V Karviné se dočkali prvního bodu díky Slavii. Straka chválil nové hráče

Fotbal, ilustrační foto. Foto: archiv Pixabay.comFotbal, ilustrační foto. Foto: archiv Pixabay.com

KARVINÁ - Slavia svou pozici v Karviné příliš nezvládla. Promarněné gólové šance mrzely i trenéra Jindřicha Trpišovského, který si posteskl nad neefektivní koncovkou svého týmu. Byl to kontrast oproti nedávnému vystoupení Slavie v Teplicích, kde červenobílí snadno vyhráli 5:1.

Reklama

Naopak v Karviné se domácí fotbalisté dočkali prvního bodu v nové sezoně.

„Jsem rád, že jsme zápas odehráli vzadu s nulou. A to zrovna proti Slavii, která má vepředu neskutečnou kvalitu. Urvali jsme první bodík. Snad to bude vzpruha,“ pochvaloval si karvinský trenér František Straka.

V sestavě Karviné zaujali svými výkony i hráči, kteří v jejím dresu debutovali v tomto ligovém ročníku. Srbský ofenzivní záložník Vukadin Vukadinovč přišel z pražské Sparty, když naposledy hostoval v Turecku. V Česku je ale známou fotbalovou postavou, protože dříve hrál za Jablonec, pražskou Slavii a Zlín.

„Vukadinovič přijel do Karviné nadšený. Byl tady dva dny a šel do zápasu. Na sehrání s týmem měl málo času, ale je to charakterově výborný kluk. I když dlouho nehrál, vydal ze sebe maximum a věříme, že se bude dál zlepšovat,“ řekl Straka na adresu nejčerstvější karvinské posily.

Absolutorium zaslouží i brankář Libor Hrdlička a stoper Daniel Stropek. „Vyšlo mi to pocitově tak, že do brány půjde Hrdlička. Prostě jsem se pro něj rozhodl a nelituji toho.  Při absenci Kouřila šel do středu obrany Stropek. Na jaře kopal druhou ligu v Sokolově o záchranu. Přechod do první ligy je těžký. Potřeboval si zvyknout na ligové tempo. Debutoval proti mistrovi a obrana nedostala gól,“ líčil Straka.

SOUVISEJÍCÍ: Šlágry 4. kola ligy: Viktorii Plzeň po selhání v Řecku čeká souboj v Ďolíčku

Fotbalisté Karviné nemají body a chtějí potrápit mistrovskou Slavii

Reklama
Přidejte se k nám na Facebooku!

Hodnocení

2.5 hvězdiček / Hodnoceno: 4x


Přidat/zobrazit komentáře

Aktuálně

Vukadinovič se vrátil do Zlína Vukadinovič se vrátil do Zlína
Do Beskyd se cestující dostanou z Ostravy novými soupravami Do Beskyd se cestující dostanou z Ostravy novými soupravami
Trenéra Jiřího Jarošíka nahradil v Prostějově Daniel Šmejkal Trenéra Jiřího Jarošíka nahradil v Prostějově Daniel Šmejkal

Fotbalisté Zbrojovky Brno dominovali v Ústí a chystají se na Spartu B Fotbalisté Zbrojovky Brno dominovali v Ústí a chystají se na Spartu B
Ostravští basketbalisté si ze severu Čech přivezli vítězství i prohru Ostravští basketbalisté si ze severu Čech přivezli vítězství i prohru
Brankář Jakub Sedláček posílí hokejisty Olomouce Brankář Jakub Sedláček posílí hokejisty Olomouce


Komentáře