Útočník Wágner stihl za tři měsíce Karvinou, Mladou Boleslav a teď Zlín

Zajímavé fotbalové peripetie prožívá zkušený fotbalový útočník Tomáš Wágner. V uplynulých dvou sezonách byl ofenzivním tahounem MFK Karviná v první lize. Přispěl pokaždé k záchraně týmu v nejvyšší soutěži, když v minulém ročníku nastřílel třináct gólů.

Reklama

A to byla na celek ze spodních pater tabulky vynikající bilance. V létě přestoupil do Mladé Boleslavi, ale od 6. září se stal posilou FC Fastav Zlín, kam přišel na hostování do konce roku.

Zlín je pro Wágnera šestým prvoligovým působištěm. Na svém kontě má už 251 zápasů, v nichž vstřelil 72 gólů. Začínal v Příbrami, odkud odešel do Plzně, která jej poslala zpátky do Příbrami na hostování.

Za Plzeň se ovšem posléze střelecky prosadil i v Lize mistrů, když brankou tehdy rozhodl o vítězství nad CSKA Moskva 2:1. Z Plzně zamířil na další hostování do Mladé Boleslavi, kde se mu rovněž dařilo, a poté přestoupil do Jablonce. I tady měl úspěšné období, ale po určitém čase nastala další změna.

A to působení v MFK Karviná. V tamním klubu zanechal výbornou střeleckou stopu, protože jeho góly přinesly klubu kýžené setrvání mezi elitou.

Rychlý přesun

Když se v létě uskutečnil Wágnerův přestup do Mladé Boleslavi, všeobecně se předpokládalo, že se s ním perspektivně počítá do útoku s ohledem na případný odchod kanonýra Komličenka do zahraničí. V Boleslavi se sešla skvělá konkurence v útoku, kromě nejlepšího střelce minulého ročníku Nikolaje Komličenka ještě Muris Mešanovič a Jiří Klíma.

„Opravdu to vypadalo, že Komli odejde, už se s námi loučil v kabině. Jenže se to vyvrbilo tak, že z jeho přestupu do Ruska na poslední chvíli sešlo. To je fotbal. A situace se ubírala tím směrem, že jsem se ocitl na hostování ve Zlíně, prostě byl to rychlý přesun,“ líčil Wágner na klubovém webu.

V Mladé Boleslavi i vzhledem ke zmíněné hráčské konkurenci nastoupil jen do tří ligových zápasů. Včetně letní přípravy tam působil necelé tři měsíce, což je i ve fotbalovém kolotoči poměrně krátká doba.

Fakt, že od června, kdy skončil v Karviné, do začátku září stihl vystřídat tři prvoligová místa, je svým způsobem netypický. „Zlín beru jako standardní ligový klub. Vyhrál Český pohár, před nedávnem startoval v pohárové Evropě, přímo v základní skupině Evropské ligy, to je dobrá vizitka,“ ocenil Wágner pracovitost lidí ze zdejšího fotbalového prostředí.

Trenér Zlína Josef Csaplár se při doplňování kádru zaměřil na hráče, které zná a kteří stejně jako on pocházejí z Příbrami. Už v létě přišel odtamtud Antonín Fantiš, potom jej následoval Dominik Mašek, rovněž příbramský odchovanec, který byl naposledy v Mladé Boleslavi. A z téhož klubu je ve Zlíně právě i Wágner, mající také za sebou příbramské začátky.

Reklama
Přidejte se k nám na Facebooku!

Hodnocení

2 hvězdiček / Hodnoceno: 4x


Přidat/zobrazit komentáře

Aktuálně

Obchvat Frýdku-Místku je zprovozněn. Po D48 od Nového Jičína po Český Těšín Obchvat Frýdku-Místku je zprovozněn. Po D48 od Nového Jičína po Český Těšín
Začala stavba další části obchvatu Jihlavy. Odvede dopravu od Třebíče mimo centrum Začala stavba další části obchvatu Jihlavy. Odvede dopravu od Třebíče mimo centrum
Policie chce podat obžalobu za výbuch domu v Koryčanech, kde zahynuli dva dobrovolní hasiči Policie chce podat obžalobu za výbuch domu v Koryčanech, kde zahynuli dva dobrovolní hasiči

Stavba posledního úseku D1 okolo Přerova může začít. Zafunguje jako obchvat města Stavba posledního úseku D1 okolo Přerova může začít. Zafunguje jako obchvat města
Velký návrat vlaků mezi Brnem a Blanskem. Adamov má nové nádraží Velký návrat vlaků mezi Brnem a Blanskem. Adamov má nové nádraží
Na severní Moravě možná bude gigafactory od LG. Využít chce blízkost továren Kia a Hyundai Na severní Moravě možná bude gigafactory od LG. Využít chce blízkost továren Kia a Hyundai


Komentáře