Jasným cílem Zbrojovky Brno je postup do ligy

BRNO - Právě se rozbíhající ročník druhé fotbalové ligy je atypický tím, že v ní startuje celkem pět celků ze dvou největších měst republiky. Praha má zastoupení Duklou, Viktorií Žižkov a Slavojem Vyšehrad, Brno v soutěži reprezentují Zbrojovka a nováček SK Líšeň. Oba brněnské týmy mají zřejmě odlišné ambice.

Reklama

Zbrojovka touží podle slov trenéra Šustra po postupu do první ligy, SK Líšeň bez druholigových zkušeností klubu avizuje skromnější cíle v podobě klidné záchrany v soutěži.

Brněnská Zbrojovka bojovala ještě na počátku června v baráži o návrat do první ligy. V hektickém závěru sezony nakonec neuspěla v konfrontaci s Příbramí, třebaže oba zápasy skončily remízou. Nakonec rozhodl v tomto dvojutkání hraném podle pohárového modelu ve prospěch Příbrami větší počet vstřelených gólů na hřišti soupeře (Brno-Příbram 3:3, Příbram-Brno 1:1).

Z kádru Zbrojovky odešli po sezoně talentovaný záložník Ladislav Krejčí do pražské Sparty, útočník Michal Škoda do Příbrami a stoper Lukáš Vraštil do Zlína. Prvně dva jmenovaní už nastoupili za své nové kluby, Krejčí debutoval ve Spartě proti Jablonci. Smůlu měl po příchodu do Zlína Vraštil, když se vážně zranil v přípravě.

Trenér Pavel Šustr cítil po baráži zklamání, ale pak se znovu vrhl do práce. „Naším cílem byl postup, třetí místo ve druhé lize sice ještě zaručilo baráž, ale nedotáhli jsme to všechno do konce. Na naší touze po první lize se nic nemění. Vítěz druhé ligy jde přímo výš, to je velká výzva,“ poznamenal kouč při startu do nové sezony.

Zbrojovka na úvod podzimu remizovala ve Vlašimi, první domácí zápas sehraje už v pátek 27. července s Pardubicemi. Tedy s celkem, který loni patřil do horní poloviny tabulky. „Žádný zápas ve druhé lize není snadný, ale chceme brněnské fanoušky potěšit bodovým ziskem a odvděčit se jim za přízeň z jarní baráže,“ nastínil Šustr.

Kříž a Vintr do Líšně

V tomto týdnu Zbrojovka uvolnila dva hráče právě do SK Líšeň. V rámci Brna se tak stěhují záložník Dominik Kříž a Roman Vintr. Líšeň si odbyla premiéru při remíze s Varnsdorfem a nejbližší zápas sehraje v sobotu v Chrudimi, která minule vyhrála ve Vítkovicích.

Trenér Miloslav Machálek vnímá náročnost druhé ligy. „Ve srovnání s předními celky nemáme asi tak široký hráčský kádr jako mnozí favorité, každé zranění a marodka jsou znát. Proto se snažíme tým posílit,“ uvedl kouč v místních médiích.

Líšeň je pro všechny druholigové soupeře velkou neznámou. „Moc se mi líbila atmosféra na tamním stadionu, domácí tým příkladně bojoval a určitě bude houževnatým protivníkem,“ ocenil nového účastníka druhé ligy trenér Varnsdorfu David Oulehla po zápase v Brně.

Reklama
Přidejte se k nám na Facebooku!

Hodnocení

5 hvězdiček / Hodnoceno: 1x


Přidat/zobrazit komentáře

Aktuálně

Obchvat Frýdku-Místku je zprovozněn. Po D48 od Nového Jičína po Český Těšín Obchvat Frýdku-Místku je zprovozněn. Po D48 od Nového Jičína po Český Těšín
Začala stavba další části obchvatu Jihlavy. Odvede dopravu od Třebíče mimo centrum Začala stavba další části obchvatu Jihlavy. Odvede dopravu od Třebíče mimo centrum
Policie chce podat obžalobu za výbuch domu v Koryčanech, kde zahynuli dva dobrovolní hasiči Policie chce podat obžalobu za výbuch domu v Koryčanech, kde zahynuli dva dobrovolní hasiči

Stavba posledního úseku D1 okolo Přerova může začít. Zafunguje jako obchvat města Stavba posledního úseku D1 okolo Přerova může začít. Zafunguje jako obchvat města
Velký návrat vlaků mezi Brnem a Blanskem. Adamov má nové nádraží Velký návrat vlaků mezi Brnem a Blanskem. Adamov má nové nádraží
Na severní Moravě možná bude gigafactory od LG. Využít chce blízkost továren Kia a Hyundai Na severní Moravě možná bude gigafactory od LG. Využít chce blízkost továren Kia a Hyundai


Komentáře