Hokejový trenér Martin Janeček: Do Poruby jsem šel za ligovými ambicemi

Střídačka HC RT Torax Poruba. Foto: MoravskeListy.czStřídačka HC RT Torax Poruba. Foto: MoravskeListy.cz

Hokejisté HC RT Torax Poruba vedou tabulku první ligy. Trenér Martin Janeček má za sebou i působení v pražské Spartě a do Ostravy přišel ze Šumperka.

Reklama

Hokejový trenér Martin Janeček poznal během krátké doby z vlastní zkušenosti práci ve třech různých soutěžích. Byl asistentem kouče v ostře sledované pražské Spartě v extralize, vedl Šumperk ve druhé lize a od nynější sezony je koučem celku HC RT Torax Poruba v první lize. Vrátil se tak do Ostravy, kde je takříkajíc doma.

Vybavíte si svoje působení v pražské Spartě?


Byl jsem jedním z asistentů tehdejšího hlavního trenéra Františka Výborného, se kterým momentálně spolupracuji i v Porubě. Tehdy jsme přišli do Sparty místo Jiřího Kalouse společně ještě s dalším asistentem Radimem Rulíkem, jenž nyní vede Mladou Boleslav. Byla to špatně rozjetá sezona, celkově nám to nesedlo. Prostě hodně rušivých momentů, nerad bych něco hodnotil.

Takže štace v tamním klubu litujete?

Když to vezmu globálně, tak to byla pro mě šance jako asistenta. Poznal jsem vrcholový hokej.

Co bylo důvodem vašeho nedávného přesunu ze Šumperka do Poruby?


Bydlím v Ostravě a šel jsem za ambicemi. V Šumperku se nevědělo, kdy se rozjede příprava, byla tam složitá situace. Dal jsem přednost jistotě. Klukům ze Šumperka dál fandím, udělali velký kus práce a postoupili do první ligy.

Do klubu z Poruby přišli na podzim noví hráči, například obránce Tomáš Voráček se zkušenostmi ze šesti extraligových celků.

Je to typ defenzivního obránce, jakého jsme potřebovali. Máme dost ofenzivních beků, posílení o Tomáše Voráčka nám přišlo vhod. Je to Ostravák, má k městu i hokeji vztah, kdysi začínal v extralize ve Vítkovicích, a domluvili jsme se s ním.

A neuvažovali jste o obránci Janu Výtiskovi, který v létě skončil ve Vítkovicích? Patří k ostravským hokejovým ikonám.

Dostal nabídku přes předsedu svazu pana Tomáše Krále do Litoměřic. Ale to mluvím jen o něčem, co jsem slyšel. Nechci se do toho pouštět. Honza Výtisk se rozhodl jít do jiného města, a tak to bereme.

První liga je momentálně přerušená, Poruba vede tabulku. Jak to vnímáte?

Povedla se nám úvodní část sezony, ale zůstáváme pokorní.

Reklama
Přidejte se k nám na Facebooku!

Hodnocení

4.33 hvězdiček / Hodnoceno: 3x


Přidat/zobrazit komentáře

Aktuálně

Vukadinovič se vrátil do Zlína Vukadinovič se vrátil do Zlína
Do Beskyd se cestující dostanou z Ostravy novými soupravami Do Beskyd se cestující dostanou z Ostravy novými soupravami
Trenéra Jiřího Jarošíka nahradil v Prostějově Daniel Šmejkal Trenéra Jiřího Jarošíka nahradil v Prostějově Daniel Šmejkal

Fotbalisté Zbrojovky Brno dominovali v Ústí a chystají se na Spartu B Fotbalisté Zbrojovky Brno dominovali v Ústí a chystají se na Spartu B
Ostravští basketbalisté si ze severu Čech přivezli vítězství i prohru Ostravští basketbalisté si ze severu Čech přivezli vítězství i prohru
Brankář Jakub Sedláček posílí hokejisty Olomouce Brankář Jakub Sedláček posílí hokejisty Olomouce


Komentáře