Fotbalisté Zbrojovky Brno dominovali v Ústí a chystají se na Spartu B

Fotbalová Zbrojovka Brno po jarním sestupu z první ligy bojuje o návrat do nejvyšší soutěže. Tým odehrál devět zápasů ve druhé lize a vede tabulku. A patří tak k největším favoritům na prvenství. Motivace je velká, protože první místo na konci sezony bude znamenat právo účasti mezi elitou.

Reklama

 

Druhý a třetí celek druholigové soutěže se o případný postup bude ucházet v baráži se čtrnáctým a patnáctým mužstvem první ligy, když poslední prvoligový tým ze šestnácté pozice sestoupí přímo.

Brněnští fotbalisté mají za sebou vydařený zápas v Ústí nad Labem. Výhru Zbrojovky 6:1 zřejmě nikdo nečekal, přesto se jí skupinka fanoušků moravského celku na tribuně dočkala.

„Musím ocenit výkon kluků, je to skvělý výsledek,“ naznačil trenér Richard Dostálek spokojenost, když hodnotil na tiskovce v Ústí vystoupení svých svěřenců.

„Klíčovou fází byl závěr prvního poločasu, kdy jsme dali dva góly a zvýšili na 3:1. Zejména branka na 2:1 byla ukázková po rychlé a přesné kombinaci. O přestávce jsme se zaměřili na pokyny, abychom nepolevili,“ líčil Dostálek.

Výraznou posilou brněnského mužstva je útočník Jakub Řezníček, který dal už sedm gólů. V létě přišel z prvoligových Teplic.

Fotbalisté Zbrojovky Brno zatím vládnou druhé lize, ale kouč si uvědomuje náročnost soutěže.

„V tabulce za námi jsou celky, které rovněž touží po prvním místě. Musíme se soustředit na každý další zápas a už se chystáme na příští kolo, kdy hostíme rezervu pražské Sparty,“ připomněl Dostálek.

V Brně půjde o konfrontaci lídra a druhého týmu tabulky. Zápas se Spartou Praha B se bude hrát v pátek 1. října od 17 hodin před televizními kamerami.

Reklama
Přidejte se k nám na Facebooku!

Hodnocení

2.25 hvězdiček / Hodnoceno: 4x


Přidat/zobrazit komentáře

Aktuálně

Po Baníku Ostrava trénuje od konce října fotbalisty Jihlavy. Není to sešup dolů, tvrdí Ondřej Smetana Po Baníku Ostrava trénuje od konce října fotbalisty Jihlavy. Není to sešup dolů, tvrdí Ondřej Smetana
Tři tituly Třince v řadě? Něco výjimečného, podotýká Tomáš Plíhal Tři tituly Třince v řadě? Něco výjimečného, podotýká Tomáš Plíhal
Vítkovice? Na titul se nedá zapomenout, říká ligový mistr Houška Vítkovice? Na titul se nedá zapomenout, říká ligový mistr Houška

Vítkovice? Nejkrásnější etapa v kariéře, říká ligový mistr Houška Vítkovice? Nejkrásnější etapa v kariéře, říká ligový mistr Houška
Vukadinovič se vrátil do Zlína Vukadinovič se vrátil do Zlína
Do Beskyd se cestující dostanou z Ostravy novými soupravami Do Beskyd se cestující dostanou z Ostravy novými soupravami


Komentáře