Fotbalisté Zbrojovky Brno dominovali v Ústí a chystají se na Spartu B

Ze zápasu fotbalistů Zbrojovky Brno v Ústí nad Labem, kde Brno vyhrálo 6:1. Foto MoravskeListyZe zápasu fotbalistů Zbrojovky Brno v Ústí nad Labem, kde Brno vyhrálo 6:1. Foto MoravskeListy

Fotbalová Zbrojovka Brno po jarním sestupu z první ligy bojuje o návrat do nejvyšší soutěže. Tým odehrál devět zápasů ve druhé lize a vede tabulku. A patří tak k největším favoritům na prvenství. Motivace je velká, protože první místo na konci sezony bude znamenat právo účasti mezi elitou.

Reklama

 

Druhý a třetí celek druholigové soutěže se o případný postup bude ucházet v baráži se čtrnáctým a patnáctým mužstvem první ligy, když poslední prvoligový tým ze šestnácté pozice sestoupí přímo.

Brněnští fotbalisté mají za sebou vydařený zápas v Ústí nad Labem. Výhru Zbrojovky 6:1 zřejmě nikdo nečekal, přesto se jí skupinka fanoušků moravského celku na tribuně dočkala.

„Musím ocenit výkon kluků, je to skvělý výsledek,“ naznačil trenér Richard Dostálek spokojenost, když hodnotil na tiskovce v Ústí vystoupení svých svěřenců.

„Klíčovou fází byl závěr prvního poločasu, kdy jsme dali dva góly a zvýšili na 3:1. Zejména branka na 2:1 byla ukázková po rychlé a přesné kombinaci. O přestávce jsme se zaměřili na pokyny, abychom nepolevili,“ líčil Dostálek.

Výraznou posilou brněnského mužstva je útočník Jakub Řezníček, který dal už sedm gólů. V létě přišel z prvoligových Teplic.

Fotbalisté Zbrojovky Brno zatím vládnou druhé lize, ale kouč si uvědomuje náročnost soutěže.

„V tabulce za námi jsou celky, které rovněž touží po prvním místě. Musíme se soustředit na každý další zápas a už se chystáme na příští kolo, kdy hostíme rezervu pražské Sparty,“ připomněl Dostálek.

V Brně půjde o konfrontaci lídra a druhého týmu tabulky. Zápas se Spartou Praha B se bude hrát v pátek 1. října od 17 hodin před televizními kamerami.

Reklama
Přidejte se k nám na Facebooku!

Hodnocení

2.25 hvězdiček / Hodnoceno: 4x


Přidat/zobrazit komentáře

Aktuálně

Vukadinovič se vrátil do Zlína Vukadinovič se vrátil do Zlína
Do Beskyd se cestující dostanou z Ostravy novými soupravami Do Beskyd se cestující dostanou z Ostravy novými soupravami
Trenéra Jiřího Jarošíka nahradil v Prostějově Daniel Šmejkal Trenéra Jiřího Jarošíka nahradil v Prostějově Daniel Šmejkal

Ostravští basketbalisté si ze severu Čech přivezli vítězství i prohru Ostravští basketbalisté si ze severu Čech přivezli vítězství i prohru
Brankář Jakub Sedláček posílí hokejisty Olomouce Brankář Jakub Sedláček posílí hokejisty Olomouce
Oceňuji přístup týmu, kvitoval trenér Ondřej Smetana další výhru Baníku Oceňuji přístup týmu, kvitoval trenér Ondřej Smetana další výhru Baníku


Komentáře