je silná, že výjimku obdrží a že se hrát bude. Chystali jsme se velmi pečlivě od úterý, kdy jsme se dozvěděli ty první informace," přibližoval kouč.

Zbrojovka rozhodně nebyla před zápasem v Jablonci favoritem. Naopak postavení v tabulce hovořilo pro severočeský celek, který se pohybuje v horních patrech pořadí. Jenže Brněnští teoretické úvahy postavili na hlavu.

Nechtěli být pro smích

„Stanovili jsme si, že nechceme být každému pro smích. Bylo to vydřené, ale dle mého názoru zasloužené vítězství. Měli jsme mnohem víc příležitostí než domácí. Je to první úspěch a bylo by bezcenné, pokud bychom ho nepotvrdili  doma," mínil Machálek, pro něhož to bylo vůbec první vítězství v roli prvoligového trenéra.

Byť Zbrojovce chyběli někteří hráči ze zdravotních důvodů, tým obstál po herní stránce i z hlediska bojovnosti a nasazení. Přispěl k tomu i střední obránce Pavel Dreksa, který nastoupil poprvé v sezoně. Patří k nejzkušenějším brněnským hráčům, protože má za sebou postupně působení v Sigmě Olomouc, FK Ústí nad Labem, Baníku Ostrava, znovu v Olomouci, v Karviné, v Baku, opět v Karviné, odkud v lednu 2020 přišel do tehdy druholigové Zbrojovky a pomohl k postupu.

Reklama
Přidejte se k nám na Facebooku!

Hodnocení

5 hvězdiček / Hodnoceno: 1x


Přidat/zobrazit komentáře

Aktuálně

Obchvat Frýdku-Místku je zprovozněn. Po D48 od Nového Jičína po Český Těšín Obchvat Frýdku-Místku je zprovozněn. Po D48 od Nového Jičína po Český Těšín
Začala stavba další části obchvatu Jihlavy. Odvede dopravu od Třebíče mimo centrum Začala stavba další části obchvatu Jihlavy. Odvede dopravu od Třebíče mimo centrum
Policie chce podat obžalobu za výbuch domu v Koryčanech, kde zahynuli dva dobrovolní hasiči Policie chce podat obžalobu za výbuch domu v Koryčanech, kde zahynuli dva dobrovolní hasiči

Stavba posledního úseku D1 okolo Přerova může začít. Zafunguje jako obchvat města Stavba posledního úseku D1 okolo Přerova může začít. Zafunguje jako obchvat města
Velký návrat vlaků mezi Brnem a Blanskem. Adamov má nové nádraží Velký návrat vlaků mezi Brnem a Blanskem. Adamov má nové nádraží
Na severní Moravě možná bude gigafactory od LG. Využít chce blízkost továren Kia a Hyundai Na severní Moravě možná bude gigafactory od LG. Využít chce blízkost továren Kia a Hyundai


Komentáře