Olomoucké volejbalistky před Ligou mistryň zúžily kádr

Trenér Petr Zapletal. Foto: MoravskeListy.czTrenér Petr Zapletal. Foto: MoravskeListy.cz

Volejbalistky VK UP Olomouc odehrají zápasy základní skupiny Ligy mistryň formou dvou turnajů v Itálii a v Polsku. Vedení klubu zúžilo kádr o tři hráčky.

Reklama

Volejbalisty Olomouce se nepředstaví v Lize mistryň v domácím prostředí, i kdyby jim to epidemiologická situace dovolila. Evropská konfederace CEV totiž změnila systém soutěe a místo tradičního modelu doma – venku se každá skupina odehraje formou dvou turnajů na dvou místech.

Hráčky Olomouce by podle dosavadního, zaběhnutého formátu hrály třikrát doma.

Pokud jde o extraligovou soutěž, olomoucký celek vede po čtyřech odehraných zápasem tabulku. „Ale třeba v předposledním utkání před zastavením soutěže v Přerově jsme nepodali optimální výkon,“ kontatoval trenér Petr Zapletal na klubovém webu.

Vedení klubu oznámilo, že z ekonomických důvodů zúžilo kádr o tři hráčky. V době přerušení extraligy se klub rozloučil s českou smečařkou Martinou Michalíkovou, americkou blokařkou Olivií Kofieovou a srbskou nahrávačkou Jovanou Gogičovou.

„Dnešní doba není profesionálnímu sportu nakloněna a nevytváří mu dobré podmínky,“ sdělil na klubovém webu předseda Jiří Zemánek. „V podstatě nemáme možnost se adekvátně připravovat, hráčky trénují venku na antuce a ani při případném obnovení soutěží nemůžeme počítat s účastí diváků, televizními přenosy a s tím odpovídajícími příjmy,"
podokl klubový šéf.

Jdou do rizika

„Víme, že jdeme do velkého rizika, nicméně zkusíme odehrát obě soutěže v základní šestce plus s liberem. Možná to sice ovlivní naše výsledky a výkony, ale nechceme ohrozit existenci ženského volejbalu v Olomouci,“ dodal Zemánek.

„Po vyhodnocení nejnovějšího vývoje pandemie a po rozsáhlé spolupráci všech zúčastněných stran došlo ke shodě ohledně nutnosti úpravy formátu. Budou se konat dva samostatné turnaje každý s každým v uzavřené 'bublině' na dvou různých místech," uvedli představitelé CEV.

Z pěti skupin Ligy mistrů i mistryň postoupí vždy vítězové do čtvrtfinále a doplní je tři nejlepší týmy z druhých míst.Olomoucké volejbalistky pojedou v Lize mistryň do Itálie, a to do Novary, a následně do polského města Police. Dalším účastníkem je ruská Kazaň.  Turnaje se uskuteční v Novaře 24.-26. listopadu a v Polsku 2. až 4. února.

Reklama
Přidejte se k nám na Facebooku!

Hodnocení

5 hvězdiček / Hodnoceno: 1x


Přidat/zobrazit komentáře

Aktuálně

Vukadinovič se vrátil do Zlína Vukadinovič se vrátil do Zlína
Do Beskyd se cestující dostanou z Ostravy novými soupravami Do Beskyd se cestující dostanou z Ostravy novými soupravami
Trenéra Jiřího Jarošíka nahradil v Prostějově Daniel Šmejkal Trenéra Jiřího Jarošíka nahradil v Prostějově Daniel Šmejkal

Fotbalisté Zbrojovky Brno dominovali v Ústí a chystají se na Spartu B Fotbalisté Zbrojovky Brno dominovali v Ústí a chystají se na Spartu B
Ostravští basketbalisté si ze severu Čech přivezli vítězství i prohru Ostravští basketbalisté si ze severu Čech přivezli vítězství i prohru
Brankář Jakub Sedláček posílí hokejisty Olomouce Brankář Jakub Sedláček posílí hokejisty Olomouce


Komentáře