Nový trenér Stavjaňa už vede hokejisty Zlína i na ledě

ZLÍN - Zásadní změna nastala během léta na trenérské lavičce extraligového hokejového celku PSG Berani Zlín. Novým koučem se stal bývalý reprezentant a dvojnásobný mistr světa z let 1985 a 1996, čtyřnásobný bronzový medailista ze šampionátů a zkušený trenér Antonín Stavjaňa.

Reklama

Po „suché“ přípravě vedl už i první tréninky na ledové ploše. Jeho předchůdce v trenérské roli Robert Svoboda se po několika letech u áčka přesunul znovu ke zlínským juniorům.

Stavjaňa je odchovancem místního klubu a po extraligových začátcích v Dukle Trenčín hrál za tehdejší Gottwaldov. Okusil i nejvyšší soutěže ve Finsku a Švédsku a po návratu do Česka byl pilířem obranných řad nesmírně silného kádru Vsetína při jeho triumfech v extralize.

Od skončení hráčské dráhy se věnuje trénování. Kromě mateřského Zlína koučoval v sezoně 2010/2011 v extralize Karlovy Vary. Předtím i potom působil na Slovensku - ve Slovanu Bratislava, Dukle Trenčín, Košicích a Nitře, s níž vyhrál slovenskou extraligu. S Nitrou se představil jako trenér rovněž v Lize mistrů, v níž se slovenský tým potkal i s Libercem.

Od dubna 2016 do října 2017 vedl Stavjaňa prvoligový Motor České Budějovice. Z jihu Čech odešel znovu do slovenské Nitry. Odtud jej ale zlákala k návratu do Zlína možnost trénovat znovu v české extralize.

Köhler a Szturc

Stavjaňa se stávajícím asistentem Martinem Hamrlíkem registrují i pohyb v hráčském kádru tradičního účastníka nejvyšší soutěže. Staronovou tváří je útočník Bedřich Köhler, který přichází z Komety Brno. Předtím působil i v Mladé Boleslavi a ve Zlíně si od něj slibují, že naváže na svoje předchozí působení v tomto klubu. Ze Švédska přichází útočník Rickard Palmberg. V přípravě dostanou šanci i hráči z prvoligového Přerova.

Ke zlínskému týmu se při nástupu na led připojil také útočník Roman Szturc, který nebude pokračovat ve Vítkovicích. Rodák z Karviné přitom odehrál za ostravský celek dvanáct sezon v extralize, patřil k pevným článkům sestavy. Proto je pro něj změna působiště velkou novinkou, ale i to je součást hokeje.

„Zatím jej bereme jen na období v začátku sezony pro případ, že by se do té doby neuzdravil Jiří Ondráček. Szturc je zkušeným hráčem, který nám může svým způsobem pomoci. Třeba ho změna oživí. Věřím, že se uplatní,“ uvedl Stavjaňa na jeho adresu na klubovém webu. Szturc tak bude bojovat o to, aby si extraligovými výkony do října vysloužil případně smlouvu až do konce sezony.

Berani Zlín zahájí sérii přípravných zápasů na konci první poloviny srpna. V plánu jsou například duely s Kometou Brno, HC Olomouc, Duklou Trenčín i dalšími soupeři. „Hráči se budou do tempa dostávat postupně. Chceme zapracovat na určitém herním systému. Je to i hodně o bruslení a kondici,“ nastínil Stavjaňa, jak tým přistupuje k nadcházejícímu programu před startem extraligy.

Reklama
Přidejte se k nám na Facebooku!

Hodnocení

5 hvězdiček / Hodnoceno: 1x


Přidat/zobrazit komentáře

Aktuálně

Vukadinovič se vrátil do Zlína Vukadinovič se vrátil do Zlína
Do Beskyd se cestující dostanou z Ostravy novými soupravami Do Beskyd se cestující dostanou z Ostravy novými soupravami
Trenéra Jiřího Jarošíka nahradil v Prostějově Daniel Šmejkal Trenéra Jiřího Jarošíka nahradil v Prostějově Daniel Šmejkal

Fotbalisté Zbrojovky Brno dominovali v Ústí a chystají se na Spartu B Fotbalisté Zbrojovky Brno dominovali v Ústí a chystají se na Spartu B
Ostravští basketbalisté si ze severu Čech přivezli vítězství i prohru Ostravští basketbalisté si ze severu Čech přivezli vítězství i prohru
Brankář Jakub Sedláček posílí hokejisty Olomouce Brankář Jakub Sedláček posílí hokejisty Olomouce


Komentáře