Trenér Látal začal prohrou, ale Sigma se už chystá na Zlín

OLOMOUC - Hodně náročný, ale i motivující rozjezd nové fotbalové sezony prožívá ambiciózní celek Sigmy Olomouc. Na její trenérské lavičce si odbyl těžkou premiéru nový kouč Radoslav Látal. Olomoucké prostředí sice dobře zná, ale zároveň si po sedmiletém působení v zahraničí musí znovu zvykat na českou ligu.

Reklama

Po prohře v Plzni se Sigma chystá na domácí zápas se Zlínem, který se hraje v sobotu 20. července.

Jílkova olomoucká trenérská éra je minulostí, vedení klubu, hráči i fanoušci spojují nejbližší budoucnost s Látalem. Jeho příchod k týmu byl událostí i z toho důvodu, že jeho předchůdce Václav Jílek byl hlavním trenérem Sigmy nepřetržitě od roku 2015.

A čtyři roky u jednoho mužstva, to už je v českých poměrech skoro unikát. Jílek přijal výzvu z pražské Sparty, v čem spatřuje posun ve své kariéře.

V lize po sedmi letech

Radoslav Látal prožil jako hráč v Sigmě dvě období, loučil se v roce 2001 a poté se prosadil v Baníku Ostrava. V roli kapitána jej přivedl k mistrovskému titulu v české lize, končil o rok později.

Do Baníku se pak vrátil už jako trenér v roce 2012, ale od té doby v Česku nepůsobil. Výborné trenérské renomé si vybudoval na Slovensku i v Polsku, když s Gliwicemi bojoval o polský titul, a ještě loni na podzim vedl tehdejšího slovenského šampiona Spartak Trnava v předkolech Ligy mistrů a v základní skupině Evropské ligy.

Návrat do české ligy po sedmi letech nemohl mít snad obtížnější. Sigma zahajovala soutěž na půdě Viktorie Plzeň, druhého celku minulého ročníku a účastníka nadcházejícího předkola Ligy mistrů.

„Jsme zklamaní. V Plzni jsme vedli, bojovali jsme reálně o bod, a nakonec nemáme nic,“ konstatoval Látal na pozápasové tiskovce po prohře 1:3. Olomoučtí neudrželi ani průběžný stav 1:1. „Po vyloučení našeho hráče jsme se ocitli v oslabení a hrát v deseti proti jedenácti, zvlášť na půdě tak kvalitního soupeře, znamená obrovský zásah do taktických záměrů. Bohužel jsme záhy inkasovali druhý gól,“ ohlížel se olomoucký trenér. Marně pak vyzněla snaha alespoň o vyrovnání. „Už jsme to nezvládli,“ uznal Látal.

Pilařovi v Plzni tleskali

Zápas v Plzni byl výjimečný pro olomouckého záložníka Václava Pilaře. Tedy pro hráče, který v tamní Viktorii prožil nejlepší léta kariéry, byl oporou Západočechů několik sezon včetně mistrovských titulů a velkých jízd pohárovou Evropou. Třebaže přišel do Olomouce už před rokem, nastoupil za Sigmu v Plzni vůbec poprvé.

„Však jsem až dosud neznal šatnu hostujícího mužstva. Bylo to zvláštní, že jsem šel do jiné kabiny, než jsem byl předtím dlouho zvyklý. Potěšilo mě přijetí ze strany fanoušků, potlesk byl příjemný,“ prohodil Pilař před novináři.

Prohra ho mrzela, ale současně vyzdvihl kvality soupeře. „Plzeňské kluky znám, je to pořád výborný tým,“ řekl na adresu bývalých spoluhráčů.

Pilař ale už myslel i na příští utkání. „Hrajeme doma se Zlínem, to bude klíčový zápas v úvodní části sezony. Domácí prostředí by se mělo využívat a uděláme maximum, abychom tohle předsevzetí naplnili. Věřím, že napravíme ztrátu z Plzně, protože chceme hrát fotbal pro diváky, a hlavně sbírat body,“ nechal se slyšet Pilař v klubové televizi.

Reklama
Přidejte se k nám na Facebooku!

Hodnocení

5 hvězdiček / Hodnoceno: 1x


Přidat/zobrazit komentáře

Aktuálně

Obchvat Frýdku-Místku je zprovozněn. Po D48 od Nového Jičína po Český Těšín Obchvat Frýdku-Místku je zprovozněn. Po D48 od Nového Jičína po Český Těšín
Začala stavba další části obchvatu Jihlavy. Odvede dopravu od Třebíče mimo centrum Začala stavba další části obchvatu Jihlavy. Odvede dopravu od Třebíče mimo centrum
Policie chce podat obžalobu za výbuch domu v Koryčanech, kde zahynuli dva dobrovolní hasiči Policie chce podat obžalobu za výbuch domu v Koryčanech, kde zahynuli dva dobrovolní hasiči

Stavba posledního úseku D1 okolo Přerova může začít. Zafunguje jako obchvat města Stavba posledního úseku D1 okolo Přerova může začít. Zafunguje jako obchvat města
Velký návrat vlaků mezi Brnem a Blanskem. Adamov má nové nádraží Velký návrat vlaků mezi Brnem a Blanskem. Adamov má nové nádraží
Na severní Moravě možná bude gigafactory od LG. Využít chce blízkost továren Kia a Hyundai Na severní Moravě možná bude gigafactory od LG. Využít chce blízkost továren Kia a Hyundai


Komentáře