Milan Kerbr si po Liberci a Kypru zahraje ligu za Sigmu

OLOMOUC - Fotbalová Sigma Olomouc ohlásila na začátku letní přípravy kromě návratu trenéra Radoslava Látala do mateřského klubu, v němž slavil jako hráč řadu úspěchů, i další zajímavou novinku.

Reklama

S hanáckým celkem už trénuje Milan Kerbr, který naposledy působil v kyperském týmu Apollon Limassol. Před tím ale dlouhá léta hrál v české lize za Slovácko Uherské Hradiště a Slovan Liberec.

Milan Kerbr ve svém předešlém účinkování v české nejvyšší soutěži zanechal výraznou stopu, když patřil k oporám Liberce.

A třebaže nastupoval na levém okraji středové řady, nebo i na postu levého obránce, často se prosazoval i v ofenzivě. Dával důležité góly a památný je zápas, v němž v dresu Slovanu Liberec zaznamenal dokonce hattrick, už jako levý obránce.

V lednu 2019 odešel do kyperského Limassolu, ale provázela ho smůla. Kvůli zranění měl nucenou herní pauzu, takže se nemohl naplno prosadit.

Po ukončení angažmá na Kypru vedla Kerbrova cesta do Olomouce. Tedy do klubu, v němž působil i jeho otec Milan Kerbr starší.

V 90. letech se tehdejší útočník Sigmy dostal až do české reprezentace. Byl s národním týmem i na mistrovství Evropy 1996 v Anglii, kde Česká republika získala stříbro.

Kerbr se sice na turnaji na trávník nedostal, ale byl součástí mužstva, v němž už dominovali Nedvěd, Poborský, Kuka, Šmicer, Horňák, Kadlec, Suchopárek, Bejbl a další skvělí reprezentanti.

Přeje si hlavně zdraví

Milan Kerbr mladší si vzpomněl i na svoje olomoucké sportovní krůčky. „Když tady táta hrál, byl jsem malé dítě, ale táhlo mě to také k fotbalu. Jako žáček jsem začínal a od té doby mám k Olomouci samozřejmě pozitivní vztah. Proto je teď příjemné, ale i zavazující, když mohu být součástí áčka Sigmy jako kdysi otec,“ vyznal se Kerbr v místních médiích po návratu do Olomouce.

Pokud jde o současnost, zkušený hráč se potřebuje hlavně dostat do fyzické kondice po nucené pauze zaviněné zraněním. „Letní příprava je krátká, formu ladíme na soustředění v Rakousku,“ přemítal Kerbr, jenž nepředpokládá, že by ho v první lize něco překvapilo. „Přece jen jsem byl v cizině jek půl roku. A o lize mám ucelenou představu. Jak jsem naznačil, hlavně si přeji, abych byl zdravotně v pořádku,“ vypichuje priority.

Další posilou Greššák

Zatímco Kerbr je na olomoucké prostředí zvyklý, úplným nováčkem v týmu je slovenský záložník Lukáš Greššák. Po fotbalové stránce však toho stihl už hodně. Ve Spartaku Trnava odehrál několik sezon ve slovenské lize, dokonce přispěl k titulu loni na jaře.

Na podzim pak poznal i Evropskou ligu, v níž Trnava startovala pod vedením právě nynějšího olomouckého kouče Látala. Greššák pak působil v polském celku Zaglebie Sosnowiec. Během krátké doby tak pozná ligový fotbal ve třetí zemi.

Sigma zaznamenává i odchody. Už dříve zamířil záložník Lukáš Kalvach z Olomouce do Viktorie Plzeň. A na začátku července byl útočník Pavel Dvořák uvolněn do Slovácka Uherské Hradiště.

Po rakouském soustředění včetně zápasů s německým Karslruherem a belgickým Mouscronem už přijde na řadu domácí ligové soutěž. A Sigmu čeká pikantní start na půdě Viktorie Plzeň v sobotu 13. července 2019.

Reklama
Přidejte se k nám na Facebooku!

Hodnocení

5 hvězdiček / Hodnoceno: 1x


Přidat/zobrazit komentáře

Aktuálně

Věřím, že získáme sebedůvěru, říká nový brněnský trenér Petr Fiala Věřím, že získáme sebedůvěru, říká nový brněnský trenér Petr Fiala
Hokejový Zlín: Cílem je čtvrtfinále play off Hokejový Zlín: Cílem je čtvrtfinále play off
Chceme potvrdit dobré výsledky, přeje si karvinský střelec Michal Petráň Chceme potvrdit dobré výsledky, přeje si karvinský střelec Michal Petráň

Útočník Wágner stihl za tři měsíce Karvinou, Mladou Boleslav a teď Zlín Útočník Wágner stihl za tři měsíce Karvinou, Mladou Boleslav a teď Zlín
Po Rusku bude Ondřej Vaněk hrát za Zbrojovku Brno Po Rusku bude Ondřej Vaněk hrát za Zbrojovku Brno
Fotbalová Opava: Jurečka do rezervy, novou posilou Sus Fotbalová Opava: Jurečka do rezervy, novou posilou Sus


Komentáře