Ostravští basketbalisté si ze severu Čech přivezli vítězství i prohru

Ze zápasu basketbalistů Ostravy v Ústí nad Labem. Foto MoravskeListyZe zápasu basketbalistů Ostravy v Ústí nad Labem. Foto MoravskeListy

Basketbalisté NH Ostrava měli náročný program na úvod nového ročníku nejvyšší soutěže. Absolvovali během několika dní dvě cesty na opačný konec republiky a na severu Čech si připsali jedno vítězství a následně i prohru.

Reklama

 

Zatímco v Děčíně ostravský celek překvapil výkonem i výsledkem, v Ústí nad Labem to už bylo ze strany basketbalistů Nové huti poněkud horší vystoupení.

„Věděli jsme, že Ústečtí budou mít velkou motivaci. Předtím doma nečekaně prohráli s Hradcem Králové a chtěli si to napravit proti nám,“ zamyslel se ostravský kouč Adam Choleva při hodnocení zápasu v Ústí.

Ostravští plnili svoje taktické záměry jen v prvním poločase a ve třetí čtvrtině.

„Naším cílem bylo, abychom drželi vyrovnaný stav co nejdéle a aby domácí postupně znervózněli.  V závěru se ale stal pravý opak. Přestali jsme hrát. Nedostávali jsme se dopředu, ale přesto jsme doufali, že by zápas mohl rozhodnout Many Ubilla, což se nestalo,“ pokrčil rameny Choleva.

„Nedařilo se nám na doskoku a zklamali jsme ve střelbě za tři body.  Podle statistik mělo Ústí padesátiprocentní úspěšnost, kdežo my jen pětatřicetiprocentní," vypíchl Choleva.

Mladý ostravský trenér prožívá první sezonu v roli hlavního kouče. Loni byl ve stejném klubu asistentem tehdejšího trenéra Petera Bálinta a v několika zápasech vedl Choleva tým z pozice zastupujícího kouče, nyní je už oficiálně hlavním trenérem.

Ústecký trenér Jan Šotnar si cenil výhry nad Ostravou ze dvou důvodů.

"Jsem rád, že jsme se prosadili proti soupeři, který předtím vyhrál v Děčíně. Tam Ostravští dokázali, že budou letos patřit ke kvalitním týmům. Proto si vážím našeho výkonu, kterým jsme eliminovali největší přednosti soupeře. Zápas se musel divákům líbit. A to nejen kvůli našemu vítězství, ale celkovému dění na palubovce,“ uvedl Šotnar.

Reklama
Přidejte se k nám na Facebooku!

Hodnocení

2.6 hvězdiček / Hodnoceno: 5x


Přidat/zobrazit komentáře

Aktuálně

Vukadinovič se vrátil do Zlína Vukadinovič se vrátil do Zlína
Do Beskyd se cestující dostanou z Ostravy novými soupravami Do Beskyd se cestující dostanou z Ostravy novými soupravami
Trenéra Jiřího Jarošíka nahradil v Prostějově Daniel Šmejkal Trenéra Jiřího Jarošíka nahradil v Prostějově Daniel Šmejkal

Fotbalisté Zbrojovky Brno dominovali v Ústí a chystají se na Spartu B Fotbalisté Zbrojovky Brno dominovali v Ústí a chystají se na Spartu B
Brankář Jakub Sedláček posílí hokejisty Olomouce Brankář Jakub Sedláček posílí hokejisty Olomouce
Oceňuji přístup týmu, kvitoval trenér Ondřej Smetana další výhru Baníku Oceňuji přístup týmu, kvitoval trenér Ondřej Smetana další výhru Baníku


Komentáře