Útočník Plekanec bude hrát za Kometu, kapitán Olesz skončil ve Vítkovicích

BRNO, OSTRAVA - Dvě zásadní novinky provázejí zahájení přípravy na ledě extraligových hokejových celků HC Kometa Brno a HC Vítkovice Ridera. Pro brněnské fanoušky je skvělou zprávou fakt, že v týmu bude působit útočník Tomáš Plekanec, který na jaře pomohl Kladnu v baráži k postupu do nejvyšší soutěže. Naopak vítkovický klub oznámil, že v jeho kádru končí dosavadní kapitán a lídr Rostislav Olesz.

Reklama

Lákají ho ambice Brna

Tomáš Plekanec už v minulé sezoně sehrál za Kometu šestnáct zápasů v extralize, ale pak se přesunul do tehdy prvoligového Kladna. A dlouho se spekulovalo, kam zamíří v nadcházející sezoně. Místo setrvání v mateřském Kladně zvolil roční smlouvu v Brně.

Není divu, že při prvním tréninku Komety se stal terčem zástupců médií. „Jelikož jsem neuvažoval o zahraničí, vyšly mi jen dvě možnosti - buď zůstat na Kladně nebo jít do Brna. Při zvážení ambicí obou klubů jsem usoudil, že Kometa má jen ty nejvyšší cíle. Za poslední tři roky vyhrála dvakrát titul v extralize v letech 2017 a 2018, loni bojovala rovněž o další obhajobu, ale i přes neúčast ve finále je pořád špičkovým týmem,“ seznámil Plekanec novináře se svými úvahami.

Je jasné, že bývalý skvělý reprezentant by se měl stát jednou z hlavních tváří Komety. „Je tady hodně zkušených hráčů, ale i řada mladíků, kteří se touží prosadit. Chtěl bych jim v tom pomoci. Tyhle záměry bych mohl mít i na Kladně, ale tam je ústřední osobností Jaromír Jágr, který rovněž dbá na rozvoj mladých hokejistů v tamním áčku,“ uvažoval Plekanec.

Zajímavostí je, že se zkušený kladenský odchovanec setká v Brně s trenérem Petrem Fialou, který rovněž spojil svoji hokejovou hráčskou kariéru s Kladnem. Nynější brněnský kouč v minulosti v Kladně také trénoval, takže zná prostředí, z něhož Plekanec vzešel.

Fanoušci Komety očekávají, že se znovu obnoví spolupráce hvězdných útočníků Plekance a Martina Erata z části minulé sezony. Erat totiž počítá s tím, že po vyřešení zdravotních problémů bude v Kometě pokračovat jako hráč.

Další odchod z Ostravy

Zatímco v Brně se hokejisté připravují na boj o nejvyšší příčky, hodně starostí mají ve Vítkovicích. Už dříve klub oznámil odchody klíčových hráčů, mj. útočníků Lva a Kucsery právě do Brna, ale i brankáře Bartošáka do Třince, útočníka Tybora do Pardubic, další forvard Szturc zamířil do Zlína, skončili i útočníci Květoň a Poletín a obránci Hrabal a Mrázek.

A od 1. srpna už nebude hráčem Vítkovic ani zkušený kapitán, bývalý reprezentační útočník a bronzový medailista ze ZOH 2006 Rostislav Olesz. S vedením klubu se nečekaně dohodl na ukončení smlouvy. Ostravský klub tak bude postrádat svou oporu v ofenzivní fázi.

„Odvedl pro Vítkovice maximum. Naše cesty se rozcházejí ve zcela korektním duchu. Přejeme Rosťovi hodně štěstí, ať už bude hrát kdekoliv v zahraničí nebo v Česku,“ uvedl šéf klubu Ale Pavlík na vítkovickém webu.

Olesz debutoval v extralize ve vítkovickém dresu už jako mladíček v roce 2001, působil také ve Spartě Praha, a především v zámořské NHL, kde prošel několika kluby. Po návratu do Evropy v roce 2013 nastupoval za švýcarský Bern a následně se znovu vrátil do Vítkovic, s nimiž si letos na jaře zahrál i extraligové čtvrtfinále proti pozdějšímu mistrovi z Třince.

Reklama
Přidejte se k nám na Facebooku!

Hodnocení

5 hvězdiček / Hodnoceno: 1x


Přidat/zobrazit komentáře

Aktuálně

Obchvat Frýdku-Místku je zprovozněn. Po D48 od Nového Jičína po Český Těšín Obchvat Frýdku-Místku je zprovozněn. Po D48 od Nového Jičína po Český Těšín
Začala stavba další části obchvatu Jihlavy. Odvede dopravu od Třebíče mimo centrum Začala stavba další části obchvatu Jihlavy. Odvede dopravu od Třebíče mimo centrum
Policie chce podat obžalobu za výbuch domu v Koryčanech, kde zahynuli dva dobrovolní hasiči Policie chce podat obžalobu za výbuch domu v Koryčanech, kde zahynuli dva dobrovolní hasiči

Stavba posledního úseku D1 okolo Přerova může začít. Zafunguje jako obchvat města Stavba posledního úseku D1 okolo Přerova může začít. Zafunguje jako obchvat města
Velký návrat vlaků mezi Brnem a Blanskem. Adamov má nové nádraží Velký návrat vlaků mezi Brnem a Blanskem. Adamov má nové nádraží
Na severní Moravě možná bude gigafactory od LG. Využít chce blízkost továren Kia a Hyundai Na severní Moravě možná bude gigafactory od LG. Využít chce blízkost továren Kia a Hyundai


Komentáře