Sigma Olomouc se drží v závěsu hned za silnou trojkou

Po sedmi kolech probíhajícího ročníku první fotbalisté ligy se Sigma Olomouc nachází na výborném čtvrtém místě tabulky. Před ní jsou pouze kluby s největšími ambicemi - Slavia, Sparta a Plzeň.

Reklama

Fotbalisté Sigmy Olomouc figurují na výborném čtvrtém místě tabulky první ligy. A to hned za trojicí největších aspirantů na titul a očekávaných favoritů soutěže, pražskou Slavií, pražskou Spartou a Viktorií Plzeň.

Po sedmi odehraných kolech tak může v olomoucké Sigmě panovat dílčí spokojenost. Stejně jako ostatní týmy se museli i Hanáci vyrovnat se skutečností, že liga měla prakticky od prvního říjnového týdne skoro až do poloviny listopadu vynucenou přestávku.

A po dlouhém výpadku nastoupili Olomoučtí v Uherském Hradišti proti 1. FC Slovácko, kde remizovali 0:0. Sigmu vedl z lavičky asistent trenéra Jiří Neček, protože hlavní kouč Radoslav Látal pykal za červenou kartu z posledního kola před zmíněnou herní pauzou.

„S trenérem jsme ale komunikovali i o poločase, jelikož nesměl jít do šatny. Radili jsme se i během zápasu, při němž Radoslav Látal seděl na tribuně,“ vysvětlil Neček. „Dobře se už dlouhodobě známe a takhle jsem  odkoučoval i některá dřívější utkání,“ tvrdil zastupující kouč při on-line tiskové videokonferenci po utkání v Uherském Hradišti.

Zajímavostí je, že Sigma v dosavadních kolech měla už potřetí jiné obsazení trenérských postů. Když nemohli být u týmu Látal ani Neček, zastoupil je například při zápase na Spartě sportovní ředitel Ladislav Minář.

„Pokud jde o derby v Uherském Hradišti, na výkonu byl znát tolik zmiňovaný výpadek. I s kolegou Látalem jsme se shodli, že chyběla rychlejší rozehrávka, prostě scházela herní praxe. Souhra i efekt pak váznou. Všimli jsme si, že při restartu byl zabržděný i Jablonec, který přitom patří také do popředí tabulky,“ uvažoval Neček.

Už bez Jemelky, ale s Benešem

Za Sigmu nastoupil po dlouhé době stoper Vít Beneš, který předtím absentoval kvůli zranění. „Poté, co v říjnu odešel Václav Jemelka do belgického Leuvenu, jsem museli zvolit ve středu obrany vedle Romana Hubníka jinou alternativu,“ vysvětlil zastupující trenér.

Podle olomouckých trenérů mají všechny týmy v nynější reprezentační přestávce stejné záměry. „Chceme vycházet z toho, že si ceníme i bodu ze hřiště Slovácka. Postupně se pokusíme dostat znovu do herního tempa, abychom se vyvarovali stávajících chyb,“ dodal Neček.

Reklama
Přidejte se k nám na Facebooku!

Hodnocení

4 hvězdiček / Hodnoceno: 2x


Přidat/zobrazit komentáře

Aktuálně

Obchvat Frýdku-Místku je zprovozněn. Po D48 od Nového Jičína po Český Těšín Obchvat Frýdku-Místku je zprovozněn. Po D48 od Nového Jičína po Český Těšín
Začala stavba další části obchvatu Jihlavy. Odvede dopravu od Třebíče mimo centrum Začala stavba další části obchvatu Jihlavy. Odvede dopravu od Třebíče mimo centrum
Policie chce podat obžalobu za výbuch domu v Koryčanech, kde zahynuli dva dobrovolní hasiči Policie chce podat obžalobu za výbuch domu v Koryčanech, kde zahynuli dva dobrovolní hasiči

Stavba posledního úseku D1 okolo Přerova může začít. Zafunguje jako obchvat města Stavba posledního úseku D1 okolo Přerova může začít. Zafunguje jako obchvat města
Velký návrat vlaků mezi Brnem a Blanskem. Adamov má nové nádraží Velký návrat vlaků mezi Brnem a Blanskem. Adamov má nové nádraží
Na severní Moravě možná bude gigafactory od LG. Využít chce blízkost továren Kia a Hyundai Na severní Moravě možná bude gigafactory od LG. Využít chce blízkost továren Kia a Hyundai


Komentáře