Oba soupeři mají v derby Opavy s Ostravou co napravovat

OPAVA, OSTRAVA - Slezské fotbalové derby mezi SFC Opava a Baníkem Ostrava odstartuje v pátek 2. srpna program čtvrtého kola nejvyšší soutěže. Oba týmy mají co napravovat, Opavští prohru v Mladé Boleslavi 1:4 a Baník se musel vzpamatovat z domácího selhání proti Teplicím (0:1).

Reklama

V Opavě věří, že výpadek v minulém kole byl jen epizodou, předtím totiž tamní celek překvapivě vyhrál v Českých Budějovicích i nad Příbramí.

O tom, že zápasy těchto soupeřů mají specifický náboj, nepochybuje ani opavský kouč Ivan Kopecký. Navíc dobře zná ligovou atmosféru při různých derby už z bývalých působišť, protože jako asistent trenérů pracoval v Teplicích, Jablonci, byl hlavním koučem druholigových Vítkovic, tehdy prvoligové Jihlavy a asistentem v prvoligové Karviné.

Po příchodu do Opavy v průběhu minulé sezony zachránil tým v soutěži, a to se s ním dokázal vyhnout baráži. „Na zápas s Baníkem se těšíme. A naším krédem je okřídlené rčení: věříme, že body zůstanou doma,“ uvedl Kopecký.

Samozřejmě, že sleduje dění i v ostravském klubu.

„Nejen duely s Baníkem, ale i další souboje se vyznačují svým sportovním nábojem. Předpokládám, že tomu bude i v tomto případě. Chtěli bychom se vyvarovat chyb z Boleslavi. I tam se ale vyskytly ve hře z naší strany fáze, které nebyly vysloveně špatné,“ mínil Kopecký. „Od těch lepších prvků se hodláme odpíchnout v utkání s Baníkem. Jeho prohra s Teplicemi nás nesmí ukolébat. Naopak si myslím, že herně nezklamal, ale nevyšla mu koncovka včetně neproměněné penalty. Teď se začíná od prvního hvizdu,“ podotkl opavský trenér.

Baník chce uhlídat Dediče

Baník Ostrava respektuje sílu Opavy. „Vyhrála první dvě kola, to dokázali v té době už jen fotbalisté Slavie s Plzní. Takový vstup do sezony musel být pro Opavské povzbuzením,“ konstatoval ostravský trenér Bohumil Páník.

V létě přišel do Baníku útočník Tomáš Smola právě z Opavy, která místo něj získala slovenského střelce René Dediče z druholigového Třince.

„Všimli jsme si, že se střelecky prosazuje i v první lize. Takže máme před sebou úkol, jak ho uhlídat,“ řekl Páník na Dedičovu adresu. Ostravský kouč nevyvozuje závěry z prohry Opavy v Boleslavi. „To se stává. I přes tento výpadek zastávám názor, že Opava se snaží o pracovitý fotbal. Očekávám výbornou diváckou kulisu, která by měla přispět i ke kvalitě hry. Oběma týmům půjde o vítězství,“ dodal Páník.

SOUVISEJÍCÍ: Šlágry 4. kola ligy: Viktorii Plzeň po selhání v Řecku čeká souboj v Ďolíčku

Odchovanec Vítkovic Grigar zazářil proti Barošovi v Ostravě

Odchody z Ostravy: Jakub Šašinka v Karviné, Ondřej Šašinka do Slovácka

Fotbalová Opava ztratila kanonýra, ale má nové hráče

Extrémní vedro testuje odolnost hráčů, míní trenér Baníku Páník

Reklama
Přidejte se k nám na Facebooku!

Hodnocení

5 hvězdiček / Hodnoceno: 1x


Přidat/zobrazit komentáře

Aktuálně

Vukadinovič se vrátil do Zlína Vukadinovič se vrátil do Zlína
Do Beskyd se cestující dostanou z Ostravy novými soupravami Do Beskyd se cestující dostanou z Ostravy novými soupravami
Trenéra Jiřího Jarošíka nahradil v Prostějově Daniel Šmejkal Trenéra Jiřího Jarošíka nahradil v Prostějově Daniel Šmejkal

Fotbalisté Zbrojovky Brno dominovali v Ústí a chystají se na Spartu B Fotbalisté Zbrojovky Brno dominovali v Ústí a chystají se na Spartu B
Ostravští basketbalisté si ze severu Čech přivezli vítězství i prohru Ostravští basketbalisté si ze severu Čech přivezli vítězství i prohru
Brankář Jakub Sedláček posílí hokejisty Olomouce Brankář Jakub Sedláček posílí hokejisty Olomouce


Komentáře