Nové posily se zabydlují v kádru brněnské Komety

Hokejová aréna Komety Brno. Foto: archiv MoravskéListy.czHokejová aréna Komety Brno. Foto: archiv MoravskéListy.cz

BRNO - Hokejová Kometa Brno přitahuje pozornost i na začátku přípravy na ledové ploše. Tým nejprve sehrál dva zápasy proti celkům, se kterými se nebude potkávat v extralize.

Reklama

A zajímavou konfrontací jsou samozřejmě duely s tradičními soupeři, jako jsou HC Oceláři Třinec, HC Olomouc a PSG Berani Zlín, jakož i Slovan Bratislava.

Mistrovský soubor z let 2017 a 2018 a semifinalista minulého ročníku extraligy z Brna doznal i během letní přestávky hráčských změn, ale mezi nově příchozími hokejisty jsou i zkušení hráči s reprezentačními zkušenostmi.

Ti si zahráli samozřejmě hned na úvod proti slovenské Dukle Trenčín a prvoligovému Motoru České Budějovice.

Lev přišel z Vítkovic

Útočník Jakub Lev se může pochlubit tím, že působil nebo momentálně hraje za kluby ze tří ze čtyř největších českých měst. Po úspěšné etapě kariéry v domovské Plzni přesídlil do Ostravy a stal se oporou HC Vítkovice Ridera. A před pár měsíci vyměnil ostravské hokejové prostředí za Brno.

Lev zanechal ve Vítkovicích výraznou stopu. Za dva roky odehrál všechny zápasy a prosazoval se střelecky, což svědčí o jeho sportovní formě, ale i odolnosti a všestranné kondici. Extraligové medaile ale získával předtím v Plzni, kde v roce 2013 slavil mistrovský titul a v roce 2016 bronz.

Zajímavostí pro Jakuba Lva je i fakt, že poslední starty za Vítkovice si připsal letos na jaře ve čtvrtfinále play off proti Třinci. A se stejným soupeřem se potkává už v dresu Komety i v úvodní fázi nynější přípravy, protože Brněnští si ověřují výkonnost i v soubojích s Oceláři.

„I když jsem v Kometě krátce, poznávám, že je v Brně hokej dominantním sportem. Zatím mohu být spokojen s přijetím v novém působišti. První přípravné zápasy jsou sice poznamenané ještě nerozehraností, ale to je pochopitelné,“ svěřil se Lev na klubovém webu.

Pyrochta hrál naposledy v zámoří

Zatímco Jakub Lev by měl patřit ofenzivním tahounům Komety, v obraně je novou tváří Filip Pyrochta. Stejně jako Lev má extraligovou medaili, v roce 2017 vybojoval v barvách Liberce stříbro.

O rok později odešel do zámoří, aby se pokusil prorazit do NHL. To se mu zatím nepovedlo, a tak se letos vrátil. Překvapivě ale ne znovu do Liberce, ale zamířil do Brna. Podle svých slov i proto, že pochází z Třebíče. Dlouho byl kvůli hokeji mimo domov a nyní to tam bude mít z Brna blíž.

Dvaadvacetiletý Pyrochta si vyzkoušel v minulosti i reprezentační dres, dokonce ještě jako hráč Liberce bojoval o nominaci na MS v roce 2018. Adeptem pro národní mužstvo bude jistě i coby hokejista brněnské Komety. „Každá případná pozvánka do národního týmu potěší. Ale k tomu jsou zapotřebí výkony v extralize,“ uvědomuje si Pyrochta.

Reklama
Přidejte se k nám na Facebooku!

Hodnocení

2.33 hvězdiček / Hodnoceno: 3x


Přidat/zobrazit komentáře

Aktuálně

Vukadinovič se vrátil do Zlína Vukadinovič se vrátil do Zlína
Do Beskyd se cestující dostanou z Ostravy novými soupravami Do Beskyd se cestující dostanou z Ostravy novými soupravami
Trenéra Jiřího Jarošíka nahradil v Prostějově Daniel Šmejkal Trenéra Jiřího Jarošíka nahradil v Prostějově Daniel Šmejkal

Fotbalisté Zbrojovky Brno dominovali v Ústí a chystají se na Spartu B Fotbalisté Zbrojovky Brno dominovali v Ústí a chystají se na Spartu B
Ostravští basketbalisté si ze severu Čech přivezli vítězství i prohru Ostravští basketbalisté si ze severu Čech přivezli vítězství i prohru
Brankář Jakub Sedláček posílí hokejisty Olomouce Brankář Jakub Sedláček posílí hokejisty Olomouce


Komentáře