Hokejový útočník Rostislav Olesz se chce nově prosadit v Olomouci

Z utkání Vítkovic. Foto: Ladislav ChlíbekZ utkání Vítkovic. Foto: Ladislav Chlíbek

Dvě zvučné posily pro útok figurují v hráčském kádru hokejistů HC Olomouc před startem nové sezony v extralize. Už v létě přišel Lukáš Klimek z pražské Sparty a před pár dny oznámil hanácký klub i příchod bývalého českého reprezentanta Rostislava Olesze z HC Vítkovice Ridera.

Reklama

A to, že právě tento hráč zamířil zrovna do Olomouce, způsobilo v hokejovém prostředí velký rozruch.

Olesz totiž k 1. srpnu oznámil, že nebude dál pokračovat ve Vítkovicích, kde plnil roli kapitána a byl jednou z ikon ostravského celku. Po krátkém období bez angažmá se rozhodl pro olomoucký celek, což byla pro příznivce Hanáků skvělá zpráva.

„I kvůli rodině jsem zohlednil fakt, že z Ostravy to není do Olomouce daleko. Dohodl jsem se tady na hokejové spolupráci. A jsem rád, že i zdejší klub usoudil, že splňuji jeho kritéria. Chtěl bych se prosadit ke spokojenosti trenérů i vedení,“ svěřil se Olesz před novináři po svém příchodu na Hanou. Má pověst důrazného hráče, který umí dávat góly i pracovat při kolektivním pojetí pro tým.

Trénoval sám i v Porubě

Držitel bronzové medaile ze ZOH 2006 a zkušený útočník, jenž působil v zámořské NHL, ve Švýcarsku, pražské Spartě, a především ve dvou obdobích ve Vítkovicích, prožil asi netypickou přípravu.

„Trénoval jsem individuálně, nebo jsem chodil na led v Porubě, kde trénuje Miloš Holaň. A pak jsem se zapojil do přípravy v Olomouci. Je velký rozdíl připravovat se sám na ledě a poté hned hrát za extraligový tým. Tempo a všechno je jiné,“ srovnal Olesz.

„Ale postupně si zvykám na systém, který je v olomouckém celku nastavený. Zhruba vím, kde se hráči pohybují, jak si najíždějí, napadají soupeře apod. Není to náhoda. Současný hokej je nesmírně rychlý a záleží i na souhře a detailech,“ uvažoval Olesz, jenž už stihl dva přípravné zápasy v novém dresu. Konkrétně si zahrál proti Zlínu a Kometě Brno. Tedy prestižní souboje s tradičními rivaly.

„Už při své premiéře jsem poznal, že je radost hrát před místními fanoušky. Věřím, že pěkná atmosféra tady bude panovat i v sezoně, kdy půjde o extraligové body,“ mínil protřelý útočník.

Start soutěže pro Olesze přichystal pikantní debut v olomouckých barvách, protože Hanáci se představí v prvním kole extraligy v pátek 13. září shodou okolností v Ostravě proti Vítkovicím!

V kádru Olomouce už ale chybějí někteří hráči. Například mladý obránce Lukáš Galvas odešel do Finska, útočník Aleš Jergl do Mountfieldu Hradec Králové.

Reklama
Přidejte se k nám na Facebooku!

Hodnocení

2.33 hvězdiček / Hodnoceno: 3x


Přidat/zobrazit komentáře

Aktuálně

Vukadinovič se vrátil do Zlína Vukadinovič se vrátil do Zlína
Do Beskyd se cestující dostanou z Ostravy novými soupravami Do Beskyd se cestující dostanou z Ostravy novými soupravami
Trenéra Jiřího Jarošíka nahradil v Prostějově Daniel Šmejkal Trenéra Jiřího Jarošíka nahradil v Prostějově Daniel Šmejkal

Fotbalisté Zbrojovky Brno dominovali v Ústí a chystají se na Spartu B Fotbalisté Zbrojovky Brno dominovali v Ústí a chystají se na Spartu B
Ostravští basketbalisté si ze severu Čech přivezli vítězství i prohru Ostravští basketbalisté si ze severu Čech přivezli vítězství i prohru
Brankář Jakub Sedláček posílí hokejisty Olomouce Brankář Jakub Sedláček posílí hokejisty Olomouce


Komentáře