Útočník Plekanec bude hrát za Kometu, kapitán Olesz skončil ve Vítkovicích

BRNO, OSTRAVA - Dvě zásadní novinky provázejí zahájení přípravy na ledě extraligových hokejových celků HC Kometa Brno a HC Vítkovice Ridera. Pro brněnské fanoušky je skvělou zprávou fakt, že v týmu bude působit útočník Tomáš Plekanec, který na jaře pomohl Kladnu v baráži k postupu do nejvyšší soutěže. Naopak vítkovický klub oznámil, že v jeho kádru končí dosavadní kapitán a lídr Rostislav Olesz.

Reklama

Lákají ho ambice Brna

Tomáš Plekanec už v minulé sezoně sehrál za Kometu šestnáct zápasů v extralize, ale pak se přesunul do tehdy prvoligového Kladna. A dlouho se spekulovalo, kam zamíří v nadcházející sezoně. Místo setrvání v mateřském Kladně zvolil roční smlouvu v Brně.

Není divu, že při prvním tréninku Komety se stal terčem zástupců médií. „Jelikož jsem neuvažoval o zahraničí, vyšly mi jen dvě možnosti - buď zůstat na Kladně nebo jít do Brna. Při zvážení ambicí obou klubů jsem usoudil, že Kometa má jen ty nejvyšší cíle. Za poslední tři roky vyhrála dvakrát titul v extralize v letech 2017 a 2018, loni bojovala rovněž o další obhajobu, ale i přes neúčast ve finále je pořád špičkovým týmem,“ seznámil Plekanec novináře se svými úvahami.

Je jasné, že bývalý skvělý reprezentant by se měl stát jednou z hlavních tváří Komety. „Je tady hodně zkušených hráčů, ale i řada mladíků, kteří se touží prosadit. Chtěl bych jim v tom pomoci. Tyhle záměry bych mohl mít i na Kladně, ale tam je ústřední osobností Jaromír Jágr, který rovněž dbá na rozvoj mladých hokejistů v tamním áčku,“ uvažoval Plekanec.

Zajímavostí je, že se zkušený kladenský odchovanec setká v Brně s trenérem Petrem Fialou, který rovněž spojil svoji hokejovou hráčskou kariéru s Kladnem. Nynější brněnský kouč v minulosti v Kladně také trénoval, takže zná prostředí, z něhož Plekanec vzešel.

Fanoušci Komety očekávají, že se znovu obnoví spolupráce hvězdných útočníků Plekance a Martina Erata z části minulé sezony. Erat totiž počítá s tím, že po vyřešení zdravotních problémů bude v Kometě pokračovat jako hráč.

Další odchod z Ostravy

Zatímco v Brně se hokejisté připravují na boj o nejvyšší příčky, hodně starostí mají ve Vítkovicích. Už dříve klub oznámil odchody klíčových hráčů, mj. útočníků Lva a Kucsery právě do Brna, ale i brankáře Bartošáka do Třince, útočníka Tybora do Pardubic, další forvard Szturc zamířil do Zlína, skončili i útočníci Květoň a Poletín a obránci Hrabal a Mrázek.

A od 1. srpna už nebude hráčem Vítkovic ani zkušený kapitán, bývalý reprezentační útočník a bronzový medailista ze ZOH 2006 Rostislav Olesz. S vedením klubu se nečekaně dohodl na ukončení smlouvy. Ostravský klub tak bude postrádat svou oporu v ofenzivní fázi.

„Odvedl pro Vítkovice maximum. Naše cesty se rozcházejí ve zcela korektním duchu. Přejeme Rosťovi hodně štěstí, ať už bude hrát kdekoliv v zahraničí nebo v Česku,“ uvedl šéf klubu Ale Pavlík na vítkovickém webu.

Olesz debutoval v extralize ve vítkovickém dresu už jako mladíček v roce 2001, působil také ve Spartě Praha, a především v zámořské NHL, kde prošel několika kluby. Po návratu do Evropy v roce 2013 nastupoval za švýcarský Bern a následně se znovu vrátil do Vítkovic, s nimiž si letos na jaře zahrál i extraligové čtvrtfinále proti pozdějšímu mistrovi z Třince.

Reklama
Přidejte se k nám na Facebooku!

Hodnocení

5 hvězdiček / Hodnoceno: 1x


Přidat/zobrazit komentáře

Aktuálně

Vukadinovič se vrátil do Zlína Vukadinovič se vrátil do Zlína
Do Beskyd se cestující dostanou z Ostravy novými soupravami Do Beskyd se cestující dostanou z Ostravy novými soupravami
Trenéra Jiřího Jarošíka nahradil v Prostějově Daniel Šmejkal Trenéra Jiřího Jarošíka nahradil v Prostějově Daniel Šmejkal

Fotbalisté Zbrojovky Brno dominovali v Ústí a chystají se na Spartu B Fotbalisté Zbrojovky Brno dominovali v Ústí a chystají se na Spartu B
Ostravští basketbalisté si ze severu Čech přivezli vítězství i prohru Ostravští basketbalisté si ze severu Čech přivezli vítězství i prohru
Brankář Jakub Sedláček posílí hokejisty Olomouce Brankář Jakub Sedláček posílí hokejisty Olomouce


Komentáře