Třinecký kouč Varaďa: Jsem rád i za dva body

Třinecká aréna. Foto: Moravskelisty.czTřinecká aréna. Foto: Moravskelisty.cz

Patřičný náboj mají pokaždé zápasy hokejistů Třince a Komety Brno v extralize. Oba celky se střetly při restartu soutěže po dlouhé přestávce. A utkání dospělo až do prodloužení, v němž Oceláři rozhodli o vítězství 4:3.

Reklama

Šlágr na úvod obnoveného programu hokejové extraligy se odehrál v první polovině listopadu v Třinci. Pro domácí Oceláře to bylo proti Kometě Brno (4:3 v prodloužení) vůbec první ligové utkání na domácím ledě v sezoně a a pro oba celky teprve třetí vystoupení v soutěži.

Třinečtí nastoupili do mistrovského utkání po nebývale dlouhé přestávce. „Herní pauza trvala u nás necelých padesát dní, to se muselo nějakým způsobem podepsat,“ uvedl trenér Václav Varaďa v hodnocení pro média.

Oceláři vedli 3:0. „Slibné vedení jsme si měli pohlídat. Za příznivého vývoje jsme ale umožnili soupeři, aby se doslova vrátil do hry. Dostali jsme laciné góly. To by se stávat nemělo,“ mínil Varaďa.

Nakonec ale zůstaly v Třinci alespoň dva body za výhru v prodloužení. „Přece jen musíme výsledek brát jako realitu. V prodloužení jsme se nepoložili a jsem rád, že jsme urvali vítězství, byť to nebylo s tříbodovým ziskem,“ uvedl Varaďa.

Za Třinec nastoupil poprvé v extralize útočník Filip Zadina, který vynechal první dva zápasy na začátku soutěže kvůli zranění. Předtím si ale už odbyl premiéru v třineckém dresu v rámci letního turnaje Generali Česká Cup, kdy patřil k nejlepším. Filip Zadina je synem Marka Zadiny, úspěšného asistenta třineckého trenéra.

Kometa nastoupila s mladými hráči

Kometa Brno nepřijela do Třince v optimálním rozpoložení. „Vzhledem k tomu, v jaké jsme byli situaci, co jsme měli odtrénováno a že nám den před zápasem dva hráči neprošli testy, tak bod bereme. Kluky je potřeba pochválit, jak zápas odmakali. Měli jsme v kádru pět mladých hráčů a všichni zahráli výborně,“ přemítal jeden z brněnských trenérů Kamil Pokorný.

Zatímco Třinečtí samozřejmě litovali ztrátu náskoku, Brněnští kvitovali alespoň získaný bod. „V posledních deseti minutách třetí třetiny jsme udělali maximum pro vyrovnání. Soupeř dobře bránil, přesto jsme zkusili power play a vyplatilo se to. Může nás z celkového pohledu mrzet úsek z druhé třetiny, jsme jsme měli tři vyloučené hráče po sobě,“ dodal Pokorný.

Reklama
Přidejte se k nám na Facebooku!

Hodnocení

4 hvězdiček / Hodnoceno: 2x


Přidat/zobrazit komentáře

Aktuálně

Vukadinovič se vrátil do Zlína Vukadinovič se vrátil do Zlína
Do Beskyd se cestující dostanou z Ostravy novými soupravami Do Beskyd se cestující dostanou z Ostravy novými soupravami
Trenéra Jiřího Jarošíka nahradil v Prostějově Daniel Šmejkal Trenéra Jiřího Jarošíka nahradil v Prostějově Daniel Šmejkal

Fotbalisté Zbrojovky Brno dominovali v Ústí a chystají se na Spartu B Fotbalisté Zbrojovky Brno dominovali v Ústí a chystají se na Spartu B
Ostravští basketbalisté si ze severu Čech přivezli vítězství i prohru Ostravští basketbalisté si ze severu Čech přivezli vítězství i prohru
Brankář Jakub Sedláček posílí hokejisty Olomouce Brankář Jakub Sedláček posílí hokejisty Olomouce


Komentáře