Volejbalové mistryně z Olomouce povede bývalý reprezentant Petr Zapletal

Nečekaná trenérská změna nastává na postu trenéra olomouckých volejbalistek. Kouč Jiří Teplý, který hráčky Univerzity Palackého Olomouc dovedl k pěti extraligovým titulům, ze zdravotních důvodů dočasně předal funkci šéfa lavičky úřadujících mistryň Petru Zapletalovi.

Reklama

Bývalému reprezentačnímu nahrávači bude pomáhat asistent Lukáš Miček, který přišel z Prostějova.

Pro jednačtyřicetiletého Zapletala, který je mistrem ČR a Německa a vítězem Evropské ligy, půjde o první velkou trenérskou prověrku.

„Velmi si vážím šance navázat na práci pana Teplého, s nímž budu velice rád spolupracovat a získávat od něj trenérské poznatky. Věřím, že to pomůže nejen mně, ale hlavně celému olomouckému volejbalu," řekl nový olomoucký kouč na klubovém webu.

Zapletal má obrovské hráčské zkušenosti. Naposledy působil v české extralize v klubu VK Ostrava, kam přišel v létě 2015 z Jihostroje České Budějovice.

Rád vzpomíná na Francii a Itálii

Během kariéry kromě několika českých celků prošel Zapletal snad patnácti kluby ve čtrnácti zemích. Jejich výčet by byl hodně dlouhý. Má spoustu zážitků po životní i sportovní stránce.

„Co se týče života, tak nejvíc mi utkvěla v paměti určitě Francie. Z volejbalového hlediska pak Itálie a její Serie A1. Tam jsem si zahrál s top hráči a naprosto jsem si to užíval,“ líčil Zapletal už v době, kdy nastupoval za Ostravu.

V extralize bojoval až do svých devětatřiceti let. „Moje výkonnost v poslední sezoně už nebyla taková, jako když jsem byl mladší. Každá soutěž přitom vyžaduje respekt. Je jedno, jestli hrajeme v lize nebo jinde. Jako profesionální sportovci to máme v sobě a chceme pracovat,“ přemítal Zapletal.

Dosavadní trenér Teplý se přesouvá v klubu do role mentora, který bude s novou trenérskou dvojicí v úzkém spojení.

„Obhajoba titulu a vybojovaných pozic na domácí i mezinárodní scéně je natolik zodpovědnou a náročnou výzvou, která se bohužel neslučuje s mým aktuálním zdravotním stavem. Proto s důvěrou předávám postupně budovaný tým do rukou nového realizačního týmu, jemuž plně důvěřuji," citoval Teplého klubový web.

Teplý se ženského družstva Univerzity Palackého ujal na počátku 90. let. Po čtyřech triumfech v řadě v letech 1993 až 1996 nastalo pro Olomouc slabší období, v němž klub kvůli nedostatku peněz bojoval o udržení v nejvyšší soutěži. Na trůn se vrátil letos.

„Jirka Teplý je ikona našeho klubu a obrovská lidská i profesní osobnost. V tuto chvíli jsme zejména s ním v jeho osobním boji, ale tým, který on sám vybudoval a opakovaně dovedl přes veškeré možné aktuální limity na vrchol, je stále jeho," zdůraznil předseda klubu Jiří Zemánek.

Reklama
Přidejte se k nám na Facebooku!

Hodnocení

1 hvězdiček / Hodnoceno: 2x


Přidat/zobrazit komentáře

Aktuálně

Obchvat Frýdku-Místku je zprovozněn. Po D48 od Nového Jičína po Český Těšín Obchvat Frýdku-Místku je zprovozněn. Po D48 od Nového Jičína po Český Těšín
Začala stavba další části obchvatu Jihlavy. Odvede dopravu od Třebíče mimo centrum Začala stavba další části obchvatu Jihlavy. Odvede dopravu od Třebíče mimo centrum
Policie chce podat obžalobu za výbuch domu v Koryčanech, kde zahynuli dva dobrovolní hasiči Policie chce podat obžalobu za výbuch domu v Koryčanech, kde zahynuli dva dobrovolní hasiči

Stavba posledního úseku D1 okolo Přerova může začít. Zafunguje jako obchvat města Stavba posledního úseku D1 okolo Přerova může začít. Zafunguje jako obchvat města
Velký návrat vlaků mezi Brnem a Blanskem. Adamov má nové nádraží Velký návrat vlaků mezi Brnem a Blanskem. Adamov má nové nádraží
Na severní Moravě možná bude gigafactory od LG. Využít chce blízkost továren Kia a Hyundai Na severní Moravě možná bude gigafactory od LG. Využít chce blízkost továren Kia a Hyundai


Komentáře