Prostějovští stihli deset zápasů. Doba je těžká, míní trenér Šejba

Z hokeje. Foto: MoravskeListy.czZ hokeje. Foto: MoravskeListy.cz

Hokejisty Prostějova vede od začátku sezony nový trenér Jiří Šejba. Tým stačil před pozastavením soutěže v Česku odehrát deset zápasů v první lize.

Reklama

Do českého hokejového prostředí se po určité odmlce vrátil trenér Jiří Šejba. V myslích fanoušků je zapsaný ze své hráčské éry jako jeden z tahounů tehdejší československé reprezentace, která v roce 1985 získala na šampionátu v Praze titul mistrů světa. Momentálně osmapadesátiletý kouč vede celek LHK Jestřábi Prostějov v první lize.

Letošní ročník první hokejové ligy je atypický nejen kvůli osmnácti účastníkům soutěže. „I do hokeje zasahuje nevyzpytatelná doba. Je to velmi těžká soutěž, hodně záleží na financích. Přesto každý celek může porazit každého,“ míníl trenér ještě před zastavením hokejové sezony v Česku.

Přesto Prostějovští stačili odehrát v soutěži deset zápasů, nejvíc ze všech prvoligových celků. „Oproti loňsku nemáme tolik zkušených hráčů,“ připomněl trenér, že Tomáš Divíšek ukončil ve čtyřiceti letech kariéru a Tomáš Nouza přestoupil do Vrchlabí.

Šejba má v Prostějově ve své trenérské činnosti na co navazovat. Vedl například celek Pardubic v extralize v sezoně 2004-2005 a poté v roce 2008. „Vzpomínám si, že tehdy jsme hráli ve skupině o vyhnutí se baráži. A jelikož jsme měli před posledním Ústím nad Labem v tabulce extraligy velký náskok, dávali jsme v Pardubicích šanci mladým hráčům,“ vybavil si Šejba.

Z Pardubic zamířil do Mladé Boleslavi, která bojovala o udržení v extralize. V letech 2008-2010 byl na střídačce středočeského celku například s Leo Gudasem, Jaromírem Šindelem, Vladimírem Čermákem, Luďkem Bukačem mladším nebo Janem Tlačilem. „Uteklo to rychle, takový je sport,“ prohodil Šejba, který pracoval i jako sportovní ředitel Pardubic a od roku 2013 až do loňska úspěšně trénoval v Polsku.

Potkává se s bývalými spoluhráči

S kolegou Tlačilem se Šejba potkal v roli kouče Prostějova v Ústí nad Labem, kam se Tlačil, nynější kouč Příbrami, přijel podívat na svého syna, hrajícího za ústecký celek. Známých trenérů, se kterými Šejba působil v jednom týmu jako hráč, je v českém hokeji spousta. Například mistry světa ze zmíněného roku 1985 jsou i Miloslav Hořava ze Sparty, Vladimír Růžička z Hradce Králové, Petr Rosol z Kadaně. Bývalý zlínský kouč Antonín Stavjaňa působí na Slovensku.

„Tehdy jsme v reprezentaci byli velká parta. Občas se setkáváme samozřejmě při hokeji i s dalšími bývalými spoluhráči, nebo si zavoláme,“
uvedl Šejba.

Reklama
Přidejte se k nám na Facebooku!

Hodnocení

4 hvězdiček / Hodnoceno: 2x


Přidat/zobrazit komentáře

Aktuálně

Vukadinovič se vrátil do Zlína Vukadinovič se vrátil do Zlína
Do Beskyd se cestující dostanou z Ostravy novými soupravami Do Beskyd se cestující dostanou z Ostravy novými soupravami
Trenéra Jiřího Jarošíka nahradil v Prostějově Daniel Šmejkal Trenéra Jiřího Jarošíka nahradil v Prostějově Daniel Šmejkal

Fotbalisté Zbrojovky Brno dominovali v Ústí a chystají se na Spartu B Fotbalisté Zbrojovky Brno dominovali v Ústí a chystají se na Spartu B
Ostravští basketbalisté si ze severu Čech přivezli vítězství i prohru Ostravští basketbalisté si ze severu Čech přivezli vítězství i prohru
Brankář Jakub Sedláček posílí hokejisty Olomouce Brankář Jakub Sedláček posílí hokejisty Olomouce


Komentáře