Třinecký kouč Varaďa: Jsem rád i za dva body

Třinecká aréna. Foto: Moravskelisty.czTřinecká aréna. Foto: Moravskelisty.cz

Patřičný náboj mají pokaždé zápasy hokejistů Třince a Komety Brno v extralize. Oba celky se střetly při restartu soutěže po dlouhé přestávce. A utkání dospělo až do prodloužení, v němž Oceláři rozhodli o vítězství 4:3.

Reklama

Šlágr na úvod obnoveného programu hokejové extraligy se odehrál v první polovině listopadu v Třinci. Pro domácí Oceláře to bylo proti Kometě Brno (4:3 v prodloužení) vůbec první ligové utkání na domácím ledě v sezoně a a pro oba celky teprve třetí vystoupení v soutěži.

Třinečtí nastoupili do mistrovského utkání po nebývale dlouhé přestávce. „Herní pauza trvala u nás necelých padesát dní, to se muselo nějakým způsobem podepsat,“ uvedl trenér Václav Varaďa v hodnocení pro média.

Oceláři vedli 3:0. „Slibné vedení jsme si měli pohlídat. Za příznivého vývoje jsme ale umožnili soupeři, aby se doslova vrátil do hry. Dostali jsme laciné góly. To by se stávat nemělo,“ mínil Varaďa.

Nakonec ale zůstaly v Třinci alespoň dva body za výhru v prodloužení. „Přece jen musíme výsledek brát jako realitu. V prodloužení jsme se nepoložili a jsem rád, že jsme urvali vítězství, byť to nebylo s tříbodovým ziskem,“ uvedl Varaďa.

Za Třinec nastoupil poprvé v extralize útočník Filip Zadina, který vynechal první dva zápasy na začátku soutěže kvůli zranění. Předtím si ale už odbyl premiéru v třineckém dresu v rámci letního turnaje Generali Česká Cup, kdy patřil k nejlepším. Filip Zadina je synem Marka Zadiny, úspěšného asistenta třineckého trenéra.

Kometa nastoupila s mladými hráči

Kometa Brno nepřijela do Třince v optimálním rozpoložení. „Vzhledem k tomu, v jaké jsme byli situaci, co jsme měli odtrénováno a že nám den před zápasem dva hráči neprošli testy, tak bod bereme. Kluky je potřeba pochválit, jak zápas odmakali. Měli jsme v kádru pět mladých hráčů a všichni zahráli výborně,“ přemítal jeden z brněnských trenérů Kamil Pokorný.

Zatímco Třinečtí samozřejmě litovali ztrátu náskoku, Brněnští kvitovali alespoň získaný bod. „V posledních deseti minutách třetí třetiny jsme udělali maximum pro vyrovnání. Soupeř dobře bránil, přesto jsme zkusili power play a vyplatilo se to. Může nás z celkového pohledu mrzet úsek z druhé třetiny, jsme jsme měli tři vyloučené hráče po sobě,“ dodal Pokorný.

Reklama
Přidejte se k nám na Facebooku!

Hodnocení

4 hvězdiček / Hodnoceno: 2x


Přidat/zobrazit komentáře

Aktuálně

Kalendárium historických událostí města Ostravy (od 23. do 29. listopadu) Kalendárium historických událostí města Ostravy (od 23. do 29. listopadu)
Kniha 150 let MHD v Brně je znovu v prodeji Kniha 150 let MHD v Brně je znovu v prodeji
Sigma Olomouc je třetí za Slavií a Spartou. Sedmnáct bodů nám nikdo nesebere, říká kouč Radoslav Látal Sigma Olomouc je třetí za Slavií a Spartou. Sedmnáct bodů nám nikdo nesebere, říká kouč Radoslav Látal

Olomoucký trenér Látal: Zvládáme vyhrát i vyrovnané zápasy Olomoucký trenér Látal: Zvládáme vyhrát i vyrovnané zápasy
Basketbalisté Brna splnili cíl. Odměna za dřinu, říká trenér Lubomír Růžička Basketbalisté Brna splnili cíl. Odměna za dřinu, říká trenér Lubomír Růžička
Kopřivničtí házenkáři jsou po restartu oslabeni o šest hráčů Kopřivničtí házenkáři jsou po restartu oslabeni o šest hráčů


Komentáře