Nové posily se zabydlují v kádru brněnské Komety

BRNO - Hokejová Kometa Brno přitahuje pozornost i na začátku přípravy na ledové ploše. Tým nejprve sehrál dva zápasy proti celkům, se kterými se nebude potkávat v extralize.

Reklama

A zajímavou konfrontací jsou samozřejmě duely s tradičními soupeři, jako jsou HC Oceláři Třinec, HC Olomouc a PSG Berani Zlín, jakož i Slovan Bratislava.

Mistrovský soubor z let 2017 a 2018 a semifinalista minulého ročníku extraligy z Brna doznal i během letní přestávky hráčských změn, ale mezi nově příchozími hokejisty jsou i zkušení hráči s reprezentačními zkušenostmi.

Ti si zahráli samozřejmě hned na úvod proti slovenské Dukle Trenčín a prvoligovému Motoru České Budějovice.

Lev přišel z Vítkovic

Útočník Jakub Lev se může pochlubit tím, že působil nebo momentálně hraje za kluby ze tří ze čtyř největších českých měst. Po úspěšné etapě kariéry v domovské Plzni přesídlil do Ostravy a stal se oporou HC Vítkovice Ridera. A před pár měsíci vyměnil ostravské hokejové prostředí za Brno.

Lev zanechal ve Vítkovicích výraznou stopu. Za dva roky odehrál všechny zápasy a prosazoval se střelecky, což svědčí o jeho sportovní formě, ale i odolnosti a všestranné kondici. Extraligové medaile ale získával předtím v Plzni, kde v roce 2013 slavil mistrovský titul a v roce 2016 bronz.

Zajímavostí pro Jakuba Lva je i fakt, že poslední starty za Vítkovice si připsal letos na jaře ve čtvrtfinále play off proti Třinci. A se stejným soupeřem se potkává už v dresu Komety i v úvodní fázi nynější přípravy, protože Brněnští si ověřují výkonnost i v soubojích s Oceláři.

„I když jsem v Kometě krátce, poznávám, že je v Brně hokej dominantním sportem. Zatím mohu být spokojen s přijetím v novém působišti. První přípravné zápasy jsou sice poznamenané ještě nerozehraností, ale to je pochopitelné,“ svěřil se Lev na klubovém webu.

Pyrochta hrál naposledy v zámoří

Zatímco Jakub Lev by měl patřit ofenzivním tahounům Komety, v obraně je novou tváří Filip Pyrochta. Stejně jako Lev má extraligovou medaili, v roce 2017 vybojoval v barvách Liberce stříbro.

O rok později odešel do zámoří, aby se pokusil prorazit do NHL. To se mu zatím nepovedlo, a tak se letos vrátil. Překvapivě ale ne znovu do Liberce, ale zamířil do Brna. Podle svých slov i proto, že pochází z Třebíče. Dlouho byl kvůli hokeji mimo domov a nyní to tam bude mít z Brna blíž.

Dvaadvacetiletý Pyrochta si vyzkoušel v minulosti i reprezentační dres, dokonce ještě jako hráč Liberce bojoval o nominaci na MS v roce 2018. Adeptem pro národní mužstvo bude jistě i coby hokejista brněnské Komety. „Každá případná pozvánka do národního týmu potěší. Ale k tomu jsou zapotřebí výkony v extralize,“ uvědomuje si Pyrochta.

Reklama
Přidejte se k nám na Facebooku!

Hodnocení

2.33 hvězdiček / Hodnoceno: 3x


Přidat/zobrazit komentáře

Aktuálně

Obchvat Frýdku-Místku je zprovozněn. Po D48 od Nového Jičína po Český Těšín Obchvat Frýdku-Místku je zprovozněn. Po D48 od Nového Jičína po Český Těšín
Začala stavba další části obchvatu Jihlavy. Odvede dopravu od Třebíče mimo centrum Začala stavba další části obchvatu Jihlavy. Odvede dopravu od Třebíče mimo centrum
Policie chce podat obžalobu za výbuch domu v Koryčanech, kde zahynuli dva dobrovolní hasiči Policie chce podat obžalobu za výbuch domu v Koryčanech, kde zahynuli dva dobrovolní hasiči

Stavba posledního úseku D1 okolo Přerova může začít. Zafunguje jako obchvat města Stavba posledního úseku D1 okolo Přerova může začít. Zafunguje jako obchvat města
Velký návrat vlaků mezi Brnem a Blanskem. Adamov má nové nádraží Velký návrat vlaků mezi Brnem a Blanskem. Adamov má nové nádraží
Na severní Moravě možná bude gigafactory od LG. Využít chce blízkost továren Kia a Hyundai Na severní Moravě možná bude gigafactory od LG. Využít chce blízkost továren Kia a Hyundai


Komentáře