Sigma Olomouc se drží v závěsu hned za silnou trojkou

Fotbalový stadion v Olomouci. Foto: MoravskeListy.czFotbalový stadion v Olomouci. Foto: MoravskeListy.cz

Po sedmi kolech probíhajícího ročníku první fotbalisté ligy se Sigma Olomouc nachází na výborném čtvrtém místě tabulky. Před ní jsou pouze kluby s největšími ambicemi - Slavia, Sparta a Plzeň.

Reklama

Fotbalisté Sigmy Olomouc figurují na výborném čtvrtém místě tabulky první ligy. A to hned za trojicí největších aspirantů na titul a očekávaných favoritů soutěže, pražskou Slavií, pražskou Spartou a Viktorií Plzeň.

Po sedmi odehraných kolech tak může v olomoucké Sigmě panovat dílčí spokojenost. Stejně jako ostatní týmy se museli i Hanáci vyrovnat se skutečností, že liga měla prakticky od prvního říjnového týdne skoro až do poloviny listopadu vynucenou přestávku.

A po dlouhém výpadku nastoupili Olomoučtí v Uherském Hradišti proti 1. FC Slovácko, kde remizovali 0:0. Sigmu vedl z lavičky asistent trenéra Jiří Neček, protože hlavní kouč Radoslav Látal pykal za červenou kartu z posledního kola před zmíněnou herní pauzou.

„S trenérem jsme ale komunikovali i o poločase, jelikož nesměl jít do šatny. Radili jsme se i během zápasu, při němž Radoslav Látal seděl na tribuně,“ vysvětlil Neček. „Dobře se už dlouhodobě známe a takhle jsem  odkoučoval i některá dřívější utkání,“ tvrdil zastupující kouč při on-line tiskové videokonferenci po utkání v Uherském Hradišti.

Zajímavostí je, že Sigma v dosavadních kolech měla už potřetí jiné obsazení trenérských postů. Když nemohli být u týmu Látal ani Neček, zastoupil je například při zápase na Spartě sportovní ředitel Ladislav Minář.

„Pokud jde o derby v Uherském Hradišti, na výkonu byl znát tolik zmiňovaný výpadek. I s kolegou Látalem jsme se shodli, že chyběla rychlejší rozehrávka, prostě scházela herní praxe. Souhra i efekt pak váznou. Všimli jsme si, že při restartu byl zabržděný i Jablonec, který přitom patří také do popředí tabulky,“ uvažoval Neček.

Už bez Jemelky, ale s Benešem

Za Sigmu nastoupil po dlouhé době stoper Vít Beneš, který předtím absentoval kvůli zranění. „Poté, co v říjnu odešel Václav Jemelka do belgického Leuvenu, jsem museli zvolit ve středu obrany vedle Romana Hubníka jinou alternativu,“ vysvětlil zastupující trenér.

Podle olomouckých trenérů mají všechny týmy v nynější reprezentační přestávce stejné záměry. „Chceme vycházet z toho, že si ceníme i bodu ze hřiště Slovácka. Postupně se pokusíme dostat znovu do herního tempa, abychom se vyvarovali stávajících chyb,“ dodal Neček.

Reklama
Přidejte se k nám na Facebooku!

Hodnocení

4 hvězdiček / Hodnoceno: 2x


Přidat/zobrazit komentáře

Aktuálně

Vukadinovič se vrátil do Zlína Vukadinovič se vrátil do Zlína
Do Beskyd se cestující dostanou z Ostravy novými soupravami Do Beskyd se cestující dostanou z Ostravy novými soupravami
Trenéra Jiřího Jarošíka nahradil v Prostějově Daniel Šmejkal Trenéra Jiřího Jarošíka nahradil v Prostějově Daniel Šmejkal

Fotbalisté Zbrojovky Brno dominovali v Ústí a chystají se na Spartu B Fotbalisté Zbrojovky Brno dominovali v Ústí a chystají se na Spartu B
Ostravští basketbalisté si ze severu Čech přivezli vítězství i prohru Ostravští basketbalisté si ze severu Čech přivezli vítězství i prohru
Brankář Jakub Sedláček posílí hokejisty Olomouce Brankář Jakub Sedláček posílí hokejisty Olomouce


Komentáře