Posily ve Zbrojovce Brno: Pázler z Liberce a Šmíd z Bohemians

Fotbalistům Zbrojovky Brno se ve druhé lize nedaří podle představ. A jak to tak bývá v podobných případech, klub se i v rozehrané sezoně ohlíží po posilách. V poslední době se aktivita brněnského vedení upřela na dva hráče z první ligy.

Reklama

A ve Zbrojovce už krátce působí útočník Jan Pázler ze Slovanu Liberec a nejnovější akvizicí je obránce Michal Šmíd z Bohemians Praha 1905.

Jan Pázler se ve své kariéře pohybuje mezi prvoligovými a druholigovými celky. Pochází z Náchoda, začínal v pražské Slavii, pokračoval v Dukle Praha, hrál za FK Jablonec, Znojmo, Hradec Králové a Liberec, kde stihl ještě úvodní zápasy probíhajícího ročníku první ligy.

V dresu Hradce Králové byl dvakrát nejlepším střelcem druhé nejvyšší soutěže, což je obdivuhodná bilance. Proto v létě 2018 si ho vybral liberecký Slovan, kde však na něj čekala velká hráčská konkurence v útočné řadě. Na jaře 2019 měl pevné místo na hrotu libereckého útoku Libor Kozák. I po jeho odchodu do pražské Sparty se Pázlerova situace ohledně herního vytížení výrazně nezměnila. A tak zkušený útočník přijal nabídku ze Zbrojovky Brno. Přesun z první ligy o stupínek níž bere reálně.

„Nějakou šanci v Liberci jsem dostal, ale nedával jsem tolik gólů, jak bylo potřeba. Bohužel i to je fotbal. Teď se chci znovu prosadit ve druhé lize. Říká se, že v ní každý může porazit každého, což je opravdu výstižná charakteristika. Rád vzpomínám na svoje královéhradecké angažmá, kdy se mi dařilo,“ svěřil se Pázler na klubovém webu.

Nový útočník Zbrojovky pomohl týmu k postupu do 3. kola MOL Cupu dvěma góly při vítězství Brna v Petřkovicích 3:2 po prodloužení. Poté Pázler nastoupil i v druholigovém klání v Třinci.

V poháru pojedou do Jablonce

Obránce Michal Šmíd ještě v minulém kole první ligy nastoupil za Bohemians Praha 1905 proti Slovanu Liberec. O dva dny později se už hlásil v Brně, kam zamířil možná trochu nečekaně na hostování. Ve vršovickém Ďolíčku strávil převážnou část kariéry, byl pevnou součástí kádru Klokanů.

„S Honzou Pázlerem jsme se už potkali v pražské Dukle. Uděláme společně s týmem maximum, abychom mu pomohli a všichni ve Zbrojovce byli spokojeni,“ vyjádřil se Šmíd po příchodu do Brna.

Obě brněnské posily Pázler a Šmíd budou mít jistě velkou motivaci nejen v druholigových zápasech, ale i v pohárové soutěži MOL Cupu. Los totiž přiřkl brněnské Zbrojovce utkání na půdě prvoligového FK Jablonec. Úřední termín je 25. září, ale zřejmě ještě bude upřesněn podle programu obou soupeřů v jejich ligových soutěžích.

Reklama
Přidejte se k nám na Facebooku!

Hodnocení

2 hvězdiček / Hodnoceno: 4x


Přidat/zobrazit komentáře

Aktuálně

Vítkovice? Na titul se nedá zapomenout, říká ligový mistr Houška Vítkovice? Na titul se nedá zapomenout, říká ligový mistr Houška
Vítkovice? Nejkrásnější etapa v kariéře, říká ligový mistr Houška Vítkovice? Nejkrásnější etapa v kariéře, říká ligový mistr Houška
Vukadinovič se vrátil do Zlína Vukadinovič se vrátil do Zlína

Do Beskyd se cestující dostanou z Ostravy novými soupravami Do Beskyd se cestující dostanou z Ostravy novými soupravami
Trenéra Jiřího Jarošíka nahradil v Prostějově Daniel Šmejkal Trenéra Jiřího Jarošíka nahradil v Prostějově Daniel Šmejkal
Fotbalisté Zbrojovky Brno dominovali v Ústí a chystají se na Spartu B Fotbalisté Zbrojovky Brno dominovali v Ústí a chystají se na Spartu B


Komentáře