Lukáš Palyza si váží bronzu s Olomouckem a chystá se na mistrovství světa

PROSTĚJOV - Český basketbalový reprezentant Lukáš Palyza z BK Olomoucko potvrdil i v minulé ligové sezoně, že je jedním z nejlepších hráčů v soutěži. Osvědčený střelec a kapitán moravského týmu se po krátké dovolené připojí k české reprezentaci, která se chystá na mistrovství světa v Číně.

Reklama

Lukáš Palyza, který s basketbalem začínal v Ostravě, ale hrál i za Nymburk a německý Bayreuth a Prostějov, se vrátil do české ligy po roce.

V létě 2017 totiž odešel z Děčína do polského klubu Gliwice a loni zamířil do BK Olomoucko.

Zajímavostí je, že se s děčínským týmem loučil stříbrnou medailí po finále s Nymburkem. A ve své další sezoně po návratu do Česka získal s Olomouckem bronz.

V Polsku zažil ale i odvrácenou tvář špičkového sportu, když kvůli nepříjemnému zranění dlouho chyběl na palubovkách, ale dokázal se znovu dostat do formy a patřil i ke stálým členům reprezentace.

Letošního bronzu s Olomouckem si moc váží.

„Přece jen byl Nymburk jako tradičně jasným favoritem a bojovalo se o další pořadí. Přešli jsme ve čtvrtfinále před obávané Pardubice. V semifinále jsme narazili právě na mnohonásobného mistra z Nymburka a v jednom ze čtyř zápasů jsme reálně sahali po vítězství. Opravdu chyběl jen krůček, ale zaměřili jsme se pak na boj o třetí místo,“ ohlédl se Lukáš Palyza na klubovém webu.

Hanáci si v sérii o bronz poradili se Svitavami, které skončily druhé po základní části. „Máme medaili a v celkově silné konkurenci jsme prokázali, že Olomoucko bylo oživením ligy,“ kvitoval kanonýr.

Nastoupí i proti USA

Lukáš Palyza v sezoně přispěl i k postupu národního týmu na světový šampionát, který začíná poslední srpnový den v Číně.

„Účast jsme si zajistili už v předstihu prakticky v zimě, kdy bylo patrné, že se vejdeme do potřební první trojice v kvalifikační skupině,“ podotkl basketbalista, který se těší na měření sil se světovou elitou.

„Po losu se nejvíc prezentovalo, že narazíme i na celek USA. Je to pravda, takže půjde o výjimečnou událost. V sestavě Američanů by sice neměly být jejich největší hvězdy z NBA, ale pořád to bude tým složený z nesmírně kvalitních hráčů,“ mínil Lukáš Palyza.

Bálint povede Ostravu, Růžička do Brna

Třebaže je momentálně na basketbalových palubovkách přestávka, probíhá v rámci české ligy přestupové období. Letos se výraznou měrou týká i trenérských změn.

V BK Olomoucko zůstává zkušený kouč Predrag Benaček. U basketbalistů NH Ostrava ale nastala výměna. Dosavadního kouče Dušana Medveckého nahradí Peter Bálint, který mu dosud dělal asistenta.

Bálint na sebe upozornil už v minulosti na lavičce Prostějova. Nyní jej v Ostravě doplní Tomáš Bartošek, jenž se k týmu Nové huti přesunul z postu asistenta v Pardubicích, kde spolupracoval s americkým koučem Levellem Sandersem.

Pardubice nově povede americký kouč Kenneth Scalabroni, který v české lize dlouho působil v USK Praha, byl i v zahraničí a u mládeže.

Nečekaná rošáda nastala ve Svitavách. Trenér Lubomír Růžička, který tým v posledních dvou letech přivedl ke čtvrtým místům v Kooperativa NBL, nezůstal po odchodu z klubu dlouho bez angažmá.

Stal se totiž novým trenérem Brna, kde se pokusí o postupný výkonnostní růst družstva jako se mu to povedlo při systematické práci ve Svitavách. Na Růžičkovu práci u týmu Svitav hodlá navázat dosavadní asistent Lukáš Pivoda, jenž dostane šanci na pozici hlavního trenéra.

V Děčíně došlo k trenérské výměně už v závěru minulé sezony, kdy po neuvěřitelných patnácti letech v klubu skončil Pavel Budínský. Jeho nástupce Tomáš Grepl se díky stříbrné medaili osvědčil natolik, že prodloužil smlouvu na další období.

Reklama
Přidejte se k nám na Facebooku!

Hodnocení

5 hvězdiček / Hodnoceno: 1x


Přidat/zobrazit komentáře

Aktuálně

Vukadinovič se vrátil do Zlína Vukadinovič se vrátil do Zlína
Do Beskyd se cestující dostanou z Ostravy novými soupravami Do Beskyd se cestující dostanou z Ostravy novými soupravami
Trenéra Jiřího Jarošíka nahradil v Prostějově Daniel Šmejkal Trenéra Jiřího Jarošíka nahradil v Prostějově Daniel Šmejkal

Fotbalisté Zbrojovky Brno dominovali v Ústí a chystají se na Spartu B Fotbalisté Zbrojovky Brno dominovali v Ústí a chystají se na Spartu B
Ostravští basketbalisté si ze severu Čech přivezli vítězství i prohru Ostravští basketbalisté si ze severu Čech přivezli vítězství i prohru
Brankář Jakub Sedláček posílí hokejisty Olomouce Brankář Jakub Sedláček posílí hokejisty Olomouce


Komentáře