Vážím si trenérské šance ve Frýdku-Místku, říká Daniel Valo

Házená Frýdek-Místek. Foto: handball.skp.czHázená Frýdek-Místek. Foto: handball.skp.cz

Házenkáři SKP Frýdek-Místek skvěle vstoupili do nového ročníku extraligy. Po pěti odehraných zápasech vedou tabulku. Od léta je novým trenérem Daniel Valo.

Reklama

Nebývale vyrovnanou podobu má čelo tabulky extraligy házenkářů. Do doby, než byla soutěž pozastavena, získaly hned tři týmy v popředí shodný počet osmi bodů. Vede SKP Frýdek-Místek před Kopřivnicí, oba celky odehrály pět zápasů. O utkání více má na svém kontě třetí Karviná.

Příjemným překvapením jsou výsledky Frýdku-Místku. Klub se v létě posílil o zkušené hráče Sklenáka, Chudobu a Mlotka, navíc se trenérské taktovky ujal Daniel Valo. Dalo se očekávat, že tým si stanoví vyšší ambice, než tomu bylo v loňské sezoně.

„Už po příchodu k družstvu jsem zdůrazňoval, že předchozí jedenácté místo bylo obrovským neúspěchem. A že si vážím šance, jakou mi Frýdek-Místek dává v trenérské práci. Chci pomoci sobě i týmu,  abychom se vrátili postupnými kroky tam, kam klub patří,“ říkal Daniel Valo.

Někdejší slovenský reprezentant, který je i asistentem kouče u slovenské reprezentace, se snaží uplatnit zkušenosti z vlastní hráčské kariéry. V roce 2003 se podílel v dresu Frýdku-Místku na zisku mistrovského titulu v extralize.

„Kromě toho jsme byli i několikrát ve finále, na to se nedá zapomenout. Kulisu nám vytvářela vyprodaná hala,“ vybavil si Valo, jenž  zamířil z extraligy stejně jako další tehdejší skvělí házenkáři do zahraničí.

Dlouho působil v Německu

„Česká liga byla tehdy velmi kvalitní. V každém týmu působila spousta reprezentantů. Měl jsem pak možnost hrát dvanáct let v německé bundeslize. I po ukončení hráčské kariéry jsem tam mohl zůstat ve strukturách klubu, ale rozhodl jsem se pro návrat do Frýdku-Místku,“ líčil Valo.

Frýdecko-místecký kouč je jedním z mnoha bývalých házenkářů, kteří se věnují trenérskému povolání v extralize jako např. Michal Brůna v Karviné, Petr Štochl v Plzni, Michal Tonar v Zubří. Velmi dobře zná Valo i trenéry české reprezentace Jana Filipa a Daniela Kubeše.

„Dlouho jsme se potkávali jako hráči nejen v Česku, ale i v cizině,“ připomíná.  Vyjadřuje  respekt i k českým trenérům v Německu. „Fantastické jméno tam má Filip Jícha. Dali mu důvěru v Kielu, kde dříve hrával, a hned jako trenér získal titul,“ podotkl Valo.

Reklama
Přidejte se k nám na Facebooku!

Hodnocení

4.33 hvězdiček / Hodnoceno: 3x


Přidat/zobrazit komentáře

Aktuálně

Vážil jsem si toho, že mohu fandit synovi na mistrovství světa v Číně, říká otec Jakuba Šiřiny Vážil jsem si toho, že mohu fandit synovi na mistrovství světa v Číně, říká otec Jakuba Šiřiny
Trenér Jozef Weber věří v úspěšný návrat na lavičku fotbalistů Karviné Trenér Jozef Weber věří v úspěšný návrat na lavičku fotbalistů Karviné
S Libercem si zahrál v Evropské lize, teď se Milan Kerbr stal asistentem trenéra v Olomouci S Libercem si zahrál v Evropské lize, teď se Milan Kerbr stal asistentem trenéra v Olomouci

Kočky a lidé? Patří k sobě, říká majitelka kavárny Čauky mňauky cafe Kočky a lidé? Patří k sobě, říká majitelka kavárny Čauky mňauky cafe
Hanáci chtějí v hokejové extralize náležitě potrápit i pražskou Spartu Hanáci chtějí v hokejové extralize náležitě potrápit i pražskou Spartu
Hokejisté Komety Brno se po úspěchu nad Vítkovicemi střetnou s Třincem Hokejisté Komety Brno se po úspěchu nad Vítkovicemi střetnou s Třincem


Komentáře