Trenér Prostějova Oldřich Machala: Chybí nám větší důraz

PROSTĚJOV - Je fotbalovým rekordmanem v počtu odehraných ligových zápasů za jeden klub. V barvách Sigmy Olomouc nastřádal někdejší stoper nebo defenzivní záložník Oldřich Machala nevídaných 414 startů ve dvou obdobích, když mezitím působil dva roky v Německu.

Reklama

Nynější trenér fotbalistů druholigového celku 1. SK Prostějov oslavil 4. srpna 56. narozeniny. A to dva dny po prohře jeho svěřenců na půdě Ústí nad Labem 1:3.

Připomeňme, že v minulém ročníku soutěže obsadil Prostějov deváté místo. S čím jste vstoupili do rozbíhající se sezony?

Loni jsme byli nováčkem a potvrdilo se, že každý zápas je těžký. To platí i pro současnost. Druhou ligu jsme si tedy už zkusili a víme, o čem to je.

Jak jste spokojen s úvodními třemi zápasy?

Začali jsme doma vítězstvím nad Slavojem Vyšehrad. Pak jsme ale pokazili druhé kolo zase doma s Vlašimí. A prohráli jsme v Ústí nad Labem, i když v našich silách bylo uhrát lepší výsledek. Jsem zklamaný.

Co rozhodlo, že jste si neodvezli ani bod?

Větší důraz soupeře. Takové nasazení a urputnost nám chyběly, a v tom byl rozdíl. Přitom jsme začali lépe a domácí jsme trošku pozlobili. Pak jsme dělali zbytečné chyby a nevyřešili jsme čtyři brejkové situace, při nichž jsme ani neohrozili branku Ústí. Sice jsme vyrovnali na 1:1, ale nemáme takové hráče, kteří by šli s obětováním do šestnáctky soupeře a dali gól.

V kádru Prostějova figuruje spousta zkušených hráčů jako Schuster, Janíček, Střeštík, Pašek, Lutonský a další. Na soupisce jsou i bývalý reprezentant Jan Polák a Karel Kroupa, kteří ale nenastoupili. Jak to s nimi vypadá?

Honza Polák je zraněný. Karel Kroupa s námi trénuje, ale už je i v jiné pozici, konkrétně manažerské. Tak to má na dvě strany. Pokud ho potřebujeme, tak hraje. Když máme plnou sestavu bez zraněných, je přichystaný, byť do hry nezasáhne. Rozhodně ho neodepisujeme, normálně se připravuje s mužstvem. Má už ale svoje leta, bude mu po Novém roce čtyřicet. Klobouk dolů před ním, sám jsem hrál do sedmatřiceti a dovedu se vžít do jeho situace.

Reklama
Přidejte se k nám na Facebooku!

Hodnocení

2.33 hvězdiček / Hodnoceno: 3x


Přidat/zobrazit komentáře

Aktuálně

Vukadinovič se vrátil do Zlína Vukadinovič se vrátil do Zlína
Do Beskyd se cestující dostanou z Ostravy novými soupravami Do Beskyd se cestující dostanou z Ostravy novými soupravami
Trenéra Jiřího Jarošíka nahradil v Prostějově Daniel Šmejkal Trenéra Jiřího Jarošíka nahradil v Prostějově Daniel Šmejkal

Fotbalisté Zbrojovky Brno dominovali v Ústí a chystají se na Spartu B Fotbalisté Zbrojovky Brno dominovali v Ústí a chystají se na Spartu B
Ostravští basketbalisté si ze severu Čech přivezli vítězství i prohru Ostravští basketbalisté si ze severu Čech přivezli vítězství i prohru
Brankář Jakub Sedláček posílí hokejisty Olomouce Brankář Jakub Sedláček posílí hokejisty Olomouce


Komentáře