Hokejový útočník Rostislav Olesz se chce nově prosadit v Olomouci

Dvě zvučné posily pro útok figurují v hráčském kádru hokejistů HC Olomouc před startem nové sezony v extralize. Už v létě přišel Lukáš Klimek z pražské Sparty a před pár dny oznámil hanácký klub i příchod bývalého českého reprezentanta Rostislava Olesze z HC Vítkovice Ridera.

Reklama

A to, že právě tento hráč zamířil zrovna do Olomouce, způsobilo v hokejovém prostředí velký rozruch.

Olesz totiž k 1. srpnu oznámil, že nebude dál pokračovat ve Vítkovicích, kde plnil roli kapitána a byl jednou z ikon ostravského celku. Po krátkém období bez angažmá se rozhodl pro olomoucký celek, což byla pro příznivce Hanáků skvělá zpráva.

„I kvůli rodině jsem zohlednil fakt, že z Ostravy to není do Olomouce daleko. Dohodl jsem se tady na hokejové spolupráci. A jsem rád, že i zdejší klub usoudil, že splňuji jeho kritéria. Chtěl bych se prosadit ke spokojenosti trenérů i vedení,“ svěřil se Olesz před novináři po svém příchodu na Hanou. Má pověst důrazného hráče, který umí dávat góly i pracovat při kolektivním pojetí pro tým.

Trénoval sám i v Porubě

Držitel bronzové medaile ze ZOH 2006 a zkušený útočník, jenž působil v zámořské NHL, ve Švýcarsku, pražské Spartě, a především ve dvou obdobích ve Vítkovicích, prožil asi netypickou přípravu.

„Trénoval jsem individuálně, nebo jsem chodil na led v Porubě, kde trénuje Miloš Holaň. A pak jsem se zapojil do přípravy v Olomouci. Je velký rozdíl připravovat se sám na ledě a poté hned hrát za extraligový tým. Tempo a všechno je jiné,“ srovnal Olesz.

„Ale postupně si zvykám na systém, který je v olomouckém celku nastavený. Zhruba vím, kde se hráči pohybují, jak si najíždějí, napadají soupeře apod. Není to náhoda. Současný hokej je nesmírně rychlý a záleží i na souhře a detailech,“ uvažoval Olesz, jenž už stihl dva přípravné zápasy v novém dresu. Konkrétně si zahrál proti Zlínu a Kometě Brno. Tedy prestižní souboje s tradičními rivaly.

„Už při své premiéře jsem poznal, že je radost hrát před místními fanoušky. Věřím, že pěkná atmosféra tady bude panovat i v sezoně, kdy půjde o extraligové body,“ mínil protřelý útočník.

Start soutěže pro Olesze přichystal pikantní debut v olomouckých barvách, protože Hanáci se představí v prvním kole extraligy v pátek 13. září shodou okolností v Ostravě proti Vítkovicím!

V kádru Olomouce už ale chybějí někteří hráči. Například mladý obránce Lukáš Galvas odešel do Finska, útočník Aleš Jergl do Mountfieldu Hradec Králové.

Reklama
Přidejte se k nám na Facebooku!

Hodnocení

2.33 hvězdiček / Hodnoceno: 3x


Přidat/zobrazit komentáře

Aktuálně

Obchvat Frýdku-Místku je zprovozněn. Po D48 od Nového Jičína po Český Těšín Obchvat Frýdku-Místku je zprovozněn. Po D48 od Nového Jičína po Český Těšín
Začala stavba další části obchvatu Jihlavy. Odvede dopravu od Třebíče mimo centrum Začala stavba další části obchvatu Jihlavy. Odvede dopravu od Třebíče mimo centrum
Policie chce podat obžalobu za výbuch domu v Koryčanech, kde zahynuli dva dobrovolní hasiči Policie chce podat obžalobu za výbuch domu v Koryčanech, kde zahynuli dva dobrovolní hasiči

Stavba posledního úseku D1 okolo Přerova může začít. Zafunguje jako obchvat města Stavba posledního úseku D1 okolo Přerova může začít. Zafunguje jako obchvat města
Velký návrat vlaků mezi Brnem a Blanskem. Adamov má nové nádraží Velký návrat vlaků mezi Brnem a Blanskem. Adamov má nové nádraží
Na severní Moravě možná bude gigafactory od LG. Využít chce blízkost továren Kia a Hyundai Na severní Moravě možná bude gigafactory od LG. Využít chce blízkost továren Kia a Hyundai


Komentáře