Vážím si trenérské šance ve Frýdku-Místku, říká Daniel Valo

Házenkáři SKP Frýdek-Místek skvěle vstoupili do nového ročníku extraligy. Po pěti odehraných zápasech vedou tabulku. Od léta je novým trenérem Daniel Valo.

Reklama

Nebývale vyrovnanou podobu má čelo tabulky extraligy házenkářů. Do doby, než byla soutěž pozastavena, získaly hned tři týmy v popředí shodný počet osmi bodů. Vede SKP Frýdek-Místek před Kopřivnicí, oba celky odehrály pět zápasů. O utkání více má na svém kontě třetí Karviná.

Příjemným překvapením jsou výsledky Frýdku-Místku. Klub se v létě posílil o zkušené hráče Sklenáka, Chudobu a Mlotka, navíc se trenérské taktovky ujal Daniel Valo. Dalo se očekávat, že tým si stanoví vyšší ambice, než tomu bylo v loňské sezoně.

„Už po příchodu k družstvu jsem zdůrazňoval, že předchozí jedenácté místo bylo obrovským neúspěchem. A že si vážím šance, jakou mi Frýdek-Místek dává v trenérské práci. Chci pomoci sobě i týmu,  abychom se vrátili postupnými kroky tam, kam klub patří,“ říkal Daniel Valo.

Někdejší slovenský reprezentant, který je i asistentem kouče u slovenské reprezentace, se snaží uplatnit zkušenosti z vlastní hráčské kariéry. V roce 2003 se podílel v dresu Frýdku-Místku na zisku mistrovského titulu v extralize.

„Kromě toho jsme byli i několikrát ve finále, na to se nedá zapomenout. Kulisu nám vytvářela vyprodaná hala,“ vybavil si Valo, jenž  zamířil z extraligy stejně jako další tehdejší skvělí házenkáři do zahraničí.

Dlouho působil v Německu

„Česká liga byla tehdy velmi kvalitní. V každém týmu působila spousta reprezentantů. Měl jsem pak možnost hrát dvanáct let v německé bundeslize. I po ukončení hráčské kariéry jsem tam mohl zůstat ve strukturách klubu, ale rozhodl jsem se pro návrat do Frýdku-Místku,“ líčil Valo.

Frýdecko-místecký kouč je jedním z mnoha bývalých házenkářů, kteří se věnují trenérskému povolání v extralize jako např. Michal Brůna v Karviné, Petr Štochl v Plzni, Michal Tonar v Zubří. Velmi dobře zná Valo i trenéry české reprezentace Jana Filipa a Daniela Kubeše.

„Dlouho jsme se potkávali jako hráči nejen v Česku, ale i v cizině,“ připomíná.  Vyjadřuje  respekt i k českým trenérům v Německu. „Fantastické jméno tam má Filip Jícha. Dali mu důvěru v Kielu, kde dříve hrával, a hned jako trenér získal titul,“ podotkl Valo.

Reklama
Přidejte se k nám na Facebooku!

Hodnocení

4.33 hvězdiček / Hodnoceno: 3x


Přidat/zobrazit komentáře

Aktuálně

Obchvat Frýdku-Místku je zprovozněn. Po D48 od Nového Jičína po Český Těšín Obchvat Frýdku-Místku je zprovozněn. Po D48 od Nového Jičína po Český Těšín
Začala stavba další části obchvatu Jihlavy. Odvede dopravu od Třebíče mimo centrum Začala stavba další části obchvatu Jihlavy. Odvede dopravu od Třebíče mimo centrum
Policie chce podat obžalobu za výbuch domu v Koryčanech, kde zahynuli dva dobrovolní hasiči Policie chce podat obžalobu za výbuch domu v Koryčanech, kde zahynuli dva dobrovolní hasiči

Stavba posledního úseku D1 okolo Přerova může začít. Zafunguje jako obchvat města Stavba posledního úseku D1 okolo Přerova může začít. Zafunguje jako obchvat města
Velký návrat vlaků mezi Brnem a Blanskem. Adamov má nové nádraží Velký návrat vlaků mezi Brnem a Blanskem. Adamov má nové nádraží
Na severní Moravě možná bude gigafactory od LG. Využít chce blízkost továren Kia a Hyundai Na severní Moravě možná bude gigafactory od LG. Využít chce blízkost továren Kia a Hyundai


Komentáře