Lukáš Palyza si váží bronzu s Olomouckem a chystá se na mistrovství světa

PROSTĚJOV - Český basketbalový reprezentant Lukáš Palyza z BK Olomoucko potvrdil i v minulé ligové sezoně, že je jedním z nejlepších hráčů v soutěži. Osvědčený střelec a kapitán moravského týmu se po krátké dovolené připojí k české reprezentaci, která se chystá na mistrovství světa v Číně.

Reklama

Lukáš Palyza, který s basketbalem začínal v Ostravě, ale hrál i za Nymburk a německý Bayreuth a Prostějov, se vrátil do české ligy po roce.

V létě 2017 totiž odešel z Děčína do polského klubu Gliwice a loni zamířil do BK Olomoucko.

Zajímavostí je, že se s děčínským týmem loučil stříbrnou medailí po finále s Nymburkem. A ve své další sezoně po návratu do Česka získal s Olomouckem bronz.

V Polsku zažil ale i odvrácenou tvář špičkového sportu, když kvůli nepříjemnému zranění dlouho chyběl na palubovkách, ale dokázal se znovu dostat do formy a patřil i ke stálým členům reprezentace.

Letošního bronzu s Olomouckem si moc váží.

„Přece jen byl Nymburk jako tradičně jasným favoritem a bojovalo se o další pořadí. Přešli jsme ve čtvrtfinále před obávané Pardubice. V semifinále jsme narazili právě na mnohonásobného mistra z Nymburka a v jednom ze čtyř zápasů jsme reálně sahali po vítězství. Opravdu chyběl jen krůček, ale zaměřili jsme se pak na boj o třetí místo,“ ohlédl se Lukáš Palyza na klubovém webu.

Hanáci si v sérii o bronz poradili se Svitavami, které skončily druhé po základní části. „Máme medaili a v celkově silné konkurenci jsme prokázali, že Olomoucko bylo oživením ligy,“ kvitoval kanonýr.

Nastoupí i proti USA

Lukáš Palyza v sezoně přispěl i k postupu národního týmu na světový šampionát, který začíná poslední srpnový den v Číně.

„Účast jsme si zajistili už v předstihu prakticky v zimě, kdy bylo patrné, že se vejdeme do potřební první trojice v kvalifikační skupině,“ podotkl basketbalista, který se těší na měření sil se světovou elitou.

„Po losu se nejvíc prezentovalo, že narazíme i na celek USA. Je to pravda, takže půjde o výjimečnou událost. V sestavě Američanů by sice neměly být jejich největší hvězdy z NBA, ale pořád to bude tým složený z nesmírně kvalitních hráčů,“ mínil Lukáš Palyza.

Bálint povede Ostravu, Růžička do Brna

Třebaže je momentálně na basketbalových palubovkách přestávka, probíhá v rámci české ligy přestupové období. Letos se výraznou měrou týká i trenérských změn.

V BK Olomoucko zůstává zkušený kouč Predrag Benaček. U basketbalistů NH Ostrava ale nastala výměna. Dosavadního kouče Dušana Medveckého nahradí Peter Bálint, který mu dosud dělal asistenta.

Bálint na sebe upozornil už v minulosti na lavičce Prostějova. Nyní jej v Ostravě doplní Tomáš Bartošek, jenž se k týmu Nové huti přesunul z postu asistenta v Pardubicích, kde spolupracoval s americkým koučem Levellem Sandersem.

Pardubice nově povede americký kouč Kenneth Scalabroni, který v české lize dlouho působil v USK Praha, byl i v zahraničí a u mládeže.

Nečekaná rošáda nastala ve Svitavách. Trenér Lubomír Růžička, který tým v posledních dvou letech přivedl ke čtvrtým místům v Kooperativa NBL, nezůstal po odchodu z klubu dlouho bez angažmá.

Stal se totiž novým trenérem Brna, kde se pokusí o postupný výkonnostní růst družstva jako se mu to povedlo při systematické práci ve Svitavách. Na Růžičkovu práci u týmu Svitav hodlá navázat dosavadní asistent Lukáš Pivoda, jenž dostane šanci na pozici hlavního trenéra.

V Děčíně došlo k trenérské výměně už v závěru minulé sezony, kdy po neuvěřitelných patnácti letech v klubu skončil Pavel Budínský. Jeho nástupce Tomáš Grepl se díky stříbrné medaili osvědčil natolik, že prodloužil smlouvu na další období.

Reklama
Přidejte se k nám na Facebooku!

Hodnocení

5 hvězdiček / Hodnoceno: 1x


Přidat/zobrazit komentáře

Aktuálně

Obchvat Frýdku-Místku je zprovozněn. Po D48 od Nového Jičína po Český Těšín Obchvat Frýdku-Místku je zprovozněn. Po D48 od Nového Jičína po Český Těšín
Začala stavba další části obchvatu Jihlavy. Odvede dopravu od Třebíče mimo centrum Začala stavba další části obchvatu Jihlavy. Odvede dopravu od Třebíče mimo centrum
Policie chce podat obžalobu za výbuch domu v Koryčanech, kde zahynuli dva dobrovolní hasiči Policie chce podat obžalobu za výbuch domu v Koryčanech, kde zahynuli dva dobrovolní hasiči

Stavba posledního úseku D1 okolo Přerova může začít. Zafunguje jako obchvat města Stavba posledního úseku D1 okolo Přerova může začít. Zafunguje jako obchvat města
Velký návrat vlaků mezi Brnem a Blanskem. Adamov má nové nádraží Velký návrat vlaků mezi Brnem a Blanskem. Adamov má nové nádraží
Na severní Moravě možná bude gigafactory od LG. Využít chce blízkost továren Kia a Hyundai Na severní Moravě možná bude gigafactory od LG. Využít chce blízkost továren Kia a Hyundai


Komentáře