Posily ve Zbrojovce Brno: Pázler z Liberce a Šmíd z Bohemians

Fotbalistům Zbrojovky Brno se ve druhé lize nedaří podle představ. A jak to tak bývá v podobných případech, klub se i v rozehrané sezoně ohlíží po posilách. V poslední době se aktivita brněnského vedení upřela na dva hráče z první ligy.

Reklama

A ve Zbrojovce už krátce působí útočník Jan Pázler ze Slovanu Liberec a nejnovější akvizicí je obránce Michal Šmíd z Bohemians Praha 1905.

Jan Pázler se ve své kariéře pohybuje mezi prvoligovými a druholigovými celky. Pochází z Náchoda, začínal v pražské Slavii, pokračoval v Dukle Praha, hrál za FK Jablonec, Znojmo, Hradec Králové a Liberec, kde stihl ještě úvodní zápasy probíhajícího ročníku první ligy.

V dresu Hradce Králové byl dvakrát nejlepším střelcem druhé nejvyšší soutěže, což je obdivuhodná bilance. Proto v létě 2018 si ho vybral liberecký Slovan, kde však na něj čekala velká hráčská konkurence v útočné řadě. Na jaře 2019 měl pevné místo na hrotu libereckého útoku Libor Kozák. I po jeho odchodu do pražské Sparty se Pázlerova situace ohledně herního vytížení výrazně nezměnila. A tak zkušený útočník přijal nabídku ze Zbrojovky Brno. Přesun z první ligy o stupínek níž bere reálně.

„Nějakou šanci v Liberci jsem dostal, ale nedával jsem tolik gólů, jak bylo potřeba. Bohužel i to je fotbal. Teď se chci znovu prosadit ve druhé lize. Říká se, že v ní každý může porazit každého, což je opravdu výstižná charakteristika. Rád vzpomínám na svoje královéhradecké angažmá, kdy se mi dařilo,“ svěřil se Pázler na klubovém webu.

Nový útočník Zbrojovky pomohl týmu k postupu do 3. kola MOL Cupu dvěma góly při vítězství Brna v Petřkovicích 3:2 po prodloužení. Poté Pázler nastoupil i v druholigovém klání v Třinci.

V poháru pojedou do Jablonce

Obránce Michal Šmíd ještě v minulém kole první ligy nastoupil za Bohemians Praha 1905 proti Slovanu Liberec. O dva dny později se už hlásil v Brně, kam zamířil možná trochu nečekaně na hostování. Ve vršovickém Ďolíčku strávil převážnou část kariéry, byl pevnou součástí kádru Klokanů.

„S Honzou Pázlerem jsme se už potkali v pražské Dukle. Uděláme společně s týmem maximum, abychom mu pomohli a všichni ve Zbrojovce byli spokojeni,“ vyjádřil se Šmíd po příchodu do Brna.

Obě brněnské posily Pázler a Šmíd budou mít jistě velkou motivaci nejen v druholigových zápasech, ale i v pohárové soutěži MOL Cupu. Los totiž přiřkl brněnské Zbrojovce utkání na půdě prvoligového FK Jablonec. Úřední termín je 25. září, ale zřejmě ještě bude upřesněn podle programu obou soupeřů v jejich ligových soutěžích.

Reklama
Přidejte se k nám na Facebooku!

Hodnocení

2 hvězdiček / Hodnoceno: 4x


Přidat/zobrazit komentáře

Aktuálně

Obchvat Frýdku-Místku je zprovozněn. Po D48 od Nového Jičína po Český Těšín Obchvat Frýdku-Místku je zprovozněn. Po D48 od Nového Jičína po Český Těšín
Začala stavba další části obchvatu Jihlavy. Odvede dopravu od Třebíče mimo centrum Začala stavba další části obchvatu Jihlavy. Odvede dopravu od Třebíče mimo centrum
Policie chce podat obžalobu za výbuch domu v Koryčanech, kde zahynuli dva dobrovolní hasiči Policie chce podat obžalobu za výbuch domu v Koryčanech, kde zahynuli dva dobrovolní hasiči

Stavba posledního úseku D1 okolo Přerova může začít. Zafunguje jako obchvat města Stavba posledního úseku D1 okolo Přerova může začít. Zafunguje jako obchvat města
Velký návrat vlaků mezi Brnem a Blanskem. Adamov má nové nádraží Velký návrat vlaků mezi Brnem a Blanskem. Adamov má nové nádraží
Na severní Moravě možná bude gigafactory od LG. Využít chce blízkost továren Kia a Hyundai Na severní Moravě možná bude gigafactory od LG. Využít chce blízkost továren Kia a Hyundai


Komentáře