Jako hráč získal hokejový titul s pražskou Slavií, teď bude Aleš Krátoška asistentem trenéra v Třinci

Trenér Aleš Krátoška. Foto Archiv MediashowTrenér Aleš Krátoška. Foto Archiv Mediashow

Hokejový mistr extraligy z Třince oznámil doplnění trenérského realizačního týmu Ocelářů. Do klubu nově přichází na post asistenta kouče Aleš Krátoška, který vytvoří na střídačce trojici s hlavním trenérem Václavem Varaďou a dosavadním asistentem Markem Zadinou.

Reklama

Během hráčské kariéry prošel někdejší útočník Aleš Krátoška pěti extraligovými kluby (se Slavií Praha získal mistrovský titul), působil i ve třech zahraničních ligách. S trénováním začal u mládeže, pohyboval se i u juniorské reprezentace a po angažmá v Mountfieldu Hradec Králové v nejvyšší soutěži zamířil do Třince.

Když v roce 2018 přišel do Hradce Králové, zavzpomínal na svoje začátky ve vrcholovém hokeji.

„Pocházím z Tábora, ale do extraligy jsem naskočil ve Vítkovicích. Prožil jsem tam tři úplně nádherné roky. Byli jsme druzí a třetí. Trénoval nás Vladimír Vůjtek starší, pan Svozil byl asistentem. Měli jsme silný a dobrý tým - v bráně Martin Prusek, hvězdy David Moravec, Roman Šimíček, byli tam i tři špičkoví ruští hráči,“ vybavil si okamžitě.

A z Vítkovic odešel do Finska, aby se se postupně vrátil do extraligy.

„V pětadvaceti letech jsem přestoupil do Pori, další rok jsem strávil v Lahti a následovala Plzeň. V sezóně 2002/2003 jsem byl u prvního historického titulu pražské Slavie. Z toho jsem měl největší radost po boku spoluhráčů jako byli Pepa Beránek, Petr Kadlec, Honza Hejda, Michal Sup, Radek Duda, Milan Antoš, David Hruška, ale i Pavel Kolařík a Honza Novák, který hrál za Slavii ještě v minulé sezóně (úsměv). Byl jsem i v Karlových Varech a Českých Budějovicích. Okusil jsem rovněž Trondheim v Norsku s českým trenérem Hajduškem a končil jsem v německém Landshutu. To už se trošku v tehdejších pětatřiceti letech ozývalo zdravíčko,“ líčí Krátoška.

A vysvětlil, co  předcházelo jeho trenérskému přesunu do extraligy.

„Když jsem přišel do Hradce Králové, nebyla tam extraligová juniorka. Dostal jsem za úkol postoupit, což se podařilo. Záhy jsme v ní skončili dokonce na čtvrtém místě. Zažil jsem i vzestup současného reprezentačního beka Filipa Hronka. Ze staršího dorostu Hradce přešel do juniorky a do áčka. Teď působí v zámoří a byl na třech mistrovstvích světa. Přesun k extraligovému týmu dospělých v Hradci jsem bral jako kontinuitu. Šéfa u mládeže dělal Tomáš Martinec, jenž se pak z asistenta stal hlavním trenérem áčka. Nad jeho nabídkou jsem tehdy neváhal ani sekundu,“ přibližuje.

Krátoška hodlá v Třinci využít i poznatky z reprezentačního úseku mládeže.

„V jedné z minulých sezon jsem byl společně s Milošem Říhou mladším asistentem trenéra Václava Varadi u reprezentační devatenáctky. Byla to velmi dobrá zkušenost,“ dodává nový třinecký asistent.

Reklama
Přidejte se k nám na Facebooku!

Hodnocení

4 hvězdiček / Hodnoceno: 5x


Přidat/zobrazit komentáře

Aktuálně

Fotbalisté Zbrojovky Brno dominovali v Ústí a chystají se na Spartu B Fotbalisté Zbrojovky Brno dominovali v Ústí a chystají se na Spartu B
Ostravští basketbalisté si ze severu Čech přivezli vítězství i prohru Ostravští basketbalisté si ze severu Čech přivezli vítězství i prohru
Brankář Jakub Sedláček posílí hokejisty Olomouce Brankář Jakub Sedláček posílí hokejisty Olomouce

Oceňuji přístup týmu, kvitoval trenér Ondřej Smetana další výhru Baníku Oceňuji přístup týmu, kvitoval trenér Ondřej Smetana další výhru Baníku
David Krejčí ozdobil olomoucký svátek hokeje gólem David Krejčí ozdobil olomoucký svátek hokeje gólem
Jsme na dobré cestě, míní třinecký trenér Václav Varaďa po premiéře Jsme na dobré cestě, míní třinecký trenér Václav Varaďa po premiéře


Komentáře