Trenéra Látala čeká se Sigmou Olomouc pikantní zápas v Liberci

OLOMOUC - Nesmírně náročný program mají fotbalisté Sigmy Olomouc v prvních čtyřech kolech nejvyšší soutěže. Ve zmíněné fázi podzimu hrají třikrát venku a pouze jednou na domácí půdě.

Reklama

Po startu na stadionu vicemistra v Plzni zdolali Zlín, minule těsně prohráli v Praze 0:1 s mistrovskou Slavií a už v sobotu 3. srpna nastoupí v Liberci.

Olomoucký trenér Radoslav Látal se ještě vrátil k duelu v pražském Edenu.

„Po tom konci, kdy jsme neproměnili penaltu, převládá zklamání. David Houska byl na ni určený. Mrzí mě, že jsme nedali gól. Celkově jsme neodevzdali špatný výkon,“ mínil zkušený kouč na tiskovce.

Navzdory porážce nepropadl Látal skepsi.

„V kabině jsem všem řekl, že jdeme dál. Není důvod sklánět hlavy. Musíme dál bojovat, a když budeme podávat takové výkony jako na Slavii, mohli bychom pomýšlet na vítězství i na body,“ uvažoval Látal.

Byli spolu v Trnavě

Nadcházející zápas bude pro Látala pikantní.

V Liberci se totiž v roli soupeře potká s tamním trenérem Pavlem Hoftychem. Oba přitom loni na podzim společně působili ve slovenské Trnavě, kam jej tehdejší generální ředitel trnavského klubu Pavel Hoftych přivedl právě na post trenéra.

A Trnava pod manažerským vedením Hoftycha a trenérskou taktovkou Látala úspěšně účinkovala v evropských pohárech včetně základní skupiny Evropské ligy.

Látal i Hoftych poté v Trnavě skončili a v létě přijali angažmá v české první lize.

Zatímco Látal „zakotvil“ v domovské Olomouci, Hoftych se z manažerské role vrátil po čtyřech letech k trénování a hned zaregistroval, že ve čtvrtém kole nastoupí „jeho“ Liberec proti Látalově Olomouci.

Houska: Musíme dál bojovat

Olomoučtí hráči se snaží v přípravě na duel v Liberci poučit ze zápasu na Slavii.

„V Edenu jsme sahali po bodu. Měl jsem v poslední možné chvíli proměnit penaltu, a odvezli bychom si bod,“ litoval David Houska před novináři situace z páté minuty nastavení, když po jeho střele do tyče prakticky následoval závěrečný hvizd rozhodčího.

Jelikož liga pokračuje v rychlém tempu, chtějí fotbalisté myslet především na další program.

„Samozřejmě mě selhání na Slavii mrzí a ještě bude. Ale přece jen máme nějaké zkušenosti, takže se z toho musí člověk oklepat a jít dál. V Liberci hrajeme potřetí v krátké době venku. Ale v Plzni i na Slavii jsme se přesvědčili, že se dá opravdu bojovat s každým, což je naše motto i pro pokračování ligy,“ uvažoval Houska.

SOUVISEJÍCÍ: Trenér Látal začal prohrou, ale Sigma se už chystá na Zlín

Milan Kerbr si po Liberci a Kypru zahraje ligu za Sigmu

Reklama
Přidejte se k nám na Facebooku!

Hodnocení

5 hvězdiček / Hodnoceno: 1x


Přidat/zobrazit komentáře

Aktuálně

Vukadinovič se vrátil do Zlína Vukadinovič se vrátil do Zlína
Do Beskyd se cestující dostanou z Ostravy novými soupravami Do Beskyd se cestující dostanou z Ostravy novými soupravami
Trenéra Jiřího Jarošíka nahradil v Prostějově Daniel Šmejkal Trenéra Jiřího Jarošíka nahradil v Prostějově Daniel Šmejkal

Fotbalisté Zbrojovky Brno dominovali v Ústí a chystají se na Spartu B Fotbalisté Zbrojovky Brno dominovali v Ústí a chystají se na Spartu B
Ostravští basketbalisté si ze severu Čech přivezli vítězství i prohru Ostravští basketbalisté si ze severu Čech přivezli vítězství i prohru
Brankář Jakub Sedláček posílí hokejisty Olomouce Brankář Jakub Sedláček posílí hokejisty Olomouce


Komentáře