Fotbalová Opava: Jurečka do rezervy, novou posilou Sus

Martin Sus. Foto: archiv MoravskéListy.czMartin Sus. Foto: archiv MoravskéListy.cz

V hráčském kádru fotbalistů SFC Opava dochází k menším přesunům. Z prvoligového A-týmu do rezervy byl přeřazen záložník nebo útočník Václav Jurečka, naopak novou tváří je obránce Martin Sus, který už dříve působil v několika ligových klubech.

Reklama

Důvodem Jurečkova přesunutí do béčka je fakt, že mu na konci roku vyprší smlouva a nedohodl se na nové.

„S Václavem Jurečkou a jeho manažerem jsme jednali už delší dobu. Řekli jsme si, že si dáme určitý termín, který jsme posunuli do první ligové přestávky. Chtěl jsem znát jejich rozhodnutí a bylo mi řečeno, že Vašek v Opavě nemíní podepsat novou smlouvu. Z toho pohledu je pro nás neperspektivní, nechce hrát za Opavu, a proto jsme ho přeřadili," uvedl sportovní manažer opavského klubu Alois Grussmann na tiskové konferenci.

„S hráčem jsem ale znovu mluvil a coby odchovanci jsem mu dal další termín. Otevřeli jsme mu cestu v lize a nevím, proč by u nás neměl pokračovat. Pokud bude mít výkonnost, jsme schopni ho za určitou finanční částku pustit," dodal Grussmann.

Přišel ze Slovenska

Vítanou posilou je obránce Martin Sus. Devětadvacetiletý hráč, který naposledy působil ve slovenské Seredi, podepsal se Slezany roční smlouvu s opcí. Sus v minulosti prošel řadou klubů, první ligu hrával v Příbrami, Slovanu Liberec, Baníku Ostrava a Mladé Boleslavi. V české nejvyšší soutěži si připsal 63 startů a jeden vstřelený gól.

„Má za sebou rozmanité působení v kvalitních týmech, měli jsme o něj zájem už v květnu, ale respektoval jsem jeho touhu být na Slovensku. V Seredi se však rozhodl nepokračovat. Může nám pomoci na více postech. Jsem velice rád, že tady bude," glosoval Alois Grussmann příchod zkušeného fotbalisty.

Opavští se chystají na další pokračování sezony. V minulém kole remizovali doma s mistrovskou Slavií 1:1, když velkou část zápasu hráli jen v deseti. Právě proti favorizované Slavii oslabená Opava ukončila předchozí sérii pěti porážek. Trenér Ivan Kopecký má i nadále důvěru klubového vedení. Slezský FC figuruje na čtrnáctém místě tabulky před Karvinou a posledními Teplicemi, které ale čeká ještě dohrávka s Mladou Boleslaví.

Reklama
Přidejte se k nám na Facebooku!

Hodnocení

2 hvězdiček / Hodnoceno: 4x


Přidat/zobrazit komentáře

Aktuálně

Vukadinovič se vrátil do Zlína Vukadinovič se vrátil do Zlína
Do Beskyd se cestující dostanou z Ostravy novými soupravami Do Beskyd se cestující dostanou z Ostravy novými soupravami
Trenéra Jiřího Jarošíka nahradil v Prostějově Daniel Šmejkal Trenéra Jiřího Jarošíka nahradil v Prostějově Daniel Šmejkal

Fotbalisté Zbrojovky Brno dominovali v Ústí a chystají se na Spartu B Fotbalisté Zbrojovky Brno dominovali v Ústí a chystají se na Spartu B
Ostravští basketbalisté si ze severu Čech přivezli vítězství i prohru Ostravští basketbalisté si ze severu Čech přivezli vítězství i prohru
Brankář Jakub Sedláček posílí hokejisty Olomouce Brankář Jakub Sedláček posílí hokejisty Olomouce


Komentáře