Nový trenér Zlína Josef Csaplár si pochvaluje posilu Antonína Fantiše

ZLÍN - S novým trenérem Josefem Csaplárem vstoupí fotbalisté FC Fastav Zlín v polovině července do nadcházejícího ročníku první ligy. A také s několika posilami, z nichž známou postavou je především útočník Antonín Fantiš.

Reklama

V dresu Příbrami vstřelil v minulé sezoně sedm gólů. A nečekaně přichází i záložník Dominik Mašek z Mladé Boleslavi.

Kouč Csaplár hrál za Příbram a Teplice a trenérsky na sebe upozornil už v sezoně 2001/2002 při mistrovském titulu Slovanu Liberec, kde úzce spolupracoval ve dvojici s uznávaným koučem Ladislavem Škorpilem.

Potom působil mj. v pražské Slavii, Řecku, Polsku, Viktorii Žižkov, krátce znovu v Liberci ve dvojici s Jiřím Kotrbou, u českých mládežnických reprezentací a v roce 2018 přivedl Příbram do první ligy. V minulé sezoně ale v průběhu jarní části ve středočeském klubu skončil. Od léta se přesunul do Zlína, což je pro něm vůbec první angažmá na Moravě.

Příchod Csaplára je další z řady trenérských rošád, které ve Zlíně probíhaly. Během krátké doby na lavičce „ševců“ působili po odchodu Bohumila Páníka do Baníku Ostrava postupně Vlastimil Petržela, Michal Bílek, Roman Pivarník a Jan Kameník.

Zatímco Bílek byl uvolněn k reprezentaci Kazachstánu, jeho nástupce Pivarník vydržel u týmu jen několik měsíců a Kameníkovo angažmá bylo přechodným řešením před nástupem Csaplára.

Nový trenér kvituje těžké přípravné zápasy se zahraničními soupeři. Zlínští prohráli na rakouském soustředění s ruským Lokomotivem Moskva 2:4. „Takové zápasy jsou přínosné, protože odhalí herní nedostatky. Požaduji po hráčích pohyb, důraz, bojovnost, ale i fotbalové prvky,“ vyjádřil se kouč o záměrech na klubovém webu.

Vrátil se po dvou letech

Ve zmíněném duelu s moskevským celkem nastoupil za Zlín poprvé útočník Antonín Fantiš, který přišel z Příbrami. „Znám ho odmalička, poslední rok a půl jsem ho v Příbrami taky trénoval. Je typem fotbalisty, který by nám měl pomoci. Naznačil to už při svém prvním startu v přípravě,“ řekl Csaplár na adresu zkušeného hráče. Pro Fantiše jde vlastně o návrat po dvou letech, protože ve Zlíně v minulosti už působil. Ale tehdy jej limitovala zranění. Fantiš kromě ligových začátků v Příbrami hrál i za Baník Ostrava a FK Jablonec.

Ve Zlíně se mezi oběma Fantišovými štacemi v klubu protočili zahraniční hráči. „Někteří z těch, co tady byli dříve, už jsou jinde, ale zase přišli noví kluci. Z českého jádra Zlína znám ale prakticky všechny spoluhráče,“ glosoval nový útočník kádr „ševců“, kteří se připravují na ligu.

Mašek přišel z Mladé Boleslavi

V předligové generálce nastoupil za Zlín proti slovenské Senici překvapivě záložník Dominik Mašek, nová akvizice z Mladé Boleslavi. Stejně jako Fantiš začínal v lize v Příbrami, odkud ho zná trenér Csaplár.

Mašek už jako mladík odešel do německého Hamburku, působil v Nizozemsku a po návratu z ciziny přijal nabídku z Bohemians Praha 1905. V lednu 2019 zamířil do Mladé Boleslavi, kde se ale v silné konkurenci příliš nedostal do základní sestavy a po půl roce odchází do Zlína.

Velkou smůlu měl krátce po příchodu z Brna do Zlína stoper Lukáš Vraštil, který si přetrhl křížový vaz a bude mimo hru celý podzim. Přitom se s ním počítalo do středu obrany.  Vraštil naskočil do první ligy v dresu Mladé Boleslavi, hostoval v Ústí nad Labem a v Baníku Ostrava. Poslední tři sezony strávil ve Zbrojovce Brno, kde ale neprodloužil smlouvu a v létě přestoupil do Zlína.

Poznar zůstává

Pozitivní zprávou je setrvání útočníka Tomáše Poznara, který sice pravidelně nastupoval i v minulé sezoně, ale to ještě hostoval z Plzně. Nyní podepsal se zlínským klubem novou smlouvu.

FC Fastav Zlín odstartuje ligový podzim v pondělí 15. července atraktivním zápasem s mistrovskou Slavií Praha. Její novou posilou je rumunský záložník Nicolae Stanciu, který by si tak mohl odbýt premiéru ve slávistickém dresu právě na stadiónu ve Zlíně. Další hvězdou v týmu Slavie je Tomáš Souček, nejlepší hráč minulého ročníku ligy. Takže o tahák pro fanoušky je postaráno.

Reklama
Přidejte se k nám na Facebooku!

Hodnocení

5 hvězdiček / Hodnoceno: 1x


Přidat/zobrazit komentáře

Aktuálně

Obchvat Frýdku-Místku je zprovozněn. Po D48 od Nového Jičína po Český Těšín Obchvat Frýdku-Místku je zprovozněn. Po D48 od Nového Jičína po Český Těšín
Začala stavba další části obchvatu Jihlavy. Odvede dopravu od Třebíče mimo centrum Začala stavba další části obchvatu Jihlavy. Odvede dopravu od Třebíče mimo centrum
Policie chce podat obžalobu za výbuch domu v Koryčanech, kde zahynuli dva dobrovolní hasiči Policie chce podat obžalobu za výbuch domu v Koryčanech, kde zahynuli dva dobrovolní hasiči

Stavba posledního úseku D1 okolo Přerova může začít. Zafunguje jako obchvat města Stavba posledního úseku D1 okolo Přerova může začít. Zafunguje jako obchvat města
Velký návrat vlaků mezi Brnem a Blanskem. Adamov má nové nádraží Velký návrat vlaků mezi Brnem a Blanskem. Adamov má nové nádraží
Na severní Moravě možná bude gigafactory od LG. Využít chce blízkost továren Kia a Hyundai Na severní Moravě možná bude gigafactory od LG. Využít chce blízkost továren Kia a Hyundai


Komentáře