Hokejisty Vsetína posílil kanonýr David Tůma z Litvínova

David Tůma. Foto: archiv MoravskéListy.czDavid Tůma. Foto: archiv MoravskéListy.cz

VSETÍN - Hokejisté HC Vsetín byli mohli podle odborníků patřit do okruhu favoritů první ligy, jejíž vítěz si už bez ošidné baráže vybojuje právo přímého postupu do extraligy. To je velká motivace už na začátku přípravy na ledě, v níž se formují kádry i herní stránka jednotlivých celků.

Reklama

Vítanou posilou vsetínského týmu je útočník David Tůma, který v minulé sezoně působil v extraligovém Litvínově.

Hokejista, který pochází z Děčína, působil v mládežnických kategoriích pražské Sparty. Výraznou stopu zanechal v prvoligovém Slovanu Ústí nad Labem, kde se prosazoval střelecky během několika sezon po sobě.

V jedné z nich pomohl ve čtvrtfinále play off dokonce vyřadit Kladno, které jej potom zlákalo do svých řad. A pověst kanonýra potvrdil Tůma i v kladenském dresu. Na jaře 2018 bojoval v týmu Rytířů v baráži o postup do extraligy.

Poté, co klub vedený hrajícím majitelem Jaromírem Jágrem, zůstal před extraligovými branami, Tůma přece jen zamířil do nejvyšší soutěže. A to díky odchodu do Litvínova. I kvůli zranění sice za něj neodehrál všechny extraligové zápasy, ale okusil atmosféru extraligy, a navíc sbíral herní praxi při hostování v prvoligové Dukle Jihlava.

Chce pomoci týmu

Už v květnu přestoupil Tůma do Vsetína, kde by se měl stát ústřední postavou ofenzivy. Má však těžký úkol, protože fanoušci vsetínského hokeje mají stále v paměti střelecké hody kanonýra Luboše Roba, který v létě odešel do extraligové Plzně.

„Vím, že se góly ode mne čekají,“ uznal Tůma na klubovém webu, že registruje pozici, jakou mu ve Vsetíně přisuzují. „Hlavně chci pomoci týmu. Když dá jednotlivec třicet branek a v play off to nevyjde, jsou pak osobní statistiky bezvýznamné,“ přemítá útočník.

První ligu dobře zná ze zmíněného angažmá v Ústí nad Labem. „Vytvořili jsme formaci s Jardou Roubíkem a Janem Klozem. Skvěle nám to fungovalo, moc jsme si na ledě rozuměli a hlavně, že z té spolupráce profitoval celý tým. Když jsme hráli přesilovku, většinou z toho byl gól. To byla pěkná éra,“ ohlíží se Tůma. Se jmenovanými parťáky se může potkat i v nové sezoně. Kloz totiž odešel z extraligových Pardubic do prvoligových Českých Budějovic, které se netají touhou po postupu. A dvaačtyřicetiletý Roubík stále hraje za Ústí a je legendou prvoligového hokeje.

„Jarda Roubík vždycky říkával, že gólů není nikdy dost. A to by mělo být krédem každého střelce. Jsem rád, že jsme ve Vsetíně už přešli od tréninků k přípravným zápasům,“ připomněl Tůma, že po zápase s Duklou Trenčín přijdou na řadu další měření sil s Přerovem, Havířovem a pražskou Slavií.

Reklama
Přidejte se k nám na Facebooku!

Hodnocení

2.33 hvězdiček / Hodnoceno: 3x


Přidat/zobrazit komentáře

Aktuálně

Vukadinovič se vrátil do Zlína Vukadinovič se vrátil do Zlína
Do Beskyd se cestující dostanou z Ostravy novými soupravami Do Beskyd se cestující dostanou z Ostravy novými soupravami
Trenéra Jiřího Jarošíka nahradil v Prostějově Daniel Šmejkal Trenéra Jiřího Jarošíka nahradil v Prostějově Daniel Šmejkal

Fotbalisté Zbrojovky Brno dominovali v Ústí a chystají se na Spartu B Fotbalisté Zbrojovky Brno dominovali v Ústí a chystají se na Spartu B
Ostravští basketbalisté si ze severu Čech přivezli vítězství i prohru Ostravští basketbalisté si ze severu Čech přivezli vítězství i prohru
Brankář Jakub Sedláček posílí hokejisty Olomouce Brankář Jakub Sedláček posílí hokejisty Olomouce


Komentáře