Vítkovický útočník Rostislav Marosz gólem v prodloužení pokořil Spartu

Hokejový útočník Rostislav Marosz je odchovancem třineckého klubu. Během kariéry ale vystřídal i řadu dalších působišť v extralize z různých částí republiky a momentálně nastupuje za HC Vítkovice Ridera.

Reklama

Marosz na sebe upozornil i vítězným gólem v prodloužení v zápase s pražskou Spartou (5:4). Ukončil tak vítěznou sérii Pražanů, kteří dál figurují na druhém místě v tabulce.

Ostravskému celku Marosz zároveň zajistil nejen dva body, ale i výhru, která dodává mužstvu jistě i sebevědomí pro další domácí duel. Vítkovičtí jej sehrají už v neděli 15. listopadu proti Kometě Brno.

O tom, že Marosz zatím i v této sezoně využívá svoje extraligové zkušenosti, svědčí fakt, že ve svých devětadvaceti letech má za sebou kromě dvou období v Třinci i angažmá v Olomouci, Karlových Varech, Pardubicích a naposledy v Liberci.

S Libercem vyhrál základní část

Na severu Čech strávil loňskou sezonu, která ale pro Bílé Tygry a všechny další adepty na medailové pozice skončila nestandardně už před play off. A to Liberečtí vyhráli základní část a spřádali plány na boj o titul. Prvenství po základní části bylo úspěchem, ale s hořkou příchutí bez ovací a pravého hokejového nadšení.

Marosz v Liberci skončil a dlouho neměl jasno o další štaci. Až na začátku nynější sezony přestoupil do prvoligového Kladna, které jej uvolnilo do extraligových Vítkovic. Za Kladno odehrál Marosz jeden zápas. Za Vítkovice stihl všech šest, které ostravský tým do poloviny listopadu absolvoval.

„Proti Spartě jsme dokázali, že jsme silným mužstvem. Povedlo se nám smazat třígólovou ztrátu, dokonce jsme šli do vedení na 4:3. Takový obrat stál velké úsilí. Přestože, že souper vyrovnal, dokázali jsme strhnout vítězství na svou stranu,“ líčil Marosz v těchto intencích pro média na klubovém webu.

Reklama
Přidejte se k nám na Facebooku!

Hodnocení

4 hvězdiček / Hodnoceno: 1x


Přidat/zobrazit komentáře

Aktuálně

Vítkovice? Na titul se nedá zapomenout, říká ligový mistr Houška Vítkovice? Na titul se nedá zapomenout, říká ligový mistr Houška
Vítkovice? Nejkrásnější etapa v kariéře, říká ligový mistr Houška Vítkovice? Nejkrásnější etapa v kariéře, říká ligový mistr Houška
Vukadinovič se vrátil do Zlína Vukadinovič se vrátil do Zlína

Do Beskyd se cestující dostanou z Ostravy novými soupravami Do Beskyd se cestující dostanou z Ostravy novými soupravami
Trenéra Jiřího Jarošíka nahradil v Prostějově Daniel Šmejkal Trenéra Jiřího Jarošíka nahradil v Prostějově Daniel Šmejkal
Fotbalisté Zbrojovky Brno dominovali v Ústí a chystají se na Spartu B Fotbalisté Zbrojovky Brno dominovali v Ústí a chystají se na Spartu B


Komentáře