Jakub Šiřina znovu táhne basketbalisty Opavy

Basketbalisté Opavy figurují na druhém místě ligové tabulky. Zásadní podíl na tom má nejlepší střelec a lídr týmu Jakub Šiřina. Ve většině utkání dominoval ve všech herních činnostech. A má průměr 27 bodů na zápas.

Reklama

Nedávno odstartovaný ročník basketbalové ligy mužů má zase jednoznačného favorita v týmu Nymburka. Jeho vedoucí postavení v tabulce nikoho nepřekvapuje, nicméně největší pozornost si v tomto období ale určitě vysloužil celek BK Opava.

Navzdory tomu, že Opavští přišli během léta o dva hráče, kteří odešli do jiného ligového klubu, a navíc je sužovala marodka, předvádějí vynikající výkony. A  patří jim zaslouženě druhé místo v tabulce. Obdivuhodná je jejich střelecká úspěšnost, když ve třech úvodních kolech nastříleli dohromady přes třístovku bodů (96, 107, 101).

Celkově mají při přerušení soutěže na svém kontě pět vítězství a jedinou prohru právě na půdě suverénního Nymburka.

Ústředními postavamii opavského klubu jsou rozehrávač Jakub Šiřina a trenér a sportovní manažer Petr Czudek. Šiřina vládne střelecké statistice Kooperativa NBL, když zpočátku nastřílel postupně 36, 25 a 32 bodů. Momentálně má skvělý průměr 27 bodů na zápas.

„Jednotlivé statistiky opravdu tolik neřeším. Jsem rád, že jsme na úvod ligy vyhráli venku i potom dvakrát doma. Od toho se jsme se odrazili,“ konstatoval basketbalista, který byl vyhlášen nejužitečnějším ligovým hráčem v minulé sezoně. A zatím tenhle primát potvrzuje i v nynějším dění pod ligovými koši.

Lídra chválí i trenér

Spolehlivého lídra a střelce Šiřinu chválí i Petr Czudek. „Je natolik zkušeným hráčem, že na něm ani v září a počátkem října nebyla znát dlouhá přestávka od březnového konce minulého ročníku. S jistotou a plynulostí přešel do nové sezony a je klíčovým faktorem v naší hře,“ liboval si kouč.

Czudek se Šiřinou společně ještě nastupovali za opavský tým v jednom dresu, takže se velmi dobře doplňují i při symbióze trenér-hráč. A jejich spolupráce má patřičný efekt i na celý tým.

„S výsledky i výkony panuje spokojenost. V každém z utkání jsme hráli koncentrovaně po celých čtyřicet minut,“
těšilo trenéra před přerušením soutěže.

Reklama
Přidejte se k nám na Facebooku!

Hodnocení

4.33 hvězdiček / Hodnoceno: 3x


Přidat/zobrazit komentáře

Aktuálně

Vítkovice? Na titul se nedá zapomenout, říká ligový mistr Houška Vítkovice? Na titul se nedá zapomenout, říká ligový mistr Houška
Vítkovice? Nejkrásnější etapa v kariéře, říká ligový mistr Houška Vítkovice? Nejkrásnější etapa v kariéře, říká ligový mistr Houška
Vukadinovič se vrátil do Zlína Vukadinovič se vrátil do Zlína

Do Beskyd se cestující dostanou z Ostravy novými soupravami Do Beskyd se cestující dostanou z Ostravy novými soupravami
Trenéra Jiřího Jarošíka nahradil v Prostějově Daniel Šmejkal Trenéra Jiřího Jarošíka nahradil v Prostějově Daniel Šmejkal
Fotbalisté Zbrojovky Brno dominovali v Ústí a chystají se na Spartu B Fotbalisté Zbrojovky Brno dominovali v Ústí a chystají se na Spartu B


Komentáře