Hokejový Zlín: Cílem je čtvrtfinále play off

Antonín Stavjaňa. Foto: archiv MoravskéListy.czAntonín Stavjaňa. Foto: archiv MoravskéListy.cz

Tak trochu symbolicky vyznívá pro nového trenéra hokejistů Zlína Antonína Stavjaňu začátek rozbíhajícího se ročníku extraligy. Po svém příchodu na zlínskou střídačku ze slovenské Nitry zaznamenal, že obnovenou premiéru v české nejvyšší soutěži si odbude při zápase prvního kola na ledě Karlových Varů, kde Stavjaňa před deseti lety trénoval tamní extraligový tým.

Reklama

Dalším motivačním prvkem pro kouče je skutečnost, že se Antonín Stavjaňa vrátil po hokejové, a tudíž pracovní stránce do rodného města po dlouhých sedmnácti letech. Během nich získal spoustu trenérských zkušeností, které hodlá uplatnit ve prospěch mateřského klubu. Cílem je postup do čtvrtfinále play off.

Zlínští představí některé nové posily. Výborně se jeví švédský útočník Rickard Palmberg. Od něj kouč očekává kombinační hokej. K technice a šikovnosti prý ale musí ještě přidat větší rychlost, aby se dostal do potřebného herního tempa. Z Komety Brno přišel zkušený Bedřich Köhler, z Vítkovic pak Roman Szturc, ze zámoří se vrátil Lukáš Buchta.

Zatím bez zraněného Fořta

Citelným zásahem do trenérových plánů je zranění klíčového útočníka Tomáše Fořta. „Jeho absenci vnímám jako velké oslabení. Na jaře Tomáš Fořt bojoval o nominaci na mistrovství světa, teď bude mimo hru až dva měsíce,“ připomněl generální manažer klubu Martin Hosták na předsezonní tiskové konferenci nepříjemný zásah do sestavy. Podle něj i trenéra tak dostanou šanci další hráči, aby se pokusili prosadit do základního kádru. Klub dobře spolupracuje i s moravskými prvoligovými kluby, odkud mohou podle potřeby přijít i hráči na střídavý start nebo na hostování.

Ve Zlíně respektují sílu soupeři a velkou náročnost soutěže. Všechny týmy mají za cíl postup do play off, což platí i pro zlínské Berany. V posledních dvou sezonách se sice dostali do předkola, ale výš už ne.

„Čtvrtfinále je velmi lákavé. Znamená to ale buď umístění v první šestce po základní části, nebo úspěch v předkole, kde zpravidla jsou týmy od sedmého do desátého místa velmi vyrovnané. A rozhodují detaily, kdo se pak vejde do elitní osmičky,“ uvažoval Hosták.

Potěšující zprávou z pohledu klubu je fakt, že ve Zlíně neutuchá zájem o hokej. „Chceme diváky přilákat dobrým hokejem. Věřím, že těmto předsevzetím odpovídá i celkem stabilizovaný hráčský kádr,“ dodal generální manažer.

Reklama
Přidejte se k nám na Facebooku!

Hodnocení

1 hvězdiček / Hodnoceno: 3x


Přidat/zobrazit komentáře

Aktuálně

Věřím, že získáme sebedůvěru, říká nový brněnský trenér Petr Fiala Věřím, že získáme sebedůvěru, říká nový brněnský trenér Petr Fiala
Chceme potvrdit dobré výsledky, přeje si karvinský střelec Michal Petráň Chceme potvrdit dobré výsledky, přeje si karvinský střelec Michal Petráň
Útočník Wágner stihl za tři měsíce Karvinou, Mladou Boleslav a teď Zlín Útočník Wágner stihl za tři měsíce Karvinou, Mladou Boleslav a teď Zlín

Po Rusku bude Ondřej Vaněk hrát za Zbrojovku Brno Po Rusku bude Ondřej Vaněk hrát za Zbrojovku Brno
Fotbalová Opava: Jurečka do rezervy, novou posilou Sus Fotbalová Opava: Jurečka do rezervy, novou posilou Sus
Posily ve Zbrojovce Brno: Pázler z Liberce a Šmíd z Bohemians Posily ve Zbrojovce Brno: Pázler z Liberce a Šmíd z Bohemians


Komentáře