Fotbalová Karviná získala těsně před ligou Martina Kouřila

KARVINÁ - Fotbalisté MFK Karviná vstoupí do nadcházejícího prvoligového ročníku s několika novými hráči, kteří se pokusí nahradit některé dosavadní opory. Klub získal posily z různých soutěží, české první i druhé ligy, ze Slovenska i ze zahraničí.

Reklama

Moc času na sehrání ale tým trenéra Františka Straky neměl, protože karvinský celek odstartuje ligu už v polovině července v Mladé Boleslavi.

Po posledním přípravném zápase a pouhý týden před vstupem do soutěže oznámilo vedení MFK příchod nejnovější akvizice. Zadní řady vyztuží dvoumetrový stoper Martin Kouřil, který sice přichází ze severočeského druholigového Varnsdorfu, ale předtím působil hned ve třech prvoligových klubech.

Kouřil je odchovancem Jablonce, odkud nejprve hostoval ve Varnsdorfu. Potom zamířil do Baníku Ostrava. Po návratu na sever Čech byl v kádru Jablonce, krátce hostoval v sousedním Slovanu Liberec, což byla pikantní okolnost vzhledem k rivalitě obou podještědských klubů. Z Jablonce znovu odešel do druholigového Varnsdorfu, kde patřil k pilířům mužstva. Nebylo divu, že si jej všimli zástupci prvoligového fotbalu. A tak se znovu stěhuje doslova na opačný konec republiky - do Karviné.

„Jelikož jsem byl už v Baníku Ostrava, tak nejdu do pro mě neznámého regionu. I skutečnost, že jsem tady strávil nějaký čas kariéry, jsem zohlednil při přestupu. Na bývalé působiště budu rád vzpomínat. Ve Varnsdorfu je výborná parta, což přispělo i k výsledkům. V silné konkurenci jsme se pohybovali v první šestici tabulky druhé ligy,“ přiblížil Kouřil svůj pohled na změnu fotbalového dresu.

Marek Hanousek přišel z Dukly Praha

Už na začátku nebo během přípravy přišli do Karviné další noví hráči, kteří se v týmu rychle adaptují. Záložník Marek Hanousek hrál dlouho za Duklu Praha, ale po jejím jarním sestupu z první ligy chtěl zůstat v nejvyšší soutěži. Karviná mu tuto možnost umožňuje.

Obránci Matúš Čonka a Marek Janečka přišli ze Spartaku Trnava, přičemž českou ligu okusili už dříve. Čonka byl před několika lety v pražské Slavii a Janečka se vrátil do Karviné po půl roce. V přípravě dostal šanci i Jakub Šašinka, testovaný z Baníku Ostrava.

Další noví hráči se chystají v Karviné na svoji prvoligovou premiéru. Útočník Michal Petráň přichází z Pardubic, kde byl opakovaně nejlepším střelcem mužstva ve druhé lize. Stoper Daniel Stropek hrál naposledy za Baník Sokolov.

Na působení v Karviné se těší i nizozemský defenzivní hráč s angolskými kořeny Gigli Ndefe, jenž podepsal dvouletou smlouvu.

Trenér Straka pokračuje

Jedenašedesátiletý kouč František Straka vedl už Teplice, Spartu Praha, Plzeň, České Budějovice, Slavii Praha i Příbram a řadu sezon strávil při trenérské práci i v zahraničí, v Německu, Řecku, Rakousku, Austrálii, Polsku, Egyptě a Libanonu. Na jaře splnil svůj vytčený cíl v podobě záchrany Karviné v první lize. A s klubem se dohodl na pokračování spolupráce. V nové sezoně se ale bude muset obejít bez několika klíčových hráčů.

Brankář Martin Berkovec odešel do litevského Kaunasu, bosenský obránce Čolič do Českých Budějovic, kanonýr Tomáš Wágner a produktivní záložník Lukáš Budínský do Mladé Boleslavi. Existuje tedy reálná varianta, že obě dosavadní karvinská ofenzivní esa nastoupí za Středočechy v prvním kole právě proti svému ještě nedávnému klubu.

Reklama
Přidejte se k nám na Facebooku!

Hodnocení

5 hvězdiček / Hodnoceno: 1x


Přidat/zobrazit komentáře

Aktuálně

Obchvat Frýdku-Místku je zprovozněn. Po D48 od Nového Jičína po Český Těšín Obchvat Frýdku-Místku je zprovozněn. Po D48 od Nového Jičína po Český Těšín
Začala stavba další části obchvatu Jihlavy. Odvede dopravu od Třebíče mimo centrum Začala stavba další části obchvatu Jihlavy. Odvede dopravu od Třebíče mimo centrum
Policie chce podat obžalobu za výbuch domu v Koryčanech, kde zahynuli dva dobrovolní hasiči Policie chce podat obžalobu za výbuch domu v Koryčanech, kde zahynuli dva dobrovolní hasiči

Stavba posledního úseku D1 okolo Přerova může začít. Zafunguje jako obchvat města Stavba posledního úseku D1 okolo Přerova může začít. Zafunguje jako obchvat města
Velký návrat vlaků mezi Brnem a Blanskem. Adamov má nové nádraží Velký návrat vlaků mezi Brnem a Blanskem. Adamov má nové nádraží
Na severní Moravě možná bude gigafactory od LG. Využít chce blízkost továren Kia a Hyundai Na severní Moravě možná bude gigafactory od LG. Využít chce blízkost továren Kia a Hyundai


Komentáře