Vítkovický Darek Stránský: Každý tým využil domácí prostředí

Darek Stránský. Foto: MoravskeListy.czDarek Stránský. Foto: MoravskeListy.cz

Hokejisté HC Vítkovice Ridera odehráli před říjnovým pozastavením extraligy jen tři zápasy, takže po měsíčním nuceném výpadku mají hodně napilno. Ostatně to platí pro všechny celky v soutěži.

Reklama

Nově sestavený rozpis po obnovení extraligových bojů připravil pro vítkovický tým dvojí měření sil s Mountfieldem Hradec Králové. Nejprve se hrálo v Ostravě a hned o dva dny později zajížděli vítkovičtí hokejisté na východ Čech.

Ze vzájemné konfrontace vyšli oba soupeři takříkajíc nastejno. Vítkovičtí vyhráli v ostravské aréně 2:1 a následně prohráli v Hradci Králové 2:3.

„I z této bilance je patrné, že utkání, které jsme hráli doma, se vlastně obrátilo. Každý z týmů si připsal po třech bodech, navíc souhrnné skóre bylo vlastně taky shodné,“ konstatoval jeden z vítkovických trenérů Darek Stránský při hodnocení pro média.

Navzdory prohře v Hradci Králové kouč ocenil, že Vítkovice podaly bojovný a houževnatý výkon. „Dlouho to byl naprosto vyrovnaný průběh. I ve druhé třetině, kdy jsme se ocitli trochu pod tlakem, jsme odolali a pořád se hrálo na remízu. Možná i proto, že naše urputnost neumožnila soupeři, aby se dostal do výraznějších šancí,“ mínil Stránský.

Hradečtí nakonec využili výhodu domácího prostředí, byť zápas proběhl bez přítomnosti diváků. „Ve třetí třetině nás přibrzdila série vyloučení. Neubránili jsme přesilovky soupeře, který šel do vedení na 2:1. Ani po vlastním gólu jsme se nepoložili a ještě jsme snížili. Zkusili jsme i power-play, ale bez potřebného efektu. Domácí nakonec asi byli o kousíček lepší a šťastnější,“ rekapituloval Stránský.

Vítkovičtí narazili na tým, který figuruje v popředí tabulky extraligy a má ve svém středu individuality. Například reprezentační obránce Filip Hronek zaznamenal v hradeckém dresu do vítkovické sítě dvě branky. „Proti tak silnému soupeři se dá bodovat jen bezchybnou hrou, ale přece jen jsme udělali o jednu chybu víc, než soupeř, což rozhodlo,“ dodal ještě Stránský.

Reklama
Přidejte se k nám na Facebooku!

Hodnocení

4 hvězdiček / Hodnoceno: 2x


Přidat/zobrazit komentáře

Aktuálně

Kalendárium historických událostí města Ostravy (od 23. do 29. listopadu) Kalendárium historických událostí města Ostravy (od 23. do 29. listopadu)
Kniha 150 let MHD v Brně je znovu v prodeji Kniha 150 let MHD v Brně je znovu v prodeji
Sigma Olomouc je třetí za Slavií a Spartou. Sedmnáct bodů nám nikdo nesebere, říká kouč Radoslav Látal Sigma Olomouc je třetí za Slavií a Spartou. Sedmnáct bodů nám nikdo nesebere, říká kouč Radoslav Látal

Olomoucký trenér Látal: Zvládáme vyhrát i vyrovnané zápasy Olomoucký trenér Látal: Zvládáme vyhrát i vyrovnané zápasy
Basketbalisté Brna splnili cíl. Odměna za dřinu, říká trenér Lubomír Růžička Basketbalisté Brna splnili cíl. Odměna za dřinu, říká trenér Lubomír Růžička
Kopřivničtí házenkáři jsou po restartu oslabeni o šest hráčů Kopřivničtí házenkáři jsou po restartu oslabeni o šest hráčů


Komentáře