Nový trenér Zlína Josef Csaplár si pochvaluje posilu Antonína Fantiše

ZLÍN - S novým trenérem Josefem Csaplárem vstoupí fotbalisté FC Fastav Zlín v polovině července do nadcházejícího ročníku první ligy. A také s několika posilami, z nichž známou postavou je především útočník Antonín Fantiš.

Reklama

V dresu Příbrami vstřelil v minulé sezoně sedm gólů. A nečekaně přichází i záložník Dominik Mašek z Mladé Boleslavi.

Kouč Csaplár hrál za Příbram a Teplice a trenérsky na sebe upozornil už v sezoně 2001/2002 při mistrovském titulu Slovanu Liberec, kde úzce spolupracoval ve dvojici s uznávaným koučem Ladislavem Škorpilem.

Potom působil mj. v pražské Slavii, Řecku, Polsku, Viktorii Žižkov, krátce znovu v Liberci ve dvojici s Jiřím Kotrbou, u českých mládežnických reprezentací a v roce 2018 přivedl Příbram do první ligy. V minulé sezoně ale v průběhu jarní části ve středočeském klubu skončil. Od léta se přesunul do Zlína, což je pro něm vůbec první angažmá na Moravě.

Příchod Csaplára je další z řady trenérských rošád, které ve Zlíně probíhaly. Během krátké doby na lavičce „ševců“ působili po odchodu Bohumila Páníka do Baníku Ostrava postupně Vlastimil Petržela, Michal Bílek, Roman Pivarník a Jan Kameník.

Zatímco Bílek byl uvolněn k reprezentaci Kazachstánu, jeho nástupce Pivarník vydržel u týmu jen několik měsíců a Kameníkovo angažmá bylo přechodným řešením před nástupem Csaplára.

Nový trenér kvituje těžké přípravné zápasy se zahraničními soupeři. Zlínští prohráli na rakouském soustředění s ruským Lokomotivem Moskva 2:4. „Takové zápasy jsou přínosné, protože odhalí herní nedostatky. Požaduji po hráčích pohyb, důraz, bojovnost, ale i fotbalové prvky,“ vyjádřil se kouč o záměrech na klubovém webu.

Vrátil se po dvou letech

Ve zmíněném duelu s moskevským celkem nastoupil za Zlín poprvé útočník Antonín Fantiš, který přišel z Příbrami. „Znám ho odmalička, poslední rok a půl jsem ho v Příbrami taky trénoval. Je typem fotbalisty, který by nám měl pomoci. Naznačil to už při svém prvním startu v přípravě,“ řekl Csaplár na adresu zkušeného hráče. Pro Fantiše jde vlastně o návrat po dvou letech, protože ve Zlíně v minulosti už působil. Ale tehdy jej limitovala zranění. Fantiš kromě ligových začátků v Příbrami hrál i za Baník Ostrava a FK Jablonec.

Ve Zlíně se mezi oběma Fantišovými štacemi v klubu protočili zahraniční hráči. „Někteří z těch, co tady byli dříve, už jsou jinde, ale zase přišli noví kluci. Z českého jádra Zlína znám ale prakticky všechny spoluhráče,“ glosoval nový útočník kádr „ševců“, kteří se připravují na ligu.

Mašek přišel z Mladé Boleslavi

V předligové generálce nastoupil za Zlín proti slovenské Senici překvapivě záložník Dominik Mašek, nová akvizice z Mladé Boleslavi. Stejně jako Fantiš začínal v lize v Příbrami, odkud ho zná trenér Csaplár.

Mašek už jako mladík odešel do německého Hamburku, působil v Nizozemsku a po návratu z ciziny přijal nabídku z Bohemians Praha 1905. V lednu 2019 zamířil do Mladé Boleslavi, kde se ale v silné konkurenci příliš nedostal do základní sestavy a po půl roce odchází do Zlína.

Velkou smůlu měl krátce po příchodu z Brna do Zlína stoper Lukáš Vraštil, který si přetrhl křížový vaz a bude mimo hru celý podzim. Přitom se s ním počítalo do středu obrany.  Vraštil naskočil do první ligy v dresu Mladé Boleslavi, hostoval v Ústí nad Labem a v Baníku Ostrava. Poslední tři sezony strávil ve Zbrojovce Brno, kde ale neprodloužil smlouvu a v létě přestoupil do Zlína.

Poznar zůstává

Pozitivní zprávou je setrvání útočníka Tomáše Poznara, který sice pravidelně nastupoval i v minulé sezoně, ale to ještě hostoval z Plzně. Nyní podepsal se zlínským klubem novou smlouvu.

FC Fastav Zlín odstartuje ligový podzim v pondělí 15. července atraktivním zápasem s mistrovskou Slavií Praha. Její novou posilou je rumunský záložník Nicolae Stanciu, který by si tak mohl odbýt premiéru ve slávistickém dresu právě na stadiónu ve Zlíně. Další hvězdou v týmu Slavie je Tomáš Souček, nejlepší hráč minulého ročníku ligy. Takže o tahák pro fanoušky je postaráno.

Reklama
Přidejte se k nám na Facebooku!

Hodnocení

5 hvězdiček / Hodnoceno: 1x


Přidat/zobrazit komentáře

Aktuálně

Tři tituly Třince v řadě? Něco výjimečného, podotýká Tomáš Plíhal Tři tituly Třince v řadě? Něco výjimečného, podotýká Tomáš Plíhal
Vítkovice? Na titul se nedá zapomenout, říká ligový mistr Houška Vítkovice? Na titul se nedá zapomenout, říká ligový mistr Houška
Vítkovice? Nejkrásnější etapa v kariéře, říká ligový mistr Houška Vítkovice? Nejkrásnější etapa v kariéře, říká ligový mistr Houška

Vukadinovič se vrátil do Zlína Vukadinovič se vrátil do Zlína
Do Beskyd se cestující dostanou z Ostravy novými soupravami Do Beskyd se cestující dostanou z Ostravy novými soupravami
Trenéra Jiřího Jarošíka nahradil v Prostějově Daniel Šmejkal Trenéra Jiřího Jarošíka nahradil v Prostějově Daniel Šmejkal


Komentáře