Jasným cílem Zbrojovky Brno je postup do ligy

BRNO - Právě se rozbíhající ročník druhé fotbalové ligy je atypický tím, že v ní startuje celkem pět celků ze dvou největších měst republiky. Praha má zastoupení Duklou, Viktorií Žižkov a Slavojem Vyšehrad, Brno v soutěži reprezentují Zbrojovka a nováček SK Líšeň. Oba brněnské týmy mají zřejmě odlišné ambice.

Reklama

Zbrojovka touží podle slov trenéra Šustra po postupu do první ligy, SK Líšeň bez druholigových zkušeností klubu avizuje skromnější cíle v podobě klidné záchrany v soutěži.

Brněnská Zbrojovka bojovala ještě na počátku června v baráži o návrat do první ligy. V hektickém závěru sezony nakonec neuspěla v konfrontaci s Příbramí, třebaže oba zápasy skončily remízou. Nakonec rozhodl v tomto dvojutkání hraném podle pohárového modelu ve prospěch Příbrami větší počet vstřelených gólů na hřišti soupeře (Brno-Příbram 3:3, Příbram-Brno 1:1).

Z kádru Zbrojovky odešli po sezoně talentovaný záložník Ladislav Krejčí do pražské Sparty, útočník Michal Škoda do Příbrami a stoper Lukáš Vraštil do Zlína. Prvně dva jmenovaní už nastoupili za své nové kluby, Krejčí debutoval ve Spartě proti Jablonci. Smůlu měl po příchodu do Zlína Vraštil, když se vážně zranil v přípravě.

Trenér Pavel Šustr cítil po baráži zklamání, ale pak se znovu vrhl do práce. „Naším cílem byl postup, třetí místo ve druhé lize sice ještě zaručilo baráž, ale nedotáhli jsme to všechno do konce. Na naší touze po první lize se nic nemění. Vítěz druhé ligy jde přímo výš, to je velká výzva,“ poznamenal kouč při startu do nové sezony.

Zbrojovka na úvod podzimu remizovala ve Vlašimi, první domácí zápas sehraje už v pátek 27. července s Pardubicemi. Tedy s celkem, který loni patřil do horní poloviny tabulky. „Žádný zápas ve druhé lize není snadný, ale chceme brněnské fanoušky potěšit bodovým ziskem a odvděčit se jim za přízeň z jarní baráže,“ nastínil Šustr.

Kříž a Vintr do Líšně

V tomto týdnu Zbrojovka uvolnila dva hráče právě do SK Líšeň. V rámci Brna se tak stěhují záložník Dominik Kříž a Roman Vintr. Líšeň si odbyla premiéru při remíze s Varnsdorfem a nejbližší zápas sehraje v sobotu v Chrudimi, která minule vyhrála ve Vítkovicích.

Trenér Miloslav Machálek vnímá náročnost druhé ligy. „Ve srovnání s předními celky nemáme asi tak široký hráčský kádr jako mnozí favorité, každé zranění a marodka jsou znát. Proto se snažíme tým posílit,“ uvedl kouč v místních médiích.

Líšeň je pro všechny druholigové soupeře velkou neznámou. „Moc se mi líbila atmosféra na tamním stadionu, domácí tým příkladně bojoval a určitě bude houževnatým protivníkem,“ ocenil nového účastníka druhé ligy trenér Varnsdorfu David Oulehla po zápase v Brně.

Reklama
Přidejte se k nám na Facebooku!

Hodnocení

5 hvězdiček / Hodnoceno: 1x


Přidat/zobrazit komentáře

Aktuálně

Po Baníku Ostrava trénuje od konce října fotbalisty Jihlavy. Není to sešup dolů, tvrdí Ondřej Smetana Po Baníku Ostrava trénuje od konce října fotbalisty Jihlavy. Není to sešup dolů, tvrdí Ondřej Smetana
Tři tituly Třince v řadě? Něco výjimečného, podotýká Tomáš Plíhal Tři tituly Třince v řadě? Něco výjimečného, podotýká Tomáš Plíhal
Vítkovice? Na titul se nedá zapomenout, říká ligový mistr Houška Vítkovice? Na titul se nedá zapomenout, říká ligový mistr Houška

Vítkovice? Nejkrásnější etapa v kariéře, říká ligový mistr Houška Vítkovice? Nejkrásnější etapa v kariéře, říká ligový mistr Houška
Vukadinovič se vrátil do Zlína Vukadinovič se vrátil do Zlína
Do Beskyd se cestující dostanou z Ostravy novými soupravami Do Beskyd se cestující dostanou z Ostravy novými soupravami


Komentáře