Vítkovický útočník Rostislav Marosz gólem v prodloužení pokořil Spartu

Ostravská aréna. Foto: MoravskeListy.czOstravská aréna. Foto: MoravskeListy.cz

Hokejový útočník Rostislav Marosz je odchovancem třineckého klubu. Během kariéry ale vystřídal i řadu dalších působišť v extralize z různých částí republiky a momentálně nastupuje za HC Vítkovice Ridera.

Reklama

Marosz na sebe upozornil i vítězným gólem v prodloužení v zápase s pražskou Spartou (5:4). Ukončil tak vítěznou sérii Pražanů, kteří dál figurují na druhém místě v tabulce.

Ostravskému celku Marosz zároveň zajistil nejen dva body, ale i výhru, která dodává mužstvu jistě i sebevědomí pro další domácí duel. Vítkovičtí jej sehrají už v neděli 15. listopadu proti Kometě Brno.

O tom, že Marosz zatím i v této sezoně využívá svoje extraligové zkušenosti, svědčí fakt, že ve svých devětadvaceti letech má za sebou kromě dvou období v Třinci i angažmá v Olomouci, Karlových Varech, Pardubicích a naposledy v Liberci.

S Libercem vyhrál základní část

Na severu Čech strávil loňskou sezonu, která ale pro Bílé Tygry a všechny další adepty na medailové pozice skončila nestandardně už před play off. A to Liberečtí vyhráli základní část a spřádali plány na boj o titul. Prvenství po základní části bylo úspěchem, ale s hořkou příchutí bez ovací a pravého hokejového nadšení.

Marosz v Liberci skončil a dlouho neměl jasno o další štaci. Až na začátku nynější sezony přestoupil do prvoligového Kladna, které jej uvolnilo do extraligových Vítkovic. Za Kladno odehrál Marosz jeden zápas. Za Vítkovice stihl všech šest, které ostravský tým do poloviny listopadu absolvoval.

„Proti Spartě jsme dokázali, že jsme silným mužstvem. Povedlo se nám smazat třígólovou ztrátu, dokonce jsme šli do vedení na 4:3. Takový obrat stál velké úsilí. Přestože, že souper vyrovnal, dokázali jsme strhnout vítězství na svou stranu,“ líčil Marosz v těchto intencích pro média na klubovém webu.

Reklama
Přidejte se k nám na Facebooku!

Hodnocení

4 hvězdiček / Hodnoceno: 1x


Přidat/zobrazit komentáře

Aktuálně

Vydařený závěr, ale trápí mě výkyvy, říká trenér Martin Svědík o Slovácku Vydařený závěr, ale trápí mě výkyvy, říká trenér Martin Svědík o Slovácku
Obranná práce byla výborná, kvitoval trenér Zdeněk Moták výhru Olomouce v Plzni Obranná práce byla výborná, kvitoval trenér Zdeněk Moták výhru Olomouce v Plzni
Vzpomínka na skladatele a hudebního pedagoga Vadima Petrova Vzpomínka na skladatele a hudebního pedagoga Vadima Petrova

Nový trenér Miloš Holaň začal ve Vítkovicích prohrou v Litvínově, ale s bodem Nový trenér Miloš Holaň začal ve Vítkovicích prohrou v Litvínově, ale s bodem
Zdenka Němečková Crkvenjaš: Rádu čtu manažerské knihy Zdenka Němečková Crkvenjaš: Rádu čtu manažerské knihy
V Kladně hrál s Jágrem, teď se hokejový obránce Barinka vrací do Komety Brno V Kladně hrál s Jágrem, teď se hokejový obránce Barinka vrací do Komety Brno


Komentáře