Obránce Szathmáry se při premiéře v Porubě uvedl gólem

Hokejový obránce Šimon Szathmáry, jenž před pěti lety debutoval v extralize v dresu Chomutova, je novou posilou prvoligového celku HC RT Torax Poruba.

Reklama

 

 

Po příchodu z Třebíče se uvedl  gólem při vítězném zápase se Vsetínem (2:1) a naznačil předpoklady, že může být pro celek z Ostravy přínosem.

Szathmáry dostal v sezoně v sezoně 2015/2016 šanci v nabitém chomutovském kádru, v němž tehdy dominovali např. Červenka, Vondrka, Růžička mladší, Tomica, Sklenář, Rutta, Kämpf. Potom si zahrál za Chomutov v extralize i v sezoně 2017/2018. Mezitím působil i v Kadani a Dukle Jihlava.

V posledním období byl oporou prvoligového klubu SK Horácká Slavia Třebíč, kde se uplatňoval v pozici ofenzivního obránce. Za Třebíč vstřelil šestnáct gólů za dvě sezony a připsal si takřka na padesát asistencí.

Přišel z Třebíče

Ještě právě probíhající ročník první ligy začal v týmu Třebíče a skóroval v obou odehraných zápasech na začátku sezony. Po nesmírně dlouhé pauze naskočil ve stejné soutěži za Porubu a rovněž se prosadil střelecky. V součtu obou klubů tam má na obránce skvostnou bilanci tří utkání a stejného počtu gólů.

„Snažil jsem se hrát jednoduše. V našem výkonu byly po té vynucené přestávce v soutěži nepřesnosti. Je těžké vracet se do zápasu, když nikdo není rozehraný,“ glosoval Szathmáry na klubovém webu svoji porubskou premiéru.

Pětadvacetiletý bek věří, že se tým bude zlepšovat. „Je to tady super, kabina, jsem v Porubě spokojený,“ dodal Szathmáry.

Hokejisté Poruby figurují na třetím místě tabulky první ligy. Mají odehráno deset zápasů, zatímco některé další celky stihly absolvovat třeba jen osm utkání, nebo naopak zvládly už jedenáct kol. Tabulka je tak zkreslena nestejným počtem zápasů u jednotlivých týmů. 

Reklama
Přidejte se k nám na Facebooku!

Hodnocení

4 hvězdiček / Hodnoceno: 2x


Přidat/zobrazit komentáře

Aktuálně

Tři tituly Třince v řadě? Něco výjimečného, podotýká Tomáš Plíhal Tři tituly Třince v řadě? Něco výjimečného, podotýká Tomáš Plíhal
Vítkovice? Na titul se nedá zapomenout, říká ligový mistr Houška Vítkovice? Na titul se nedá zapomenout, říká ligový mistr Houška
Vítkovice? Nejkrásnější etapa v kariéře, říká ligový mistr Houška Vítkovice? Nejkrásnější etapa v kariéře, říká ligový mistr Houška

Vukadinovič se vrátil do Zlína Vukadinovič se vrátil do Zlína
Do Beskyd se cestující dostanou z Ostravy novými soupravami Do Beskyd se cestující dostanou z Ostravy novými soupravami
Trenéra Jiřího Jarošíka nahradil v Prostějově Daniel Šmejkal Trenéra Jiřího Jarošíka nahradil v Prostějově Daniel Šmejkal


Komentáře