Trenéra Jiřího Jarošíka nahradil v Prostějově Daniel Šmejkal

K zásadním trenérským změnách dochází v druholigovém fotbalovém celku 1. SK Prostějov. Kouč Jiří Jarošík, který v hanáckém klubu působil teprve od začátku podzimní sezony, zamířil na lavičku prvoligových Teplic. Jeho nástupcem v Prostějově se stal Daniel Šmejkal.

Reklama

 

Pro Jarošíka znamená přesun z Prostějova na sever Čech další novinku, protože za posledních devět měsíců je to jeho už čtvrté trenérské působiště!

V prosinci 2020 skončil na vlastní žádost v druholigovém Ústí nad Labem, aby od ledna přijal nabídku slovinského klubu NK Celje. V něm vydržel jen krátce a po odvolání z funkce se vrátil do českého fotbalu. Angažoval jej v létě Prostějov, kde Jarošík vedl tým jen v devíti zápasech probíhajícího ročníku druhé ligy.

Nedlouho před koncem září ale Jarošíka představil jako nového trenéra celek FK Teplice, kde bývalý reprezentant vystřídal odvolaného Radima Kučeru, někdejší hráčskou ikonu Sigmy Olomouc. Kučera v minulosti trénoval prvoligový Baník Ostrava i druholigovou Jihlavu, ale v Teplicích vydržel na prvoligové scéně necelých deset měsíců.

Nastupující prostějovský trenér Daniel Šmejkal začínal po ukončení hráčské kariéry s trenérskou činností u juniorky pražské Slavie, vedl Sokolov ve druhé lize a v období let 2016-2018 byl hlavním koučem prvoligových Teplic. Má za sebou i angažmá v druholigové Vlašimi.

Šmejkal zahájil svoje působení v Prostějově výhrou na půdě pražské Dukly 1:0.

Spolu se Šmejkalem přišel do Prostějova v roli asistenta Michal Šmarda, který ještě v minulé sezoně působil v realizačním týmu pražské Sparty na postu asistenta tehdejšího hlavního trenéra Václava Kotala. S tímto koučem spolupracoval i v Hradci Králové, Jablonci, Zbrojovce Brno. Byl také asistentem Martina Svědíka v Jihlavě a ve Slovácku z Uherského Hradiště.

Reklama
Přidejte se k nám na Facebooku!

Hodnocení

2 hvězdiček / Hodnoceno: 3x


Přidat/zobrazit komentáře

Aktuálně

Po Baníku Ostrava trénuje od konce října fotbalisty Jihlavy. Není to sešup dolů, tvrdí Ondřej Smetana Po Baníku Ostrava trénuje od konce října fotbalisty Jihlavy. Není to sešup dolů, tvrdí Ondřej Smetana
Tři tituly Třince v řadě? Něco výjimečného, podotýká Tomáš Plíhal Tři tituly Třince v řadě? Něco výjimečného, podotýká Tomáš Plíhal
Vítkovice? Na titul se nedá zapomenout, říká ligový mistr Houška Vítkovice? Na titul se nedá zapomenout, říká ligový mistr Houška

Vítkovice? Nejkrásnější etapa v kariéře, říká ligový mistr Houška Vítkovice? Nejkrásnější etapa v kariéře, říká ligový mistr Houška
Vukadinovič se vrátil do Zlína Vukadinovič se vrátil do Zlína
Do Beskyd se cestující dostanou z Ostravy novými soupravami Do Beskyd se cestující dostanou z Ostravy novými soupravami


Komentáře