Odchody z Ostravy: Jakub Šašinka v Karviné, Ondřej Šašinka do Slovácka

OSTRAVA - Fotbalový Baník Ostrava má v úvodu podzimní sezony natolik nabitý hráčský kádr v ofenzivní řadě, že se vedení klubu rozhodlo uvolnit dvojici útočníků na hostování do jiných prvoligových klubů.

Reklama

A změna působiště se týká shodou okolností bratrské dvojice. Jakub Šašinka zamířil do Karviné a Ondřej Šašinka dostal souhlas k přesunu do Uherského Hradiště, kde sídlí FC Slovácko.

Ani jeden ze Šašinků tak nebude k dispozici Baníku Ostrava pro jeho nadcházející prvoligový duel s Teplicemi, který se hraje už v pátek 25. července na Městském stadionu ve Vítkovicích.

Oba bratři dostávali šanci v Baníku v minulé sezoně, ale nyní by jejich herní vytížení zřejmě nebylo tak časté. Ostravský celek totiž v létě angažoval kanonýra Tomáše Smolu z Opavy, který se hned probojoval do základní sestavy. V přední linii nastupují i Nemanja Kuzmanovič a Dame Diop a na soupisce figuruje i největší baníkovská ikona Milan Baroš.

Jakub Šašinka je v Karviné už od začátku ligové sezony. Díky dobrým výkonům v závěru přípravy si vysloužil i nominaci pro úvodní zápas v Mladé Boleslavi, kde bojoval na hrotu. Ve druhém kole ale proti Baníku Ostrava nenastoupil kvůli dohodě, podle níž hráč na hostování v jiném týmu nebude hrát proti kmenovému klubu.

Karvinský trenér František Straka vítá příchod posily už z toho důvodu, že v létě z MFK odešel nejlepší střelec Tomáš Wágner do Mladé Boleslavi. „Jakub Šašinka chce bojovat za Karvinou, takový přístup je velmi pozitivní,“ řekl kouč na jeho adresu na klubovém webu.

Sám Jakub Šašinka, který má na svém kontě už 51 prvoligových startů, cítí v Karviné velkou důvěru. „V Ostravě je momentálně obrovská konkurence na posty v útoku. Asi bych nehrál, kdežto v Karviné je možnost stabilně nastupovat v lize asi větší. Ale musím se prezentovat výkony, jen místo v kádru nestačí,“ svěřil se útočník rovněž na karvinském webu.

Jankulovski: Může sbírat zkušenosti

Uvolnění Ondřeje Šašinky z Baníku do Slovácka potvrdil na ostravském webu sportovní manažer klubu Marek Jankulovski. „Ondra by tam měl hostovat s tím, že v případě potřeby bychom si ho v zimě eventuálně stáhli. Ale na podzim čeká všechny týmy spousta zápasů, takže je předpoklad, že bude mít možnost k uplatnění. Ve Slovácku může sbírat další ligové zkušenosti, které by pak mohl zúročit v další kariéře,“ vyjádřil se Jankulovski v těchto intencích.

FC Slovácko nejen počítá s novou posilou, ale hlásí pohyb v kádru i směrem do druhé ligy. Klub uvolnil útočníka Filipa Kubalu a záložníka Davida Machalíka do Třince a záložníka Michala Kohúta do Pardubic.

Reklama
Přidejte se k nám na Facebooku!

Hodnocení

5 hvězdiček / Hodnoceno: 1x


Přidat/zobrazit komentáře

Aktuálně

Vítkovice? Na titul se nedá zapomenout, říká ligový mistr Houška Vítkovice? Na titul se nedá zapomenout, říká ligový mistr Houška
Vítkovice? Nejkrásnější etapa v kariéře, říká ligový mistr Houška Vítkovice? Nejkrásnější etapa v kariéře, říká ligový mistr Houška
Vukadinovič se vrátil do Zlína Vukadinovič se vrátil do Zlína

Do Beskyd se cestující dostanou z Ostravy novými soupravami Do Beskyd se cestující dostanou z Ostravy novými soupravami
Trenéra Jiřího Jarošíka nahradil v Prostějově Daniel Šmejkal Trenéra Jiřího Jarošíka nahradil v Prostějově Daniel Šmejkal
Fotbalisté Zbrojovky Brno dominovali v Ústí a chystají se na Spartu B Fotbalisté Zbrojovky Brno dominovali v Ústí a chystají se na Spartu B


Komentáře