Jako hráč získal hokejový titul s pražskou Slavií, teď bude Aleš Krátoška asistentem trenéra v Třinci

Trenér Aleš Krátoška. Foto Archiv MediashowTrenér Aleš Krátoška. Foto Archiv Mediashow

Hokejový mistr extraligy z Třince oznámil doplnění trenérského realizačního týmu Ocelářů. Do klubu nově přichází na post asistenta kouče Aleš Krátoška, který vytvoří na střídačce trojici s hlavním trenérem Václavem Varaďou a dosavadním asistentem Markem Zadinou.

Reklama

Během hráčské kariéry prošel někdejší útočník Aleš Krátoška pěti extraligovými kluby (se Slavií Praha získal mistrovský titul), působil i ve třech zahraničních ligách. S trénováním začal u mládeže, pohyboval se i u juniorské reprezentace a po angažmá v Mountfieldu Hradec Králové v nejvyšší soutěži zamířil do Třince.

Když v roce 2018 přišel do Hradce Králové, zavzpomínal na svoje začátky ve vrcholovém hokeji.

„Pocházím z Tábora, ale do extraligy jsem naskočil ve Vítkovicích. Prožil jsem tam tři úplně nádherné roky. Byli jsme druzí a třetí. Trénoval nás Vladimír Vůjtek starší, pan Svozil byl asistentem. Měli jsme silný a dobrý tým - v bráně Martin Prusek, hvězdy David Moravec, Roman Šimíček, byli tam i tři špičkoví ruští hráči,“ vybavil si okamžitě.

A z Vítkovic odešel do Finska, aby se se postupně vrátil do extraligy.

„V pětadvaceti letech jsem přestoupil do Pori, další rok jsem strávil v Lahti a následovala Plzeň. V sezóně 2002/2003 jsem byl u prvního historického titulu pražské Slavie. Z toho jsem měl největší radost po boku spoluhráčů jako byli Pepa Beránek, Petr Kadlec, Honza Hejda, Michal Sup, Radek Duda, Milan Antoš, David Hruška, ale i Pavel Kolařík a Honza Novák, který hrál za Slavii ještě v minulé sezóně (úsměv). Byl jsem i v Karlových Varech a Českých Budějovicích. Okusil jsem rovněž Trondheim v Norsku s českým trenérem Hajduškem a končil jsem v německém Landshutu. To už se trošku v tehdejších pětatřiceti letech ozývalo zdravíčko,“ líčí Krátoška.

A vysvětlil, co  předcházelo jeho trenérskému přesunu do extraligy.

„Když jsem přišel do Hradce Králové, nebyla tam extraligová juniorka. Dostal jsem za úkol postoupit, což se podařilo. Záhy jsme v ní skončili dokonce na čtvrtém místě. Zažil jsem i vzestup současného reprezentačního beka Filipa Hronka. Ze staršího dorostu Hradce přešel do juniorky a do áčka. Teď působí v zámoří a byl na třech mistrovstvích světa. Přesun k extraligovému týmu dospělých v Hradci jsem bral jako kontinuitu. Šéfa u mládeže dělal Tomáš Martinec, jenž se pak z asistenta stal hlavním trenérem áčka. Nad jeho nabídkou jsem tehdy neváhal ani sekundu,“ přibližuje.

Krátoška hodlá v Třinci využít i poznatky z reprezentačního úseku mládeže.

„V jedné z minulých sezon jsem byl společně s Milošem Říhou mladším asistentem trenéra Václava Varadi u reprezentační devatenáctky. Byla to velmi dobrá zkušenost,“ dodává nový třinecký asistent.

Reklama
Přidejte se k nám na Facebooku!

Hodnocení

4 hvězdiček / Hodnoceno: 5x


Přidat/zobrazit komentáře

Aktuálně

Svátky města jinak. Olomouc baví Olomouc Svátky města jinak. Olomouc baví Olomouc
Fotbalisté Karviné mohou dohrávat sezonu v klidu Fotbalisté Karviné mohou dohrávat sezonu v klidu
Volejbalový trenér Jan Václavík skončil v Ostravě a odchází do Švýcarska Volejbalový trenér Jan Václavík skončil v Ostravě a odchází do Švýcarska

Vážil jsem si toho, že mohu fandit synovi na mistrovství světa v Číně, říká otec Jakuba Šiřiny Vážil jsem si toho, že mohu fandit synovi na mistrovství světa v Číně, říká otec Jakuba Šiřiny
Trenér Jozef Weber věří v úspěšný návrat na lavičku fotbalistů Karviné Trenér Jozef Weber věří v úspěšný návrat na lavičku fotbalistů Karviné
S Libercem si zahrál v Evropské lize, teď se Milan Kerbr stal asistentem trenéra v Olomouci S Libercem si zahrál v Evropské lize, teď se Milan Kerbr stal asistentem trenéra v Olomouci


Komentáře